آموزش رفع خطای Mixed Content در سایت های وردپرس

آیا با خطای Mixed Content در وردپرس مواجه شده اید؟ این خطا توسط تنظیمات نادرست HTTPs/SSL در وردپرس ایجاد می شود. اغلب اوقات عملکرد سایت شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد، اما می تواند تاثیرات منفی روی سئو و تجربه کاربری سایت وردپرس شما داشته باشد. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید خطای Mixed Content را در سایت وردپرس خود برطرف کنید.

خطای Mixed Content در وردپرس

خطای Mixed Content در وردپرس چیست؟

شدیدا توصیه می شود که SSL را به سایت وردپرس خود اضافه کنید چرا که بعد از جولای ۲۰۱۸، گوگل کروم تمام سایت های HTTP را به عنوان سایت ناامن نشانه گذاری خواهد کرد.

SSL یک لایه امنیتی اضافی را پیرامون داده هایی که میان سایت شما و مروگر کاربر رد و بدل می شود، اضافه می کند. موتورهای جستجو مانند گوگل توصیه می کنند که از گواهی SSL برای سایت خود استفاده کنید.

برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب، گواهی SSL را به عنوان بخشی از خدمات خود و به صورت رایگان به سرویسی که از آنها خریداری می کنید اضافه می کنند. اما اگر شرکتی که شما از آن سرویس خود را تهیه کرده اید این امکان را ندارد، می توانید از گواهی SSL خود را به صورت رایگان از Let’s Encrypt تهیه کنید.

اگر شما SSL را به درستی روی سایت خود پیاده کرده باشید، با آیکونی سبز رنگ در کنار آدرس سایت خود در نوار مرورگر مواجه خواهید شد.

در طرف دیگر، اگر تنظیمات مربوط به گواهی SSL در سایت شما به خوبی و درست صورت نگرفته باشد، با تصویری مانند زیر روبرو خواهید شد:

این نشان می دهد با اینکه سایت شما از گواهی SSL استفاده می کند، بخشی از محتوای سایت شما همچنان از HTTP برای بارگذاری و انجام درخواست ها استفاده می کند.

شما می توانید محتوایی را که از طریق بستر ناامن بارگذاری می شود را با استفاده از ابزار Inspect tool پیدا کنید. خطای Mixed Content به عنوانی هشداری در قسمت کنسول با جزئیات نمایش داده خواهد شد.

اگر این خطا تنها مربوط به یک آیتم است می توانید آن را به صورت دستی رفع کنید، به این صورت که به صفحه، برگه یا قالبی که باعث ایجاد این خطا شده رفته و آن را ویرایش کنید.

اما در بیشتر موارد این آیتم ها به صورت دینامیک توسط وردپرس اضافه می شوند یا در دیتابیس سایت شما ذخیره می شوند. در چنین شرایطی، شناسایی همه آنها و رفع خطای آنها به صورت دستی بسیار سخت خواهد بود.

رفع خطای Mixed Content در وردپرس

ابتدا شما باید افزونه SSL Insecure Content Fixer را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس” را مطالعه کنید.

بعد از فعالسازی، به قسمت تنظیمات > SSL Insecure Content برای انجام تنظیمات افزونه بروید.

این افزونه سطوح مختلفی از رفع خطای mixed content را فراهم کرده است. در زیر هر کدام از آنها را توضیح خواهیم داد.

۱- Simple

این گزینه سریعترین روش برای افراد تازه کار بوده و به آنها توصیه می شود. این گزینه به صورت خودکار خطای mixed content را در وردپرس و برای اسکریپت ها، فایل های استایل و تصاویر موجود در کتابخانه رفع می کند.

۲- Content

اگر روش Simple مشکل را حل نکرد، بهتر است که از این روش استفاده کنید. این روش از تمام ویژگی های Simple استفاده کرده و در کنار آن کار بررسی و رفع خطای مربوط به محتوای سایت وردپرس و ابزارک های متنی را نیز انجام می دهد.

۳- Widget

این روش شامل تمام راه های رفع خطا در گزینه Content بعلاوه راهی برای رفع منابع بارگذاری شده در ابزارک های وردپرس در سایت شما است.

۴- Capture

این روش هر چیزی از هر صفحه سایت شما از header تا footer را بررسی و دریافت کرده و تمام آدرس ها را با HTTPs جایگزین می کند. این روش کندتر بوده و ممکن است روی بارگذاری سایت شما اثر بگذارد.

۵- Capture all

وقتیکه تمام روش های بالا مشکل را حل نکردند، آن وقت می توانید از این روش استفاده کنید. این روش تلاش می کند تا هر چیزی را که باعث ایجاد رفتار غیرمنتظره در سایت شما شود را رفع کند. این روش همچنین بیشتر تاثیر منفی را روی بارگذاری سایت شما خواهد داشت.

 

بعد از انتخاب یکی از روش های موجود در صفحه تنظیمات افزونه، شما باید با اسکرول به پایین صفحه و قسمت HTTPS detection بروید. این جایی است که شما می توانید چگونگی شناسایی محتوای HTTPs در سایت خود را انتخاب کنید.

گزینه پیش فرض، استفاده از تابع وردپرس است که برای بیشتر سایت ها کار می کند.

در زیر آن شما می توانید گزینه های دیگر که بسیار هم مفید هستند آن هم وقتیکه از Couldflare CDN، nginx web server و بسیاری دیگر استفاده می کنید را پیدا کنید. ادامه داده و روشی را که میخواهید انتخاب مکنید.

فراموش نکنید تنظیمات صورت گرفته را ذخیره کنید. شما حالا می توانید سایت خود را مشاهده کرده و ببینید که ایا مشکلات مربوط به محتوای ناامن برطرف شده است یا خیر. قبل از اینکه این کار را انجام دهید از پاک بودن کش مرورگر سایت وردپرس خود اطمینان حاصل کنید.

اگر مشکل شما رفع نشد، مجددا به صفحه تنظیمات افزونه برگشته و روش دیگری را انتخاب کنید.

دانلود افزونه SSL Insecure Content Fixer

مطالب مرتبط با این نوشته

افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ با Advanced Gutenberg

افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ با Advanced Gutenberg

همه ما وردپرسی‌ها با نام گوتنبرگ آشنا هستیم. این روز‌ها همه از گوتنبرگ صحبت می‌کنند. خوبی‌ ها یا بدی‌ های گوتنبرگ که البته باید در آینده در مورد خوب بودن یا نامناسب بودن این ویرایشگر…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

در جشنواره نوروزانه نوین وردپرس ، 96 محصول حرفه ای را تا 90% تخفیف خریداری کنید...
ورود به صفحه ویژه جشنواره