۱۱ راه آسان برای دریافت دیدگاه های بیشتر

با سلام

همانطور که میدانید دیدگاه ها در سایت بیشترین اهمیت را دارند و بازخورد سایت را مشخص میکنند ما در این مقاله، ۱۱ راه برای دریافت نظرات در وردپرس را نشان خواهیم داد.

۱- خرید هاست مطلوب

یکی از عوامل مهم در ماندگاری کاربر و راضی بودن از سایت شما سرور شما میباشد که چگونه پیکربندی شده باشد، بعضی از هاست ها سرعت پایین و یا امنیت غیر قابل قبول دارند. سرعت پایین سایت کاربر را از نظر دادن در سایت شما پشیمان میکند باید مطمئن شوید که وردپرس میتواند هاست را اداره کند برای افزایش سرعت حتما از افزونه های مربوطه استفاده کنید.

۲- استفاده از کپچا برای نظارت بیشتر

اضافه کردن کپچا برای جلوگیری از اسپم است و یک راه موثر برای مقابله با هرزنامه قسمت نظرات است. اگر چه استفاده از کپچا کاربر پسندنیست. اما برای اظهارنظر در سایت و از الزامات سایت محسوب میشود.به جای استفاده از کپتچا شما باید نظرات را در سایت خود  به صورت دستی فعال کنید.

۳-اجازه به کاربران برای اشتراک در نظرات

وردپرس به صورت پیش فرض زمانی که یک کاربردر سایت نظری را ارسال کرده باشد او را به لینک مخصوص آن دیدگاه هدایت میکند اما اگر کاربری بعد از ثبت نظر در سایت ادرس سایت یا نام وبلاگی که در آن نظر داده بود را فراموش کند نمیتواند سایت را دوباره پیدا کند مگر اینکه از طریق سایت در ارتباط باشید و اطلاع رسانی کنیداین باعث افزایش بازدید و تعداد نظرات در وب سایت خود میشود و کاربران شما بحث را در سایت خود پیدا می کنند و جذاب تر میشود.

یکی از موارد ثبت نام در نظرات را هنگام ثبت نظر میتوانید در پایین ببینید:

۴- کاربران را هنگامی که به نظراتشان پاسخ دادند باخبر کنید

هنگامی که یک کاربر در سایت نظری را ارسال مکیند بعد از ثبت نظر هیچ راهی جز اینکه بصورت مکرر سایت را بررسی کند تا ببیند پاسخی به او داده اند وجود ندارد. بخاطر همین باید برای آن ها امکانی را فراهم کنید تا اگر پاسخی دریافت کردند از طریق ایمیلی که هنگام ثبت نام در سایت وارد کرده اند باخبر شوند. مطمئن باشید که هنگامی که به کاربری پاسخ داده شود بازم نظرات بیشتر در این باره ارسال خواهد کرد.

۵- نمایش نظرات ثبت شده

به طور پیش فرض، وردپرس جدید ترین نظرات را در پایین از لیست نظرات نشان می دهد. در حال حاضر اگر شما تعداد زیادی از نظرات در مورد پست داشته باشید، کاربران نظرات جدیدتر یا قدیمی تر را مشاهده نخواهند کرد بدین منظور همانند تصویر زیر میتوانید به تنظیمات مربوطه مراجعه کرده و آن را تغییر دهید.

۶- فعال کردن نظرات در مطالب قدیمی

بیشتر وبلاگ نویس ها نظر دادن در پست های قدیمی را برای کاهش هرزنامه غیر فعال میکنند. گزینه ی نظر در مطالب قدیمی تر را فعال کنید اینطوری علاوه بر کارآمدی مطالب در موتور های جستجو، امتیاز بیشتری خواهید داشت میتوانید در همان قسمت تنظیمات نظرات در پیشخوان وردپرسی خود گزینه بستن خودکار نظرات برای مطالب قدیمی تر از ** روز را غیر فعال کنید.

۷- نمایش بهترین نظرات

یک راه خوب برای تشویق و قدردانی از کاربران وفادار شما است یکی از روش های الغا کردن کاربران برای نظر دادن بیشتر در سایت نمایش لیست کاربرانی که بیشترین نظر را در سایت داده اند میباشد. نمایش لیست فعال ترین کاربران در سایت میتواند به ازای اهدای سرویس رایگان برای این کاربران باشد تا اینگونه کاربران با هم در رقابت برای نوشتن نظر جدید باشند.
به راحتی افزونه Top Commenters Widge را نصب و فعال کنید بعد از فعال سازی این افزونه در قسمت “نمایش” در” ابزارک ها” میتوانید به هر کدام از سایدبار ها و ستون های سایت این امکان را اضافه کنید.

۸- نمایش نظرات اخیر

هنگامی که کاربران به دنبال آخرین نظرات هستند باید به صفاحات دیگر مراجه کنند تا بتوانند آخرین نظرات را مشاهده کنند اما در این زمان با لینک های متفاوتی روبرو خواهند شد که ممکن است به یک صفحه و یا حتی به یک سایت دیگر منتقل شوند. شما باید آخرین نظرات را در ابتدای صفحه محصول نمایش دهید. برای این موضوع همانند تصویر زیر به قسمت نمایش / ابزارک ها مراجعه کنید.

۹- اجازه به کاربران برای به اشتراک گذاشتن نظرات و امتیازدهی

سیستم نظر دهی پیش فرض وردپرس بسیار ساده است و امکان اشتراک گذاری در آن وجود ندارد با این حال، می توانید به راحتی این ویژگی ها را در وردپرس با استفاده از افزونه De:comments اضافه کنید بعد از نصب و فعالسازی این افزونه قسمت نظردهی پیشفرض وردپرس بسیار زیبا خواهد بود.

د ر این افزونه ویژگی های بسیاری وجود دارد و دیگر نیازی به نصب افزونه های اضافی نیست چون این افزونه خیلی از کارها را خود انجام داده و امکانات فراوانی دارد.

۱۰- اطلاع رسانی هنگام تایید نظرات کاربران

با توجه به نظرات تبلیغاتی یا اسپم امکان تایید اتوماتیک نظرات کار درستی نیست بخاطر همین باید نظرات توسط مدیر بررسی شود و سپس در سایت منتشر شود و پس از تایید شدن باطلاع رسانی شود که نظر شما تایید شده است. به راحتی افزونه Comment Approved را نصب و فعال کنید بعد از فعال سازی به قسمت تنظیمات و تایید نظر بروید و تنظیمات مربوط و نوع متن مورد نظر را انتخاب کنید.

۱۱- پاسخ به نظرات کاربران

اگر میخواهید نظرات بیشتری را ثبت کنید باید به همه نظرات پاسخ دهید درصورت رعایت کردن میتوانید نظرات زیادی در سایت ببینید شما با افزونه DX Unanswered Comments به راحتی می توانید یک نگاهی به نظرات داشته باشید این افزونه را مانند افزونه های دیگر نصب و فعال کنید اجازه میدهد فیلتر کردن و نظراتی که بی جواب است را ببینید.

موفق باشید.

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

معرفی بیش از ۳۰ روش برای داشتن وب سایتی ضد گلوله

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

75% تخفیف تکرار نشدنی برای بسته پیشرفته سئو وردپرس [بهترین ابزار برای صعود به صفحات اول گوگل]
هم اکنون خرید کنید!