آموزش افزودن نقشه گوگل به وردپرس

افزودن نقشه گوگل بصورت مستقیم:

برای این کار در ابتدا به سایت نقشه های گوگل مراجعه کنید .سپس در محل نوشتن آدرس ، آدرس مورد نظر خود را تایپ نمایید . زیرا در گوگل برای هر آدرسی کدهای متفاوتی وجود دارد . پس از یافتن آدرس مورد نظر خود کد آن را کپی نمایید .همچنین شما میتوانید برای سفارشی سازی ظاهر سایت وردپرس خود بر روی گزینه سفارشی و پیش نمایش نقشه های جاسازی شده کلیک کنید . تا تغییرات زیادی را اعمال کنید. و در آخر به سایت وردپرس خود مراجعه کرده و کدهایی را که کپی نموده اید در یک صفحه ، پست ، یا کد های قالب قالب قرار داده و در سایت خود نمایش بگذارید.

 

اضافه کردن ننقشه گوکل در سایت وردپرس با استفاده ار یک افزونه

روش اول یک روش عالی برا افزودن نقشه گوگل در یک محل از سایت وردپرسی میباشد . اما اگر شما میخواهید نقشه گوگل را در محتوای اصلی سایت خود ایجاد نمایید باید از یک افزونه استفاده کنید . برای اننجام این عمل در ابتدا باید افزونه MapPress را دانلود کرده و نصب و فعال کنید. سپس در ویرایش یک پست یا صفحه بر روی دکمه edit کلیک کنید و به آخر صفحه خود مراجعه کرده و بر روی دکمه نقشه جدید MapPress کلیک نمایید.

 

در ویرایشگر MapPres این امکان وجود دارد تا شما بتوانید آدرس مورد نظر خود را وارد نموده تا افزونه به طور خودکار محل سکونت مورد نظر شما را شناسایی کند. شما میتوانید برای نقشه خود یک عنوان یا تیتر انتخاب نمایید . پس از انجام تغییرات مورد نظر بر روی دکمه save کلیک نموده تا صفحه شما به روزرسانی شود .و در اخر نقشه مورد نظر شما در صفحه و پست شما اعمال خواهد شد .

با استفاده از این ویرایشگر شما میتوانید نقشه های متعددی به سایت خود اضافه نمایید. با مراجعه به تنظیمات افزونه و نوار کناری سمت چپ ( سایدبار چپ ) صفحه خود میتوانند تنظیمات افزونه مانند : نوع نقشه ، هم ترازی ، کنترل و … را تغییر دهید .

 

اضافه کردن نقشه گوگل در ابزارک ها و لایت باکس

 

یکی از ساده ترین راه ها جهت نمایش نقشه گوگل در ابزارک ها،  نصب افزونه Google Maps Widget است . پس از نصب و فعال سازی این افزونه در قسمت نوار کناری سمت چپ صفحه شما تنطیمات مورد نیاز اضافه خواهد شد که شما میتوانید تغییرات لازم را اعمال نمایید . پس ، بعد از نصب افزونه به قسمت ابزارک ها مراجعه کنید و ویجت مورد نظر یعنی Google Maps Widget کلیک کرده و به محلی که میخواهید نمایش داده شود اضافه کنید.

 

آدرسی مورد نظر خود را در برای نمایش در قسمت ویجت نقشه وارد نمایید. شما همچنین میتوانید اندازه نقشه، رنگ پین، سطح زوم، و…را نیز تغییر دهید. برای تنظیم لایت باکس نیز بر روی تنظیمات لایت باکس کلیک نمایید. ودر  آخر برای اغمال تغییرات خود بر روی دکمه save کلیک کنید . پس از اعمال نهایی تغییرات نقشه گوگل شما مانند تصویر زیر به نمایش درخواهد آمد.

 

نتیجه گیری: هر وب سایت که ارتباط مناسب با مشتری یا کاربر خود را در راس فعالیت های خود قرار داده است ، لازم است که موقعیت دقیق خود را همراه با جزییات تماس در برگه تماس یا محل مناسبی از سایت نمایش دهد.

راستی ! با عضویت در کانال تلگرام نوین وردپرس حتی یک مطلب وردپرس را هم از دست نخواهید داد...             عضویت در کانال

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *