۱۲ نکته برای تسلط کامل بر ویرایشگر دیداری وردپرس

بیشتر کاربران وردپرس وقت زیادی را صرف کار با ویرایشگر دیداری وردپرس می کنند و علت آن هم استفاده برای ارسال پست در سایت است. ویرایشگر دیداری وردپرس امکان ارسال محتوا در وردپرس را برای شما فراهم می کند.

استفاده از این ویرایشگر آسان است اما به عنوان یک کاربر حرفه ای شاید دوست داشته باشید تا تسلط بیشتری روی ویرایشگر دیداری پیدا کنید و این کار جز با یادگیری ترفندها و نکات مربوط به این ویراشگر میسر نخواهد بود.

در این مقاله، ۱۳ نکته که با یادگیری آنها می توانید به تسلط کامل بر ویرایشگر دیداری دست پیدا کنید را جمع آوری کرده ایم. در صورتیکه میخواهید مانند یک حرفه ای از ویرایشگر دیداری وردپرس استفاده کنید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

۱2 نکته برای تسلط کامل بر ویرایشگر دیداری

 

ویرایشگر دیداری وردپرس

ویرایشگر دیداری پیش فرض وردپرس

 

ویرایشگر دیداری وردپرس از نسخه اصلاح شده TinyMCE استفاده می کند که یک نرم افزار متن باز همانند وردپرس است. خوبی ویرایشگر دیداری وردپرس، انعطاف پذیر و توسعه پذیر بودن آن است؛یعنی شما می توانید تنظیمات و دکمه های بیشتری را به آن اضافه کنید.

 

نکته ۱: تغییر نوار ابزار

به صورت پیش فرض، ویرایشگر دیداری فقط یک ردیف از دکمه ها را در خود نمایش می دهد. دکمه تغییر نوار ابزار، دکمه یکی مانده به آخر در این ردیف است که با کلیک بر روی آن می توانید ردیف دیگر دکمه ها را مشاهده کنید (طبق تصویر زیر):

دکمه تغییر نوار ابزار در ویرایشگر وردپرس

 

نکته ۲: میانبرهای صفحه کلید

اگر حوصله استفاده از موس را ندارید، می توانید از میانبرهای صفحه کلید که برای ویرایشگر دیداری وردپرس نوشته شده اند استفاده کنید.

استفاده از این میانبرها نه تنها باعث صرفه جوبی در وقت شما می شود بلکه نوشتن را نیز برای شما آسان تر می کند.

برای استفاده از این میانبرها کافی است بر روی دکمه میانبرهای صفحه کلید که آخرین دکمه در ردیف دوم دکمه ها در ویرایشگر است، کلیک کرده و میانبرها را مشاهده کنید (طبق تصویر زیر):

دکمه میانبرهای صفحه کلید در ویرایشگر دیداری

با کلیک بر روی دکمه مورد نظر، با پنجره شناوری که حاوی میانبرهای صفحه کلید است، روبرو خواهید شد (طبق تصویر زیر):

میانبرهای صفحه کلید برای ویرایشگر دیداری

 

نکته ۳: فاصله یک خطی و دوخطی

بسیاری از کاربران تازه کار وردپرس، با ایجاد پاراگراف و فاصله بین خطوط در وردپرس مشکل دارند. برای افزودن یک پاراگراف جدید در ویرایشگر دیداری، کافی است کلید Enter را فشار دهید. با این کار وردپرس یک پاراگراف جدید با یک فاصله دوخطی اضافه می کند.

اگر میخواهید یک فاصله یک‌خطی اضافه کنید، کافی است کلید های Shift + Enter را با هم فشار دهید.

فاصله یک خطی و دوخطی در ویرایشگر دیداری

 

نکته ۴: حالت نوشتن بدون مزاحم

حالت نوشتن بدون مزاحم فعال است

وقت هایی وجود دارند که شما فقط میخواهید روی نوشتن پست مورد نظر خود تمرکز کنید و نمیخواهید حواستان با دیگر تنظیمات و جعبه های موجود در صفحه پرت شود. وردپرس چاره ای برای این امر اندیشیده است و آن حالت نوشتن بدون مزاحم است.

برای استفاده از این حالت تنها کافی است بر روی دکمه که جدای از همه دکمه ها در نوار ویرایشگر در سمت چپ وجود دارد، کلیک کنید (طبق تصویر زیر):

دکمه حالت نوشتن بدون مزاحم در ویرایشگر وردپرس

 

نکته ۵: تغییر اندازه نوشته

شاید بخواهید در متن پست خود از نوشته هایی با اندازه های مختلف استفاده کنید تا با این کار توجه کاربران را جلب کرده و یا بخش مهمی از نوشته خود را از سایر بخش ها متمایز کنید.

به صورت پیش فرض، ویرایشگر دیداری وردپرس به شما اجازه تغییر اندازه نوشته را در قالب: بند و تیترها می دهد (طبق تصویر زیر):

تغییر اندازه نوشته در ویرایشگر دیداری

 

نکته ۶: اضافه کردن ستون در ویرایشگر

به صورت پیش فرض ویرایشگر دیداری وردپرس فاقد امکان استفاده از ستون در نوشته پست ها است. اما شما می توانید با تبدیل ویرایشگر از دیداری(Visual) به متن، با استفاده از HTML ستون های مورد نظر خود را اضافه کنید که البته این کار آسان نخواهد بود.

اما اگر بخواهید می توانید از پلاگین Advanced WP Columns استفاده کرده و ستون های مورد نظر خود را در نوشته ها اضافه کنید.

اضافه کردن ستون به نوشته پست ها در ویرایشگر دیداری

 

نکته ۷: ایجاد جدول در پست ها

دیگر امکانی که ویرایشگر دیداری وردپرس از آن بی بهره است، نبود دکمه ای برای ایجاد و افزودن جدول در پست ها است. شاید زمانی نیاز داشته باشید که جدولی از اطلاعات را در پست مورد نظر خود نمایش دهید.

یکی از راه های ایجاد و استفاده از جداول در پست ها، استفاده از پلاگین TablePress است. در صورتیکه با نحوه کار با این پلاگین آشنا نیستید، می توانید مقاله ساخت جدول وردپرس با افزونه TablePress را مطالعه کنید.

 

نکته ۸: نمایش ویدئوهای آپارات در پست ها

بهتر است که هیچ وقت ویدئوهای خود را در سایت خود بارگذاری نکنید. به جای آن بهتر است از سرویس های ارائه دهنده خدمات محتوای ویدئویی نظیر آپارات استفاده کنید.

خوشبختانه پلاگین هایی برای قرار دادن ویدئو های آپارات در پست ها در وردپرس نوشته شده است که در زیر تنها به ذکر نام آنها اکتفا می کنیم:

 

نکته ۹: تغییر حالت ویرایشگر به HTML

با وجود اینکه ویرایشگر دیداری به خاطر استفاده آسان، میانبرهای صفحه کلید و دکمه های آن در حالت دیداری شناخته شده است اما نباید قدرت حالت متن این ویرایشگر را دست کم گرفت.

بعضی مواقع که درگیر وسط چین کردن تصویر در متن هستید و یا ویرایشگر به شما اجازه رفتن به خط بعد را وقتی که تصویری به متن اضافه کردید نمی دهد، کافی است ویرایشگر را از حالت دیداری به متن تغییر دهید. برای این کار کافی است بر روی تب متن در نوار بالای ویرایشگر کلیک کنید (طبق تصویر زیر):

حالت متن ویرایشگر دیداری

 

نکته ۱۰: افزودن دکمه بدون استفاده از شورت کد

پلاگین های زیادی وجود دارند که به شما امکان افزودن دکمه در وردپرس را بدون استفاده از شورت کد می دهند. اما مشکل اینجاست که این دکمه ها به سرعت در ویرایشگر نمایان نخواهند شد.

اگر دوست دارید تا دکمه مورد نظر خودتون رو در پست اضافه کنید و سریعا هم بتونید ظاهر دکمه را در پست مشاهده کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از پلاگین Forget About Shortcode Buttons است.

 

نکته ۱۱: قرار دادن نوشته کپی شده به صورت متن ساده

اگر متنی را از صفحه دیگری کپی کرده و میخواهید آن را در سایت خود قرار دهید، ویرایشگر دیداری وردپرس فرمت متن مورد نظر را نیز به هنگام قرار دادن آن در ویرایشگر، کپی می کند. برای حل این مشکل کافی است قبل از قرار دادن متن مورد نظر در ویرایشگر، بر روی دکمه چسباندن به صورت متن ساده کلیک کنید (طبق تصویر زیر):

چسباندن به صورت متن ساده در ویرایشگر دیداری

 

نکته ۱۲: افزودن کاراکترهای خاص

بعضی مواقع شاید بخواهید علامت ها و کاراکترهای خاصی را به پست خود اضافه کنید، علامت هایی نظیر کپی رایت، علامت تجاری و غیره. آسان ترین راه استفاده از دکمه کاراکتر ویژه در ویرایشگر دیداری وردپرس است (طبق تصویر زیر):

کاراکتر ویژه در ویرایشگر دیداری

بعد از کلیک بر روی دکمه مورد نظر، در پنجره ظاهر شده می توانید از میان کاراکترهای موجود یکی را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید تا به پست افزوده شود (طبق تصویر زیر):

پنجره کاراکتر ویژه در ویرایشگر دیداری

امیدواریم این نکات به شما در پیدا کردن تسلط کامل بر روی ویرایشگر دیداری وردپرس کمک کرده باشد. اگر سوالی در مورد نکات بالا داشتید، می توانید سوال خود را از قسمت دیدگاه ها در پایین همین پست مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط تیم نوین وردپرس پاسخ داده شود.

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

معرفی بیش از ۳۰ روش برای داشتن وب سایتی ضد گلوله

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

75% تخفیف تکرار نشدنی برای بسته پیشرفته سئو وردپرس [بهترین ابزار برای صعود به صفحات اول گوگل]
هم اکنون خرید کنید!