با ۵ ترفند ذهنیت مشتریان خود را تغییر دهید

اگر شما تجارتی به راه انداخته اید، قاعدتا نباید با مشکل ترافیک مربوط به سایت مواجه باشید. اما از این موضوع نباید بگذریم که هیچ تاجری (به عبارتی کسی که تجارت الکترونیکی راه اندازی کرده است) وجود ندارد که نخواهد نرخ تبدیل را در سایت خود بالا ببرد.

آیا میدانستید که تنها ۵% از بودجه های مربوط به بازایابی صرف بهینه سازی نرخ تبدیل می شود؟ بنابراین جای تعجب نیست که هر سایتی مشکلاتی در رابطه با نرخ تبدیل داشته باشد.

ذهنیت مشتریان خود را تغییر دهید

ویکتور از WebCreate.Me بهترین راهکارهای خودش در رابطه با بهبود نرخ تبدیل را که بر اساس تجاربی است که از طراحی، ایجاد و بهینه سازی قالب های فروشگاهی وردپرسی که برای مشتریانش آماده کرده، به اشتراک گذاشته است.

بخشی از ترافیک ورودی به سایت بعد از آنکه وارد سایت شوند، سایت را ترک می کنند. بخشی که در سایت باقی می مانند به دو گروه تقسیم می شوند:

  • بخش اول آن دسته از کاربرانی هستند که صرفا برای مقایسه قیمت ها وارد سایت شده اند و بعد از پایان کارشان سایت را ترک می کنند
  • و بخش دوم کاربرانی هستند که خیلی تحت تاثیر پیشنهادات و محصولات سایت شما قرار نگرفته اند

 

خب حتما سوال شما این است که با این وجود پس در پایان چه خواهیم داشت؟ مقدار کوچکی از کاربران باقی مانده، شامل مشتریانی می شوند که تصمیم به خرید محصول مورد نظر خود بعد از انجام تحقیقاتشان گرفته اند و یا از سایت های دیگر به سایت شما برای خرید هدایت شده اند.

آیا شما هم جزء آن دسته از تاجرانی هستید که تلاش بسیاری می کنید تا کاربر بیشتری را به سمت سایت خود روانه کنید؟ اگر اینگونه است باید این نکته را نیز از قلم نیاندازید که: کاربران تا زمانیکه خریدی نکرده و تبدیل به مشتری نشده اند، فایده ای برای شما ندارند. پس زمان آن است که استراتژی خود را تغییر داده و روی نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری تمرکز کنید.

در زیر لیستی از ترفندهایی که به شما کمک می کنند تا به سرعت نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری را بالا ببرید، تهیه کرده ایم که با هم مرور خواهیم کرد:

۱- بازدیدکنندگان سایت خود را ملزم به انجام کاری کنید

این کار با الزام کاربران به انجام کارهای کوچک شروع می شود. اگر شما صرفا فروشنده هستید، تنها انتخاب کاربر پرداخت هزینه است که این کار تصمیم را برای وی سخت خواهد کرد.

بهتر است از از مقابل به این موضوع نگاه کنیم. بازدیدکنندگان ایمیل خود را ثبت می کنند، به همین آسانی. آنها ابتدا تمایل دارند تا با نسخه آزمایشی کار کنند و بعد برای ادامه آن را خریداری کنند تا اینکه در همان ابتدای امر حق عضویت کامل را بپردازند.

وقتی که شما امکان ثبت نام رایگان یا استفاده رایگان از سرویس های های سایت خود را برای بازدیدکنندگان فراهم می کنید، این خوب به معنی الزام آنها به انجام کاری هر چند کوچک است که باعث می شود تا در آینده تمایل بیشتری برای انجام سایر کارهای بزرگتر داشته باشند.

کاری که شما باید انجام دهید یافتن مواردی است که کاربران از خرید خود منصرف می کنند. وقتیکه متوجه شدید که چرا کاربران در انتخاب و خرید محصول شما دچار تردید می شوند، می توانید این نقطه ضعف را تبدیل به نقطه قوت کرده و آنها را به خرید محصول بیشتر ترغیب کنید.
این راهکار می تواند تهیه یک نسخه آموزش ویدئویی باشد که با قرار دادن آن در صفحه محصول، به کاربر نشان می دهد که این محصول چگونه می تواند به وی کمک کند.

۲- با ایجاد محدودیت زمانی، با زمان بازی کنید

برای بهبود نرخ تبدیل، با زمان بازی کنید

با وجود اینکه این تکنیک یکی از قدیمی ترین تکنیک های بازاریابی است، اما ایجاد یک روزشمار و ایجاد محدودیت زمانی برای خرید یک محصول ویژه، باعث تغییر ذهنیت کاربر و ترغیب بیشتر وی برای خرید محصول مذکور می شود.

وجود این روزشمار یا محدودیت زمانی برای خرید، باعث می شود تا محصول مذکور برای کاربر جذابتر به نظر برسد و برای خرید آن ترغیب شود. چرا که وجود یک آفر ویژه با یک تخفیف خوب در یک بازه زمانی محدود هر کسی را به خرید آن محصول وامیدارد.

۳- بهبود سرعت بارگذاری

هیچ کسی صبر کردن را دوست ندارد، این یک حقیقت است. Sean Work مقاله ای را در همین رابطه در سایت Kissmetrics منتشر کرده است و در این مقاله میگوید که: ۱ ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه می توانید منجر به کاهش ۷% نرخ تبدیل شود.
حالا فرض کنیم اگر سایتی روزانه ۱۰۰ هزار دلار در روز درآمد دارد، این ۱ ثانیه تاخیر به صورت بالقوه می تواند باعث از دست رفتن ۲٫۵ میلیون دلار در سال شود.

پس اول از همه بهتر است که هاست خود را تغییر دهید. این یک راهکار کاملا بدیهی است اما با این وجود همچنان سایت های زیادی با حجم ترافیک ورودی بالا هستند که از هاست های ضعیف استفاده می کنند. اگر شما تازه کار نیستید، پس بهتر است که سایت خود را با یک هاست ضعیف آزار ندهید، چرا که می توانید هاست بهتری تهیه کنید و حتی می توانید شخصا سروری خریداری کرده و سایت خود را میزبانی کنید.

مرحله بعدی ویرایش تصاویر است. با استفاده از نرم افزارها، پلاگین ها و سایت های سرویس دهنده آنلاین می توانید به راحتی تصاویر سایت خود را بدون افت کیفیت آنها، ویرایش کرده و حجم آنها را کاهش داده و آنها را بهینه سازی کنید. بعد از انجام این کارها، کافی است سرعت سایت خود را با استفاده از سایت هایی نظیر GTmetrix ارزیابی کرده و تفاوت ایجاد شده را مشاهده کنید.

 

۴- استفاده از اعتبار اجتماعی

حالت زیر را تصور کنید. شما در کنار خیابان ایستاده اید و در مقابل شما دو رستوران وجود دارد. یکی از آنها خالی است، حتما با خود می گویید که حتما غذای آن تعریفی ندارد پس بهتر است که به رستوران دوم مراجعه کنم چرا که در مقابل آن مشتریان زیادی صف کشیده اند چرا که مگر می شود این همه آدم اشتباه کنند.

پس چرا از این فرضیه استفاده نکرده و بازدیدکنندگان سایت خود را به خرید ترغیب نمی کنید؟

اعتبار اجتماعی یک ابزار بازاریابی قوی و کاملا قدرتمند است که می توانید از آن به نحوی که میخواهید استفاده کنید. برای این کار هم نیاز نیست تا فردی مشهور باشید، بلکه این کار به حوزه تخصص شما، نظر دیگران نسبت به شما و امتیاز آنان به شما و ویدئوهایی از کاربرانی که محصولات شما را خریداری کرده اند بستگی دارد.

آیا محصول شما در رسانه ها و شبکه های اجتماعی معتبر و تاثیرگذار معرفی شده است؟ پس بهتر است کاربران دیگر را نیز نسبت به نظرات مثبت افرادی که با محصولات شما آشنا بوده و از کیفیت آنها راضی هستند، آگاه کنید.

 

۵- پاپ آپ هایی که باعث آزار کاربران نمی شوند

اگر نمی خواهید در دسته سایت های اسپم قرار بگیرد که کاربران از آنها متنفر هستند، بهتر است قبل از جایگذاری پاپ آپ در هر جایی از سایت خود کاملا فکر کنید.
برای مثال در آمریکا، ۷۰% از کاربران از پاپ آپ های نامربوط که در سایت ها نمایش داده می شوند ناراضی هستند. و این دلیل، برای بلاک شدن سایت توسط کاربران کافی است. پس بهتر است به جای آزار دادن کاربرانتان با پاپ آپ های بی مورد و نامربوط، بهتر است به طور صحیح از این امکان استفاده کرده تا نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری در سایت خود را دو برابر کنید.

برای این کار هم بهتر است پاپ آپ های خود را تا حد امکان ترغیب کننده و کاربرپسند بسازید و آنها را در زمان و مکان مناسب قرار دهید و مطمئن شوید که دکمه ای نیز وجود دارد که کاربر با کلیک بر روی آن بتواند پاپ آپ را ببندد.

 

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد، در صورتیکه شما نیز از ترفند دیگری برای افزایش نرخ تبدیل استفاده کرده اید خوشحال خواهیم شد که آن را از قسمت دیدگاه ها در پایین همین پست با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط با این نوشته

سیستم آپدیت خودکار محصولات نوین وردپرس راه اندازی شد…

سیستم آپدیت خودکار محصولات نوین وردپرس راه اندازی شد…

  نحوه کار سیستم آپدیت خودکار محصولات نوین وردپرس پیرو درخواست های مکرری که از سمت کاربران داشتیم و همچنین طی نظرسنجی که در کانال تلگرام سایت قرار دادیم بسیاری از خریداران درخواست بروزرسانی خودکار…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.