آموزش رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس

آیا تا به حال با خطای Failed to Open Stream در وردپرس مواجه شده اید؟ این خطا معمولا به مکانی اسکریپت هایی اشاره می کند که خطا اتفاق افتاده است. اما درک این موضوع برای کاربران تازه وارد کمی دشوار است. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید خطای Failed to Open Stream در وردپرس را رفع کنید.

خطای Failed to Open Stream در وردپرس

 

علت بروز این خطا چیست؟

قبل از اینکه برای رفع این خطا تلاش کنیم، بهتر است به این موضوع بپردازیم که چه مواردی باعث ایجاد این خطا در وردپرس می شوند.

این خطا وقتی اتفاق می افتد که وردپرس در بارگذاری فایلی که نام آن در متن خطا هم آمده دچار مشکل شده است. وقتیکه این اتفاق می افتد، بعضی اوقات وردپرس به بارگذاری سایت ادامه داده و تنها به نمایش متن هشدار مربوط به خطا اکتفا می کند، در حالیکه در سایر اوقات نیز خطایی نمایش داده خواهد شد و دیگر چیزی از محتویات سایت بارگذاری نخواهد شد.

معمولا متن خطای مربوطه چیزی شبیه به نمونه زیر است:

Warning: require(/home/website/wp-includes/load.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/website/wp-settings.php on line 19

Fatal error: require(): Failed opening required ‘/home/website/wp-includes/load.php’ (include_path=’.:/usr/share/php/:/usr/share/php5/’) in /home/website/wp-settings.php on line 19

یا نمونه دیگری که میتوان به آن اشاره کرد:

Last Error: 2018-04-04 14:52:13: (2) HTTP Error: Unable to connect: ‘fopen(compress.zlib://https://www.googleapis.com/analytics/v3/management/accounts/~all/webproperties/~all/profiles?start-index=1): failed to open stream: operation failed’

با این تفاسیر بهتر است به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان این خطا را عیب یابی و آن را رفع کرد.

 

رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس

همان طور که پیشتر اشاره کردیم، خطای مذکور علل مختلفی داشته و متن خطا بسته به علت آن و محل قرارگیری فایلی که دچار خطا شده است، متفاوت است.

در هر کدام از موارد ذکر شده، عبارت failed to open stream همراه با دلیل بروز خطا همراه است. برای مثال، permission denied، no such file or directory و مواردی از این دست.

حالا اگر متن خطای شما شامل عبارت no such file or directory باشد، میبایست در کد خطای مذکور به دنبال محل قرارگیری فایل و نام فایل مذکور بگردید.

اگر فایل ذکر شده مربوط به قالب یا افزونه ای است، معنی آن این است که فایل های مربوط به افزونه یا قالب مورد نظر یا حذف شده اند یا به صورت نصب نشده اند. تنها کافی است قالب یا افزونه مذکور را غیرفعال و مجددا نصب و فعال کنید تا خطا رفع شود.

اما ممکن است که به علت نبود فایل .htaccess در مسیر روت هاست شما، وردپرس قادر نباشد تا محل قرارگیری فایلی که دچار خطا شده است را پیدا کند. در این مورد شما باید به قسمت تنظیمات > پیوندهای یکتا در پیشخوان سایت خود مراجعه کرده و بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا این فایل ایجاد شود.

 

اگر متن خطای مذکور شامل عبارت Permission denied است، یعنی وردپرس اجازه دسترسی به فایل یا دایرکتوری ذکر شده در متن خطا را ندارد.

برای رفع این مشکل شما باید اجازه دسترسی فایل ها و دایرکتوری خود را بررسی و در صورت نیاز آنها را اصلاح کنید.

در آخر، برخی از افزونه های وردپرس اسکریپت هایی را از منابع بیرونی نظیر Google Analytics، Google Maps  و مواردی از این دست بارگذاری می کنند. برخی از این فایل های ممکن است نیاز به اعتبارسنجی داشته یا شیوه ای که توسعه دهنده به آنها پیش از آن دسترسی داشته و استفاده میکرده، تغییر پیدا کرده است. خطا در اعتبارسنجی یا شیوه دسترسی نادرست به فایل مذکور، منتج به ایجاد خطا در بارگذاری فایل های مذکور می شود.

برای رفع این خطا، میبایست با نویسنده افزونه مذکور تماس گرفته و مشکل اتفاق افتاده را با وی در میان بگذارید تا آنها مشکل را حل کنند.

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

معرفی بیش از ۳۰ روش برای داشتن وب سایتی ضد گلوله

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

75% تخفیف تکرار نشدنی برای بسته پیشرفته سئو وردپرس [بهترین ابزار برای صعود به صفحات اول گوگل]
هم اکنون خرید کنید!