۸ روش برای پروموت مطالب قدیمی در وردپرس

آیا میخواهید ترافیک ورودی به سایت خود را افزایش دهید؟ یکی از آسان ترین و هوشمندانه ترین راه ها برای دریافت بازدید های بیشتر، پروموت مطالب قدیمی سایت است. در این مطلب میخواهیم به معرفی بهترین راه های موجود برای پروموت مطالب قدیمی در وردپرس بپردازیم.

پروموت مطالب قدیمی

قبل از شروع، بهتر است به اهمیت پروموت مطالب قدیمی نگاهی بیاندازیم.

حتما دیده اید که افراد وقتی مطلبی را در سایت/وبلاگ خود منتشر می کنند، بعد از یک یا دو بار به اشتراک گذاری مطلب مذکور، آن را رها کرده و به سراغ مطالب جدیدتر می روند و این مطلب در آرشیو سایت خاک خواهد خورد.

چرا اجازه می دهید که زمان، پول و تلاشی که کرده اید با این کار تلف شود؟ پروموت مطالب قدیمی به شما اجازه می دهد تا ترافیک بالقوه سایت خود را افزایش دهید. از همین رو در ادامه به معرفی ۸ روش برای پروموت مطالب قدیمی در وردپرس خواهیم پرداخت.

برای اجرای این روش میتوانید به مطلب آموزش به اشتراک گذاری خودکار مطالب قدیمی وردپرس مراجعه کنید.

 

۱- اشتراک گذاری مطالب قدیمی به صورت منظم در شبکه های اجتماعی

بیشتر بروز رسانی های شما در شبکه های اجتماعی توسط کسری از دنبال کنندگان دیده می شود. علت اصلی آن هم این است که همه افراد در آن واحد آنلاین نیستند.

به همین خاطر است که توصیه می شود که مطالب خود را در تایم های مختلفی از روز به اشتراک بگذارید. افزونه Revive Old Post به صورت خودکار مطالب قدیمی شما را در شبکه های اجتماعی نظیر توئیتر، فیس بوک و لینکداین به اشتراک میگذارد. این افزونه بروز رسانی های شما برای تایم های مختلف را پخش می کند که همین به شما اجازه می دهد تا نمایش مطالب مذکور را به حداکثر برسانید.

 

۲- نمایش مطالب مرتبط در سایت

وقتیکه از سایت های شناخته شده و پرطرفدار بازدید می کنید، متوجه این نکته خواهید شد که مطالب مرتبط با موضوع مذکور در کنار یا زیر مطلب مذکور نمایش داده می شوند.

اگر کاربر بخواهد که به پایین برگه مربوط به مطلب رفته و کل مطلب مذکور را مطالعه کند، نتیجه میگیریم که وی ترغیب و به نوعی تحریک شده است. استفاده از افزونه های وردپرس برای نمایش مطالب مرتبط در سایت، به شما کمک می کند تا فرصتی فراهم کنید تا کاربران بتوانند بخش های دیگر سایت شما و مطالب دیگر سایت را مشاهده کنند.

 

۳- نمایش مطالب محبوب و پرطرفدار

این درست است که گفته می شود ۲۰% محتوای سایت شما، ۸۰% از ترافیک ورودی به سایت شما را دریافت می کند. بعضی از مطالب و نوشته های سایت بسیار محبوب تر و شناخته شده تر از سایرین هستند.

پس چرا ترافیک بیشتری را روانه آنها نکنیم؟ شما می توانید کار را با نمایش مطالب محبوب سایت خود و تنها با چند کلیک آغاز کنید. کاربرانی که به سایت شما می آیند اغلب به دنبال آن هستند که مطالبی را مطالعه کنند که کاربران پیش از آنها از خواندن آن مطالب لذت برده اند.

اگر به دنبال افزونه های وردپرس برای نمایش مطالب محبوب سایت خود هستید، میتوانید به مطلب ۵ مورد از بهترین افزونه ها در زمینه نمایش پست های محبوب در وردپرس مراجعه کنید.

 

۴- ایجاد برگه های ۴۰۴ بهتر

بیشتر قالب های وردپرس شامل یک قالب ۴۰۴ پیش فرض هستند. یک برگه ۴۰۴ زمانی نمایش داده می شود که کاربران به دنبال موضوعات و مطالبی هستند که در سایت وجود ندارند.

شما می توانید از این فرصت برای نمایش مطالب مهم و محبوب سایت خود استفاده کرده و از این طریق کاربران را به خواندن آنها ترغیب کنید. شما همچنین می توانید فرم جستجو در برگه مذکور اضافه کنید، تا کاربران بتوانند مطلبی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند.

 

۵- جستجو بهتر برای وردپرس

قابلیت جستجو پیش فرض موجود در وردپرس خیلی ساده و دارای محدودیت است اما شما می توانید این قابلیت را بهبود ببخشید. برای این کار دو راهکار وجود دارد. اولین مورد، استفاده از Google Custom Search و جایگزین کردن آن با قابلیت جستجو پیش فرض وردپرس است. راهکار دیگر استفاده از افزونه ای مانند SearchWP است.

هر دوی این راهکارها به شما در بهبود قابلیت جستجو سایت تان کمک خواهند کرد.

 

۶- برگه های آرشیو دلخواه

ایجاد یک برگه آرشیو دلخواه یکی از بهترین راه ها برای برجسته کردن مطالب قدیمی اما مفید سایت تان است.

شما می توانید مطالب محبوب، مطالبی که بیشترین دیدگاه ها را دارند، مطالب اخیر و مواردی از این دست را نمایش دهید. شما حتی می توانید تمام دسته بندی ها یا برچسب های سایت خود را نمایش داده، آرشیو فشرده ایجاد کنید و فرم جستجو را نیز به آن اضافه کنید.

این کار نه تنها به کاربران در پیدا کردن مطالب دلخواهشان کمک خواهد کرد، بلکه به آنها کمک می کند تا در مورد سایت شما و اینکه درباره چه چیزی است، آگاهی یابند. فراموش نکنید که در چنین صفحاتی شما میتوانید فرم های خبرنامه ایمیلی خود را نیز قرار دهید.

 

۷- لینک دهی داخلی بین مطالب قدیمی سایت

ایجاد لینک های داخلی یکی از استراتژی های مهم در سئو است. شما میبایست ایجاد لینک های داخلی برای سایت خود را به عادت خود تبدیل کنید.

برای کاربر مفید خواهد بود اگر شما در مطالب سایت خود به مطالب قدیمی و مرتبط سایت خود اشاره کنید. با این کار کاربران از لینکی که به لینک دیگر میروند و زمان ماندن آنها در سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد. از همین رو باید توجه داشته باشید که لینک های داخلی به اندازه ای باشند تا کاربر را سرگرم سایت شما کند.

 

۸- لینک دهی به مطالب قدیمی سایت در دیدگاه ها

وقتی که در حال ارسال پاسخ به دیدگاه کاربران تان در سایت هستید، شما میتوانید از مطالب قدیمی سایت خود در پاسخ دادن به کاربر مذکور کمک گرفته و لینک مطالب قدیمی سایت خود را درون پاسخ خود قرار دهید.

این کار اجباری نیست ولی بهتر است این موضوع را در پس زمینه ذهن خود داشته باشید و در جای درست از آن استفاده کنید. استفاده از این موضوع و مشاهده نتایج آن در طول زمان شما را شگفت زده خواهد کرد.

این کار باعث افزایش اعتماد کاربران به سایت شما و افزایش بازدیدهای سایت شما می شود. این لینکی که شما در پاسخ خود ارسال می کنید، برای همیشه آنجا خواهد ماند و سایر کاربران نیز اگر به دیدگاه های مطلب مذکور مراجعه کنند به این لینک برخورد خواهند کرد.

مطالب مرتبط با این نوشته

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

تا به حال با خطای “Failed To Load Resource” در ابزار inspect elements مرورگر خود مواجه شده اید؟ مشکلی که برای بسیاری از کاربران وردپرس وجود دارد این است که چه فایلی به خوبی بارگذاری…

2 دیدگاه تاکنون ثبت شده است ، نفر بعدی شما باشید!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.