بازاریابی محتوا در وب سایت چه مزایایی به همراه دارد ؟

با سلام در این بخش از مقالات آموزشی وردپرس قصد داریم در مورد بازاریابی محتوا صحبت کنیم .

بازاریابی محتوا عبارتی آشنا برای صاحبان کسب و کار اینترنتی است . یکی از مقوله های کسب و کار اینترنتی وبسایت و شبکه های اجتماعی است . حال با استفاده از تکنیک بازاریابی محتوا می توان مشتریان هدف بسیاری را جذب نمود .

عمده فعالیت بازاریابی محتوا در بستر های وبسایت ، اپلیکیشن موبایل ، شبکه های اجتماعی و در کل بستر اینترنت است .

بیایید بیشتر با بازاریابی محتوا و انواع آن آشنا شویم :

 

بازاریابی محتوا

نوع محتواهایی که در هر یک از بستر های وب ، اپ ، شبکه های اجتماعی می توان  منتشر نمود با هم متفوات است . گستردگی محتواها بسته به نوع و هدف کسب و کار یا طراحی وبسایت و طراحی اپ و ایجاد شبکه های اجتماعی دارد و بر اساس همین گستردگی نوع محتوا به صورت های مختلف نظیر : اینفو گرافیک ، ویدئو کلیپ کوتاه ، بنر ، کاتولوگ ، تکست اسلایدر ها ، متن ها و … انتخاب می شود .

گاهی در خصوص یک وبسایت نیازمند اینفوگرافیک هایی هستیم که بتوانیم به راحتی محصول خود را معرفی کنیم که این خود گونه از بازاریابی محتوا است که به هدف شناخت و انتخاب مشتریان کمک فوق العاده ای خواهد کرد .

گاهی در خصوص یک فروشگاه نیازمند کاتولوگی هستیم تا با ویژگی های فروشگاه آشنا شویم . اما به دلیل اینکه کاتولوگ نشان از معرفی فروشگاه ، کیفیت و شناخت دارد بهتر است به گونه ای طراحی و تولید بشود که در ابتدایی که مشتریان می خواهند با فروشگاه اینترنتی شما آشنا بشوند به راحتی بتوانند با نوع کیفیت و خدمات شما آشنا بشوند و سپس به شما اطمینان کنند .

از مهم ترین بازاریابی های محتوایی می توان به نوع متنی آن اشاره کرد . همه روزه بسیاری از کاربران در گوگل و یاهو و … اقدام به سرچ های گوناگون با اهداف گونان می کنند .

لذا اگر شما بتوانید برای یک کلید واژه خاص و مهم که بسیاری از کاربران را سمت خود می کشد ، یک مطلب بسیار عالی با توجه به الگوریتم های گوگل تهیه کنید ، در کنار اینکه رتبه سایت خود را در امر سئو بالا برده اید توانسته اید پاسخ نیاز بسیاری از کاربران را به خوبی بدهید . و اگر این عمل ادامه داشته باشد در نهایت بسیاری از کاربران به وبسایت شما اطمینان می کنند وبرای رفع بیشتر سوالات و کارهایشان ناخوداگاه به وبسایت شما مراجعه خواهند کرد و این احتمال نیز وجود دارد که وبسایت شما را به دیگر دوستان یا همکارانشان معرفی کنند . و این می تواند به این معنا باشد که شما توانسته اید مشتریان هدف خوبی را جذب نمایید .

مشتریان هدف می توانند به طور خیلی ساده از شما خرید کنند ، محصولات شما را به دیگران معرفی کنند و در نهایت با دنبال کردن شما به خوبی از شما حمایت کنند .

در هر کسب و کاری جامعه هدف از مهمترین مقصود ها برای عرضه کالا یا عرضه خدمات می باشد . بنابراین تا مقداری که ممکن است مهارت خود را در طراحی و تولید بازاریابی ممحتوا بالا ببرید .

بازاریابی محتوا چه مزایایی به همراه دارد ؟

 

بازاریابی محتوا

از مزایای بازاریابی محتوا می توان به چندین عامل اشاره نمود . بازاریابی محتوا در وحله اول به نوع وبسایت یا اپ شما مرتبط است که در اینجا به دومثال در زمینه وبسایت علمی و وبسایت فروشگاهی می پردازیم :

 • وبسایت علمی : اگر وبسایت شما علمی باشد ، بازاریابی محتوا برای وبسایت می تواند مزایایی نظیر:
 • فرهنگ سازی
 • ترویج علم با بیان های مناسب و دل انگیز
 • اعتماد سازی و تبدیل شدن به یک بانک اطلاعاتی و منبع مهم
 • بهبود یافتن سئو سایت را در بر داشته باشد .
 • وبسایت فروشگاهی : اگر وبسایت شما فروشگاهی باشد بازاریابی محتوا به شما کمک می کند تا :
 • خدمات خود را بهتر به مشتریان معرفی کنید ،
 • عملیات مقایسه و معرفی ویژگی های محصول بهتر و با دقت بیشتری انجام بگیرد ،
 • مشتریان اعتماد بیشتری داشته باشند ،
 • سئو وبسایت شما بهبود بیابد ،
 • مشتریان وفادار و جامعه هدف فعال داشته باشید .
 • فروش بیشتر و در نهایت محبوبیت و رضایت خاطر مشتریان بیشتر خواهد شد.

بازاریابی محتوا توسط چه کسانی انجام می شود ؟

بازاریابی محتوا معمولا توسط افرادی متبحر در زمینه کاری شما انجام می شوند . فارغ از اینکه زمینه محتوایی چه چیزی باشد ، افرادی که به بازاریابی محتوایی می پردازند دارای یک دانش فنی و آشنایی با قوانین و الگوریتم های و گوگل و فن بیان قوی و خلاق هستند . این مهارت ها باعث می شود هم بتوانند درزمینه هدف شما کار کنند و هم بتوانند به راحتی محتوایی تولید کنند که بر عوامل سئو تاثیر گذار باشد .

شایان ذکر است که امروزه افرادی وجود دارند که در این زمینه بسیار تخصصی تر عمل می کنند و تیم های تحریریه را تشکیل می دهند به طوریکه با توجه به توانمندی ها و استعداد های تیم شان تقسیم کار کرده و هر بخش کار توسط یک نفر انجام می شود و در نهایت محتوایی پرمغز تولید خواهد شد . به طور مثال ممکن است در قسمتی نیاز به تصویر اینفوگرافیک باشد و تیم تحریریه برای طراحی اینفوگرافیک ها به این صورت عمل کنند که ابتدا محتوایی متنی تهیه کنند و سپس از گرافیستشان بخواهند که برای آن اینفوگرافیک تهیه کند و سپس در سایت یا اپ قرار داده بشود .

ولیکن بازاریابی محتوا را افراد به صورت انفردای نیز می توانند به انجام برسانند . این دسته از افراد دارای اطلاعات عمومی فراوان و عمیق هستند و به درج مطالب با سند و مدرک علاقه مند هستند و از نشر مطالب کاذب و کپی شده خود داری می کنند .

رابطه بازاریابی محتوا و سئو چیست؟

بازاریابی محتوا می تواند بر روی سئو تاثیرات خوبی داشته باشد . می توان گفت از ویژگی های محتواهای بازاریابی شده عدم کپی بودن مطالب است . بنابراین در تولید محتوای بازاریابی سعی بر این است تا حد ممکن مطالب جدید ، دارای کلمه کلیدی ، مخاطب پسند و با کلام زیبا و دارای عکس باشد که اینها بخش هایی از الگوریتم های گوگل دنس و پاندای گوگل را شامل می شود.

خیلی متشکرم که در این مقاله بازاریابی محتوا همراه با نوین وردپرس بودید . چنانچه سوال نظر یا انتقادی دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما درمیان بگذارید .

مطالب مرتبط با این نوشته

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

تا به حال با خطای “Failed To Load Resource” در ابزار inspect elements مرورگر خود مواجه شده اید؟ مشکلی که برای بسیاری از کاربران وردپرس وجود دارد این است که چه فایلی به خوبی بارگذاری…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.