ابزاری رایگان برای بررسی و ارزیابی سرعت بارگذاری سایت وردپرس

ضعیفمتوسطخوببسیار خوبعالی
( 0 رای , میانگین : 0٫00 از 5)
بارگذاری...

چقدر طول میکشد تا سایت وردپرس شما بارگذاری شود؟ دو ثانیه؟ سه ثانیه؟ بیشتر از چهار ثانیه ؟! اگر در این مورد اطلاعی ندارید، باید بدانید که سرعت کم بارگذاری سایت به قیمت از دست دادن تعداد بازدیدها و کاهش نرخ تبدیل کاربران به مشتریان برای شما تمام می شود.

اولین گام برای حل هر مشکلی این است که ابتدا قبول کنید که مشکلی وجود دارد. اما از کجا بفهمیم که مشکلی در رابطه با سرعت بارگذاری سایت شما وجود دارد؟

با استفاده از ابزار رایگان موجود برای بررسی و ارزیابی سرعت سایت.

در زیر به بهترین ابزار های رایگان موجود اشاره خواهیم که شما می توانید از آنها برای بررسی سایت وردپرس خود استفاده کرده و نقاط ضعف سایت خود را که باعث بروز مشکلاتی در بارگذاری سایت شما شده اند را شناسایی کنید.

 

Pingdom Website Speed Test

سرویس Pingdom Website Speed Test را میتوان محبوب ترین سایت برای بررسی و ارزیابی سرعت بارگذاری سایت در وب دانست. استفاده از آن آسان بوده و اطلاعات قابل توجهی را برای استفاده شما فراهم می کند که می توانید از آنها برای بهبود سرعت بارگذاری سایت خود استفاده کنید.

این تست ها سایت شما را با استفاده از یک مرورگر گوگل کروم واقعی بارگذاری می کنند تا آنچه را که یک کاربر واقعی به هنگام بارگذاری سایت تجربه می کند به شما نشان دهد. نتایج تست شامل جزئیاتی در مورد چارت چگونگی بارگذاری و مجموعه از داده ها است که شما می توانید از آنها برای آگاهی یافتن از نحوه عملکرد سایت و سرور استفاده کنید.

Pingdom همچنین توصیه هایی را در خصوص کارهایی که می توانید برای بهبود سرعت بارگذاری سایت خود انجام دهید ارائه می کند.

سایت خود را همین حالا با Pingdom تست کنید

 

Google PageSpeed Insights

اگر بررسی و ارزیابی وجود داشته باشد که از نتایج Pingdom بهتر و شناخته شده تر باشد، آن Google PageSpeed Insights است. چیزی که Google PageSpeed Insights را از دیگر سرویس های موجود جدا می کند این است که این سرویس نگاهی عمیق تر به شما در مورد آنچه کاربران در مورد چگونگی بارگذاری سایت شما فکر می کنند، دارد.

در ادامه بخوانید:  افزایش کابران سایت وردپرسی با ۷ نکته ی طلایی

کیست که نخواهد بداند گوگل در مورد سایت وی چه فکری می کند؟

کاری که PageSpeed Insights انجام می دهد این است که سایت شما را دوبار بررسی می کند: یکبار به عنوان یک کاربر دسکتاپ و بار دیگر به عنوان یک کاربر نسخه موبایل. در نهایت نیز نمره نهایی که به سایت شما میدهد را بر اساس ۱۰ فاکتور از پیش تعیین شده ارائه می کند.

هدف شما طبق آنچه که گوگل گفته شده است، میبایست کسب نمره ۸۵ یا بیشتر در هر دو تست انجام شده برای هر دو نسخه باشد. اما باید به خاطر داشته باشید که این تستی است در مورد آنچه گوگل در مورد سایت شما فکر می کند. در نتیجه با گذر زمان متوجه افرادی خواهید شد که از این سرویس انتقاد می کنند، اغلب هم به این خاطر که این سرویس معیار خود را تجربه کاربری قرار داده و سرعت بارگذاری را ملاک قرار نمی دهد.

حقیقت این است که ممکن است سایت کندی داشته باشید که نمره بالاتری را در این سرویس کسب کند آن هم در مقایسه با سایتی که در چشم برهم زدنی بارگذاری می شود. اما کاربران شما بیشتر به این موضوع اهمیت می دهند که سایت شما چقدر سریع بارگذاری می شود تا اینکه به این موضوع دقت کنند که فایل های jQuery شما در فوتر یا هدر قرار گرفته است.

با این تفاسیر باید از استفاده از این سرویس پرهیز کنید؟ جواب دادن به این سوال سخت است. اما می توانید از این سرویس برای کسب اطلاعاتی در مورد سایت خود استفاده کنید، اطلاعاتی نظیر:

 • آیا افزونه کش که بر روی سایت خود نصب کرده اید آنگونه که فکر می کنید عمل می کند؟
 • چه کارهای ویژه ای است که می توانید برای سایت خود انجام داده و سرعت بارگذاری سایت خود را انجام دهید؟
در ادامه بخوانید:  نمایش نقش کاربر در دیدگاه های وردپرس

 

سایت خود را همین حالا با Google PageSpeed Insights تست کنید

 

YSlow

YSlow ابزار متن بازی است که شما می توانید برای تجزیه و تحلیل سایت خود و مقایسه آن با قوانین Yahoo در خصوص بارگذاری سایت، استفاده کنید. نتایج این بررسی در قالب لیستی از توصیه ها نمایش داده می شوند که شما می توانید برای بهبود بارگذاری سایت خود از آنها استفاده کنید.

کاری که YSlow انجام نمیدهد، بررسی سرعت بارگذاری صفحه است. به جای آن، بهتر است به این سرویس مانند سرویس Google PageSpeed Insights نگاه کنید: ابزاری برای بررسی میزان بهینه بودن سایت شما برای بارگذاری در مرورگر کاربر.

راه های گوناگونی زیادی برای استفاده از YSlow وجود دارد. اما دو راه واقعا ساده وجود دارد: استفاده از GTMetrix برای بررسی سرعت سایت و انتخاب تب YSlow از قسمت نتایج آن یا نصب افزودنی مرورگر Chrome و اجرای این تست بر روی سایت خود آن هم از طریق مرورگر گوگل کروم.

سایت خود را همین حالا با YSlow تست کنید

 

GTMetrix

سرویس GTMetrix نتایجی مانند آنچه سرویس Pingdom Website Speed به شما ارائه کرده است، ارائه می کند. اما علاوه بر بررسی سرعت بارگذاری سایت، GTMetrix سایت شما را از طریق YSlow و Google PageSpeed Insights نیز بررسی کرده و نتایج این بررسی کلی را در پیشخوان شما در GTMetrix نمایش می دهد.

اگر در این سایت ثبت نام نکنید، بررسی که برای ارزیابی سرعت بارگذاری سایت انجام می شود از طریق ونکور کانادا صورت می گیرد. اما با ثبت نام در این سرویس، امکان دسترسی شما به هفت نقطه مختلف برای بررسی سایتتان فراهم می شود و می توانید سایت خود را از طریق مرورگرهای بسیاری تست کنید.

در ادامه بخوانید:  بازیابی رمز اولیه دایرکت ادمین توسط SSH در صورت فراموشی رمز ورود دایرکت ادمین

سایت خود را همین حالا با GTMetrix تست کنید

 

Load Impact

Load Impact بر خلاف هر یک از سایت های معرفی شده در لیست بالا است. کاری که این بررسی انجام میدهد، بررسی بارگذاری سرور آن هم در زمانی است که چندین کاربر مجازی سایت شما را بارگذاری می کنند. بررسی مذکور ۵ دقیقه طول میکشد و تا ۲۵ کاربر مجازی مورد استفاده قرار می گیرند.

تست مذکور به گونه ای طراحی شده تا به شما در پاسخ داده به این سوال کمک کند: آیا سرور سایت من می تواند تعدادی کاربر را به صورت همزمان و بدون افت سرعت مدیریت کرده و پذیرای آنها باشد؟

این تست بهترین ابزاری است که شما می توانید از آن برای بررسی سرور هاست خود استفاده کنید. اما سایت شما باید به اندازه ای جذاب باشد که ۲۵ کاربر را به صورت همزمان جذب خود کند.

سایت خود را همین حالا با Load Impact تست کنید

 

Dotcom-Monitor Website Speed Test

Dotcom-Tools ابزاری مناسب برای تست بارگذاری سایت ها آن هم به صورت رایگان است که از سوی Dotcom-Monitor ارائه شده است. در اینجا شما ابزاری را خواهید یافت که برای تست سرعت سایت، بارگذاری سرور و مواردی از این دست فراهم شده اند.

Website Speed Test صفحه وبی را از ۲۴ نقطه مختلف در سرتاسر جهان بارگذاری می کند. تست مذکور اطلاعاتی را که هر نقطه جمع آوری کرده و شامل سرعت بارگذاری، چارت مربوط به بارگذاری فایل ها و خلاصه ای از خطاهایی است که سایت در هنگام بارگذاری با آنها مواجه شده است. علاوه بر آن تست مذکور می تواند از طریق مرورگرهای مختلفی نظیر کروم، فایرفاکس و دیگر مرورگرها صورت پذیرد.

سایت خود را همین حالا با Dotcom-Monitor تست کنید

اطلاعات بیشتردرباره نویسندهجواد
( عضو از 2 سال قبل )
 • 220 نوشته
 • 33 دیدگاه
 • 0 محصول
 • 0 دوره آموزشی
جواد - عضو تیم تحریریه مجموعه نوین وردپرس...

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه

 1. با سلام…من دوتا هاست دارم…یکیش ۵۰ مگ و دومیش ۲ گیگ…هر دوتاشو تست کردم… نتیجه ای که برام عاید شد این بود…هر چقدر هاستتان کم حجم باشد…سریعتر بالا میاد و تو سئو هم تاثیر دارد…

  • سلام
   نتیجه گیری ای که کردید کمی عجیبه!
   سرعت بارگذاری قالب و تفاوت قالب دو سایت شاید باعث این امر شده
   شاید حجم مطالب و فایل هایی که در دو سایت بارگذاری میشه متفاوت بوده

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :
 • تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.
 • آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و... در متن دیدگاه حذف خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا... باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

آخرین آپدیت محصولات

همکار ما شوید

اگر دوست دارید در زمینه آموزش ، افزونه ، قالب وردپرس و ووکامرس ، آموزش سئو و… مقالات آموزشی خود را در نوین وردپرس منتشر کنید میتوانید به عنوان نویسنده در نوین وردپرس فعالیت کنید.

 • تولید کننده فیلم آموزشی کار با محصولات
 • نویسندگی و ارسال مطالب آموزشی
 • تولید کننده دورهای آموزشی برنامه نویسی
 • فارسی سازی و ترجمه انواع قالب
 • و هر آنچه که توانایی دارید...