خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران در قالب فایل CSV با افزونه Export Users to CSV

آیا میخواهید از اطلاعات کاربران خود در وردپرس خروجی تهیه کنید؟ بعضی مواقع ممکن است بخواهید اطلاعات کاربران خود را در سایتی جدید اضافه کنید و یا از آن اطلاعات برای کمپین های تبلیغاتی خود استفاده کنید.

به صورت پیش فرض در وردپرس، شما نمی توانید از اطلاعات حساب های کاربری در سایت خود خروجی تهیه کنید به همین دلیل اگر میخواهید این مشکل را برطرف کنید، آموزش زیر را مطالعه کنید.

خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران در وردپرس

 

چه موقع و چرا باید از اطلاعات کاربران سایت خود خروجی تهیه کرد؟

قابلیت خروجی گرفتن پیش فرض سیستم وردپرس شامل تهیه خروجی از حساب های کاربران نمی شود. در حالیکه اگر بخواهید سایت خود را منتقل کنید، اطلاعات کاربران در فایل پشتیبانی که از سایت خود تهیه کرده اید موجود می باشد، اما اگر بخواهیم فقط اطلاعات کاربران را منتقل کنید و نه کل سایت را در آن صورت باید چه کنیم؟

بسیاری از صاحبان سایت ها تمایل به استفاده از اطلاعات کاربران خود برای ارسال ایمیل های مربوط به سایت، ایمیل های تبلیغاتی و یا حتی فروش آن اطلاعات به کمپین های تبلیغاتی دارند. البته شاید برخی از این استفاده ها به مذاق کاربران خوش نیاید.

در این موقع شما به ابزاری احتیاج خواهید داشت تا از اطلاعات کاربران خود در قالب یک فایل CSV خروجی تهیه کنید. این ها فایل های متنی ساده ای هستند که اطلاعات هر کاربر در آنها با کاما جدا شده است و به راحتی می توان این فایل CSV را در نرم افزار هایی مانند Microsoft Excel باز کرد.

 

چگونگی خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران در وردپرس

برای این کار شما ابتدا باید پلاگین Export Users to CSV را نصب و فعال کنید. در صورتیکه با نصب پلاگین در وردپرس آشنایی ندارید، می توانید مقاله سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس را مطالعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی پلاگین، کافی است از منو سمت راست پیشخوان وردپرس و از قسمت کاربران، بر روی گزینه Export to CSV کلیک کنید (طبق تصویر زیر):

گزینه Export to CSV در پیشخوان وردپرس

 

بعد از کلیک بر روی گزینه مورد نظر، به صفحه تهیه خروجی از اطلاعات منتقل خواهید شد، مطابق تصویر زیر:

صفحه تهیه خروجی در پلاگین Export to CSV

 

در تصویر بالا:

  • از قسمت Role گروه کاربری که میخواهید از کاربران آن و اطلاعاتشان خروجی تهیه کنید را انتخاب کنید.
  • در صورتیکه میخواهید از تمام گروه های کاربری خروجی تهیه کنید، کافی است گزینه “Every Role” را انتخاب کنید.
  • در قسمت Date range نیز که شامل Start Date و End Date است، بازه زمانی که کاربران در آن مدت در سایت ثبت نام کرده اند را انتخاب کنید.
  • بعد از انجام تنظیمات مورد نظر، بر روی گزینه Export کلیک کنید تا فایل مورد نظر را دریافت کنید.

امیدواریم این پلاگین برای شما کاربردی بوده باشد، در صورتیکه سوالی در مورد نحوه استفاده از پلاگین و یا کار با آن داشتید، می توانید سوال خود را در قالب دیدگاه در پایین همین پست مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط تیم نوین وردپرس پاسخ داده شود.

منبع: How to Export WordPress Users Data to a CSV File

دانلود پلاگین Export Users to CSV

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

معرفی بیش از ۳۰ روش برای داشتن وب سایتی ضد گلوله

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.