نمایش زمان تقریبی برای مطالعه پست در وردپرس

آیا می خواهید زمان تقریبی مطالعه را بر هر پست در سایت خود نمایش دهید؟ وجود یک زمان تقریبی برای مطالعه پست کاربران را ترغیب می کند تا به جای صرف نظر کردن از پست، آن را مطالعه کند. در این مقاله ما به شما راه نمایش زمان تقریبی برای هر پست را نشان خواهیم داد.

نمایش زمان تقریبی برای مطالعه پست ها در وردپرس

 

چرا باید زمان تقریبی برای مطالعه را در هر پست اضافه کنیم؟

وقتی که شما شروع به راه اندازی سایت جدیدی میکنید، تمرکز اولیه شما بر روی کسب بازدیدکننده بیشتر برای سایت است. اما در کنار آن شما نیاز دارید تا مدت زمانی که هر کاربر در سایت شما سپری می کند را نیز افزایش دهید.

این مدت زمان تقریبی که به هر پست اضافه می کنید، باعث می شود تا کاربر بتواند تصمیم بگیرد که آیا وقت کافی برای مطالعه این مقاله را دارد یا خیر. می توان گفت که این کار باعث ایجاد یک نوع ارتباط بین مطالب سایت و کاربر می شود و توجه کاربر را به خود جلب می کند.

به همین دلیل است که برخی سایت ها نواری در بالای سایت خود نمایش می دهند که هر چه کاربر به پایین و انتهای پست نزدیک تر شود، آن نوار کامل تر می شود.

روش دیگری که میتوان به جای این نوار پیشرونده استفاده کرد، اضافه کردن مدت زمان تقریبی مطالعه مقاله مورد نظر است. این کار کاربر را ترغیب می کند و به او می گوید که مطالعه این مقاله تنها چند دقیقه از وقت او را می گیرد و او می تواند آن چند دقیقه را صرف مطالعه این مقاله کند.

 

اضافه کردن مدت زمان تقریبی برای مطالعه پست در وردپرس

ابتد شما باید پلاگین Reading Time WP را نصب و فعال کنید.

در صورتیکه با نصب پلاگین در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس را مطالعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی پلاگین، از منو سمت راست پیشخوان وردپرس بخش تنظیمات را پیدا کرده و سپس بر روی گزینه Reading Time WP کلیک کنید (طبق تصویر زیر):

انتخاب گزینه Reading Time WP از منوی پیشخوان وردپرس

 

در صفحه باز شده می توانید تنظیمات مربوط به پلاگین را انجام دهید (طبق تصویر زیر):

تنظیمات پلاگین Reading Time WP

 

در اینجا شما می توانید متن دلخواه خود را که برای کاربر نمایش داده می شود را ویرایش کنید. سپس می توانید عبارت مورد نظر خود را جایگزین minutes و minute کنید که به ترتیب اولین عبارت برای حالتی است که کل زمان تقریبی را نمایش می دهد و دومین عبارت برای حالتی است که فقط یک دقیقه زمان برای مطالعه مقاله مورد نظر لازم است.

به صورت پیش فرض، پلاگین زمان لازم برای مطالعه را ۳۰۰ کلمه در هر دقیقه تقریب میزند.

در صورتیکه شما نمی خواهید پلاگین به صورت خودکار زمان تقریبی را برای هر پست نمایش دهد، می توانید تیک گزینه ” Insert Reading Time before content” و ” Insert Reading Time before excerpt” را بردارید.

برای استفاده از این پلاگین شما می توانید از شورت کد مخصوص آن استفاده کنید و زمان تقریبی برای مطالعه را در هر قسمت که از پست خود که میخواهید نمایش دهید.

بعد از انجام تنظیمات پلاگین، فراموش نکنید که بر روی گزینه ” Update Options” کلیک کنید تا تنظیمات مربوطه ذخیره شوند.

حالا می توانید نتیجه را در سایت خود و در پست مورد نظر خود مشاهده کنید (طبق تصویر زیر):

نمایش زمان تقریبی در پست وردپرس

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد، در صورتیکه به هنگام استفاده از پلاگین به مشکلی برخورد کردید می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین پست مطرح کنید تا توسط تیم پشتیبانی در اسرع وقت پاسخ داده شود.

 

دانلود پلاگین Reading Time WP

با عضویت در کانال تلگرام نوین وردپرس از آخرین جشنواره ها و تخفیف ها باخبر شوید.

عضویت در کانال تلگرام

مطالب مرتبط با این نوشته

ثبت رویداد در وردپرس با افزونه Event List

ثبت رویداد در وردپرس با افزونه Event List

ثبت رویداد در وردپرس با Event list گاهی پیش میاد که بخواهیم رویدادهای متفاوتی را در سایت وردپرس به نمایش بگذاریم، یک افزونه کاربردی و ساده جهت این کار موجود است که در ادامه نحوه کار با…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *