تخفیف ویژه 80 درصدی بمدت سه روز

آموزش مدیریت بروز رسانی های خودکار وردپرس

آیا به دنبال راهی برای مدیریت بروز رسانی های خودکار وردپرس هستید؟ بروز رسانی برای امنیت سایت و پایداری آن بسیار مهم هستند. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید این بروز رسانی های خودکار وردپرس را هر چه بهتر مدیریت کنید.

مدیریت بروز رسانی های وردپرس

 

چرا و چه کسی به بروز رسانی های خودکار در سایت وردپرس خود نیاز دارد؟

به صورت پیش فرض وردپرس می توانید به صورت خودکار خود را بروز رسانی کند آن هم وقتیکه یک مشکل امنیتی یا یک انتشار جزئی در کار باشد. برای بروز رسانی های کلی، شما باید خود بروز رسانی را انجام دهید. شما همچنین باید بروز رسانی های مربوط به افزونه ها و قالب ها را نیز خود به صورت دستی انجام دهید.

بروز نگه داشتن سایت وردپرس بسیار مهم است. این امر برای تمام افزونه ها و قالب هایی که بر روی سایت شما نیز نصب شده اند ضروری است. شما باید بروز رسانی های مربوط به قالب ها و افزونه ها را نیز نصب کنید تا قابلیت های جدید را دریافت کرده و مشکلات و باگ های موجود را رفع کنید.

اما ممکن است متوجه این موضوع شده باشید که برخی از این بروز رسانی ها از سایرین زودتر منتشر می شوند. برای مثال افزونه های محبوب و شناخته شده زیادی وجود دارند که هر هفته بروز رسانی می شوند.

برای بعضی از کاربران این موضوع که وقتی وارد پیشخوان سایت خود می شوند، چندین هشدار مربوط به بروز رسانی را مشاهده می کنند، کمی آزاردهنده است فرقی هم نمی کند که این موضوع مربوط به هسته وردپرس باشد یا قالب ها و افزونه های نصب شده روی سایت. این موضوع زمانی بیشتر اهمیت می یابد که شما چندین سایت را مدیریت می کنید و زمان برایتان بسیار ارزشمند است.

بهتر نبود اگر می توانستید وردپرس را به گونه ای تنظیم کنید که به صورت خودکار بروز رسانی های مربوط به هسته وردپرس، افزونه ها و قالب ها را انجام دهد؟

 

مدیریت بروز رسانی ها در وردپرس با Easy Updates Manager

ابتدا باید افزونه Easy Updates Manager را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است، استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس” را مطالعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، از منوی سمت راست پیشخوان، بر روی Updates Options کلیک کنید.

در این صفحه، تنظیمات مربوط به افزونه به چندین تب مختلف تقسیم شده اند. این صفحه دسترسی سریع شما برای خاموش کردن بروز رسانی های مربوط به هسته وردپرس، افزونه ها، قالب ها و مواردی از این دست را فراهم می کند. تنظیمات پیش فرض افزونه مناسب همه صاحبان سایت ها است.

قویا توصیه می کنیم که بروز رسانی های مربوط به هسته وردپرس، افزونه ها یا قالب ها را غیرفعال و خاموش نکنید. چرا که این کار امنیت و سلامت سایت شما را به خطر می اندازد.

 

تنظیم بروز رسانی خودکار برای هسته وردپرس، افزونه ها و قالب ها

Easy Updates Manager به شما اجازه می دهد تا سریعا بروز رسانی های خودکار مربوط به هسته وردپرس، افزونه ها و قالب ها را غیرفعال کنید.

برای این کار در صفحه تنظیمات افزونه و در تب General، از قسمت Automatic Updates می توانید قابلیت بروز رسانی خودکار را فعال کنید.

در این صفحه می توانید بروز رسانی های مربوط به سایر بخش ها را نیز کنترل کرده و آنها را به دلخواه فعال یا غیرفعال کنید.

 

تنظیم بروز رسانی خودکار برای افزونه ها و قالب های انتخاب شده

اگر شما قابلیت بروز رسانی خودکار را بر روی حالت دستی تنظیم کرده اید به گونه ای که خود شخصا افزونه ها را بروز رسانی کنید، میبایست با رفتن به تب Plugins این مورد را برای افزونه های مد نظر خود تغییر دهید.

در صفحه مذکور لیستی از افزونه های نصب شده بر روی سایت وردپرس خود را مشاهده می کنید. در زیر هر افزونه، مشاهده می کنید که گزینه On و Off قرار داده شده است که بدین ترتیب می توانید بروز رسانی مربوط به افزونه مورد نظر خود را فعال یا غیرفعال کنید.

 

در تب بعدی یعنی Themes نیز می توانید لیستی از قالب های نصب شده بر روی سایت خود را مشاهده کنید.

در اینجا نیز می توانید بروز رسانی قالب ها را یک به یک مدیریت کنید.

دانلود افزونه Easy Updates Manager

 

چگونه می توان افزونه یا قالب را به نسخه قبلی اش بازگرداند؟

ناسازگاری های افزونه ها و قالب ها دلیل عمده حساسیت کاربران نسبت به مسئله بروز رسانی است. حتی در افزونه ها و قالب های بهترین توسعه دهندگان که آنها را تست و بررسی می کنند نیز ممکن است باگ هایی وجود داشته باشد که باعث ایجاد مشکل در سایت شما شود.

اولین گام برای مراقبت از سایت وردپرسی تان تهیه نسخه پشتیبان است که این کار نیز با نصب یکی از افزونه های مطرح در این زمینه امکان پذیر است.

اما بازگردانی سایت از روی نسخه پشتیبان کمی کار میبرد. اگر افزونه یا قالبی که مشکل را ایجاد کردید میشناسید، راه آسان تر این است که بروز رسانی انجام شده را بازگردانید.

برای انجام این کار یعنی بازگردانی بروز رسانی صورت گرفته، ابتدا شما باید افزونه WP Rollback را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین بخش قرار گرفته است استفاده کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، کافی است به صفحه افزونه ها در پیشخوان سایت وردپرس خود مراجعه کنید. در صفحه مذکور متوجه لینکی با عنوان Rollback در زیر هر افزونه خواهید شد.

کلیک بر روی لینک مذکور به شما اجازه خواهد تا افزونه ای را که میخواهید به هر یک از نسخه های قبلی که میخواهید بازگردانی کنید. این موضوع برای بخش قالب ها نیز قابل انجام است.

 

دانلود افزونه WP Rollback

مطالب مرتبط با این نوشته

در وردپرس 5.3 چه خواهید دید؟ (بلوک های جدید و ظاهر نوشده پیشخوان)

در وردپرس 5.3 چه خواهید دید؟ (بلوک های جدید و ظاهر نوشده پیشخوان)

وردپرس 5.3 تحت عنوان «Kirk» به صورت رسمی در تاریخ 12 نوامبر 2019 منتشر و برای استفاده عموم کاربران برای دانلود قرار داده شد. البته هنوز از سوی تیم وردپرس فارسی این نسخه به صورت…

ارسال دیدگاه