نحوه ی اضافه کردن تاریخ انقضا برای مطالب وردپرس

نحوه ی اضافه کردن تاریخ انقضا برای مطالب

تاریخ انقضا برای مطالب وردپرس

سلام به دنیای وردپرس 🙂

امروز در نوین وردپرس قصد داریم به شما افزونه را معرفی کنیم که به مطالب سایت شما قابلیت انقضا را می دهد برای مثال بسیاری از مطالب برای یک دوره ی زمانی مشخص اعتبار دارند و بعد از یک مدت دیگر کسی از آن ها بازدید نمی کند برای مثال اخبار برای یک دوره ی زمانی هستند و پس از گذشت زمان طولانی دیگر کاربران از آن بازدید نمی کنند چرا که کاربران دنبال اخبار دست اول و تازه هستند و دیگر به اخبار گذشته مراجعه نمی کنند.

خبر خوب برای کاربران وردپرسی، وردپرس این امکان را می دهد که برای مطالب در وردپرس تاریخ انقضا مشخص کنید. در این مقاله از نوین وردپرس به شما آموزش می دهیم که این کار چگونه صورت می گیرد.

چه موقع نیاز به منقضی کردن یک مطلب است

دو دلیل اصلی برای اضافه کردن انقضا به مطالب وجود دارد

برای مثال شما یک سایت خبری هستید و هر خبر هم نسبت به زمان خودش کاربران آن را مشاهده می کنند و کاربران بیشتر دنبال اخبار دست اول و تازه هستند و دیگر نیازی به مطالب قبلی ندارند شما می توانید با مشخص کردن تاریخ انقضای مطالب سایت و اخبار سایت آن ها را بعد از مدتی منقضی کنید.

این کار باعث می شود که سایت شما کمتر اشغال شود و شما را از پرداخت هزینه های بیشتر برای سایت و سرور های سایت در امان می دارد.

پس اگر یک سایت شلوغی دارید که مطالبش نسبت به زمانش مورد قبول بازدیدکنندگان هست پس می توانید از این افزونه استفاده کنید.

بگذارید یک مثال دیگر هم بیاورم که بهتر متوجه شوید برای مثال شما یک سایت فروشگاهی دارید و مطالبی در مورد بن تخفیف محصولات سایت انتشار می دهید این مطلب بعد از گذشت چند روز باید منقضی شود

در دیدگاه این مساله این کار باعث می شود که کاربران بیشتر به مطالب شما جذب شوند اگر بدانند که مطلب سایت شما دارای مدت زمان انقضا می باشد.

انقضای پیشرفته

شاید الان فکر می کنید که مشخص کردن یک تاریخ انقضا برای مطالب سایت این تاریخ انقضا برای همه ی کاربران اجرا خواهد شد و اگر همه ی کاربران به زمان انقضای مطلب برسند مطلب برایشان دیگر نمایش نخواهد یافت

اما در انقضای پیشرفته این طوز نیست شما در انقضای پیشرفته می توانید تاریخ انقضای هر مطلب را نسبت به کاربرانتان مشخص کنید و برای هر کاربر متناسب با تاریخ بازدید اول وی انقضای مطلب فرا می رسد.

به عنوان مثال، اگر شما تاریخ انقضا را روی ۷ روز بعد از اولین بازدید کاربر تنظیم نمایید، هر کاربر تاریخ انقاضای ویژه خود را خواهد داشت (با استفاده کوکی های مرورگر).

در این مطلب یک افزونه رایگان را به شما آموزش می دهیم که با استفاده از آن می توانید انقضای معمولی را به مطالب وردپرسی خود اضافه نمایید. در آخر هم یک سرویس پرمیوم را برای استفاده از انقضای همیشه سبز معرفی می کنیم.

نحوه ی اضافه کردن تاریخ انقضا برای مطالب سایت وردپرسی

برای این کار ما به شما افزونه ی Simple Post Expiration را پیشنهاد می کنیم زیرا این افزونه توسط طراح اصلی Easy Digita Downloads طراحی شده که می توان یک امتیاز مثبت این افزونه در نظر گرفت و به این افزونه بیشتر اعتماد کرد.

برای استفاده از این افزونه باید دو کار را انجام دهیم که خیلی راحت است

تعیین تاریخ انقضای مطلب

تعیین تاریخ انقضای مطلب

تعیین رخدادی که بعد از گذشت تاریخ انقضا رخ می دهد

مرحله ی اول بسیار ساده و راحت است و از طیف کاری بسیار ساده ای برخوردار است

پس از نصب و فعال کردن این افزونه هنگام نوشتن مطلب یا ویرایش مطلب گزینه ی Expires در زیر باکس انتشار اضافه خواهد شد. تنها کاری که باید انجام دهید تعیین انقضای مطلب است

اضاقه کردن تاریخ انقضا به مطالب وردپرس

با انجام اینکار هنگامی که تاریخ مشخص شده فرا برسد، عبارت expired به ابتدای عنوان مطلب اضافه خواهد شد:

همانطور که مشاهده می کنید تنها عنوان مطلب در این مرحله تغییر می کند.

برای تغییر پیغام منقضی شدن مطلب، وارد قسمت تنظیمات > خواندن شده و فیلد Expired Item Prefix را مطابق با نیاز خود ویرایش کنید.

برای ویرایش محتوای مطلب بعد از انقضا، باید از کد کوتاه افزونه استفاده نمود.

اضاقه کردن تاریخ انقضا به مطالب وردپرس

برای مشخص کردن محتوایی که می خواهید منقضی شود از کد کوتاه [expires] استفاده کنید.

اضاقه کردن تاریخ انقضا به مطالب وردپرس

بعد از تاریخ انقضا به این شکل دیده می شود.

اضاقه کردن تاریخ انقضا به مطالب وردپرس

از طریق همین کد کوتاه می توانید پیغام نمایش داده شده را نیز ویرایش کنید. برای این کار کافی است از کد کوتاه به شکل زیر استفاده نمایید:

[expires expired='متاسفانه این مطلب منقضی شده است.']

همچنین شما می توانید بعد از تاریخ انقضای سایت یک کد سفارش css استفاده کنید که پیغام بهتر نمایش داده شود.

همچنین شما می توانید بعد از انقضای مطلب یک پیغام دلخواه نمایش دهید.

نتیجه گیری:

استفاده از این افزونه باعث می شود که مطالبی که نسبت به زمانشان پر طرفدار بودند و الان دیگر کسی از آن ها بازدید نمی کند حذف شوند و از هزینه های اضافی جلوگیری شود.

دانلود افزونه Simple Post Expiration

مطالب مرتبط با این نوشته

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

تا به حال با خطای “Failed To Load Resource” در ابزار inspect elements مرورگر خود مواجه شده اید؟ مشکلی که برای بسیاری از کاربران وردپرس وجود دارد این است که چه فایلی به خوبی بارگذاری…

4 دیدگاه تاکنون ثبت شده است ، نفر بعدی شما باشید!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.