تخفیف ویژه 80 درصدی بمدت سه روز

آموزش ایجاد چارت سازمانی در وردپرس

به دنبال نمایش چارت سازمانی مورد نظر خود در وردپرس هستید؟ چارت های سازمانی در نمایش سلسله مراتب و معرفی تیمی که مدیریت کسب و کار را بر عهده دارند، بسیار مفید هستند. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید چارت سازمانی مورد نظر خود را در وردپرس ایجاد کنید.

چارت سازمانی در وردپرس

 

چارت سازمانی چیست و چرا مهم است؟

یک چارت سازمانی نمایش دهنده سلسله مراتب افراد بر مبنای عنوان شغلی و مسئولیت های آنها در یک شرکت است که از راس یعنی مدیریت تا سمت های اجرایی ادامه می یابد.

این چارت به بهبود اعتبار برند شما آن هم با نمایش بخش انسانی کسب و کارتان کمک می کند. در آن واحد، به کاربران نیز اجازه می دهد تا بتوانند شخصی را که میخواهند برای فرصت های شغلی، ارسال بازخوردها و یا پیشنهادها با وی تماس بگیرند، پیدا کنند.

با این تفاسیر بهتر است نگاهی بیاندازیم به اینکه چگونه می توانید به آسانی چارت سازمانی مورد نظر خود را در وردپرس ایجاد و آنرا مدیریت کنید.

 

ایجاد چارت سازمانی در وردپرس

ابتدا شما باید افزونه Easy Org Chart را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس” را مطالعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، از منوی سمت راست پیشخوان و قسمت Easy Org Chart، بر روی افزودن نوشته کلیک کنید تا بتوانید چارت سازمانی مورد نظر خود را ایجاد کنید.

ابتدا شما باید عنوانی را برای چارت مذکور وارد کنید. بعد از آن میبایست به پایین صفحه و قسمت Build your Org Chart  رفته تا بتوانید اعضای تیم خود را اضافه کنید.

در ستون نخست، شما میبایست جزئیات مربوط به اعضا نظیر نام، عنوان شغلی، تصویر پروفایل و اطلاعات تماس را وارد کنید.

بعد از آن باید بر روی دکمه Add a person کلیک کنید تا بتوانید عضو دیگری را اضافه کنید. این مرحله را تکرار کرده تا بتوانید تمام اعضای تیم خود را که میخواهید در چارت سازمانی نمایش داده شوند اضافه کنید.

شما می توانید اعضای تیم خود را که وارد کرده اید با استفاده از drag & drop به سمت چپ یا راست جابجا کنید. شما همچنین میبایست سلسله مراتب و شماره ردیف متناسب با هر عضو را تعیین کنید.

بعد از اضافه کردن اعضا، به پایین صفحه و قسمت advanced styling مراجعه کنید. از این قسمت می توانید ظاهر چارت و چگونگی نمایش آن را تعیین کنید. شما می توانید اندازه باکس کلی را تغییر دهید.

به محض اینکه کارتان با این بخش تمام شد، بر روی دکمه “انتشار” کلیک کنید تا تغییرات مذکور ذخیره شوند.

برای نمایش چارت مذکور در سایت، میبایست بر روی Easy Org Chart کلیک کرده و شورت کد مربوط به چارت مذکور را کپی کنید.

شما می توانید شورت کد مذکور را در هر جایی از سایت که اعم از مطلب، برگه یا ابزارک سایدبار قالب خود قرار دهید تا چارت نمایش داده شود.

بهتر می شود اگر فرم تماسی را نیز به پایین این چارت اضافه کنید تا کاربران بتوانند از این طریق نیز با اعضا ارتباط برقرار کنند. حتی با تعریف فیلدی جداگانه در فرم نیز می توانید دریافت کننده را نیز مشخص کنید.

 

دانلود افزونه Easy Org Chart

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

معرفی بیش از ۳۰ روش برای داشتن وب سایتی ضد گلوله

ارسال دیدگاه