تخفیف ویژه 80 درصدی بمدت سه روز

آموزش نصب وردپرس روی Mac با استفاده از MAMP

آیا میخواهید وردپرس را روی Mac نصب کنید؟ نصب وردپرس بر روی کامپیوتر به شما اجازه می دهد تا قبل از شروع وبلاگ نویسی بتوانید وردپرس را امتحان کنید. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید وردپرس را روی Mac و با استفاده از MAMP نصب کنید.

نصب وردپرس روی Mac

آموزش نصب MAMP در Mac

ابتدا شما میبایست به سایت MAMP مراجعه کرده و آن را دانلود کنید. به محض اینکه دانلود برنامه تمام شد، میبایست فایل مذکور را باز کرده و image file مربوط به آن را درون پوشه نرم افزارهای خود قرار دهید. سپس کافی است مراحل را به ترتیب زیر دنبال کنید.

بعد نصب، شما می توانید ادامه داده و MAMP را از بخش نرم افزارهای کامپیوتر خود اجرا کنید.

توجه: MAMP همچنین MAMP Pro را نصب می کنید، پس دقت کنید که نرم افزار درست را انتخاب کنید.

قبل از شروع کار، توصیه می شود که برخی تنظیمات را انجام دهید تا بهتر بتوانید از نرم افزار استفاده کنید. شما می توانید این کار را با رفتن به بخش Preferences و انتخاب تب Ports انجام دهید.

مقدار ۸۰ را برای پورت Apache وارد کرده و سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

تنظیمات Apache برای استفاده از پورت ۸۰ به شما اجازه خواهد داد تا به سایت های لوکال از طریق آدرس http://localhost به جای http://localhost:8888 دسترسی پیدا کنند. اما این همچنین بدین معنی است که هر بار که سرورهای MAMP را اجرا می کنید، میبایست پسورد ادمین کامپیوتر خود را نیز وارد کنید.

گام بعدی، تنظیم پوشه document root است. این پوشه ای خواهد بود که شما ایجاد کرده و سایت های خود را در آن ذخیره می کنید. به صورت پیش فرض، MAMP از پوشه /Applications/MAMP/htdocs/ استفاده می کنید اما شما می توانید آن را به دلخواه تغییر دهید.

در باکس مربوط به preferences، بر روی تب Web Server کلیک کرده و سپس پوشه ای را که میخواهید سایت های خود را در آن ذخیره کنید انتخاب کنید. در حالت ایده آل، شما میبایست هر یک از سایت های خود را در یک پوشه جدید درون Documents ذخیره کنید.

شما می توانید نام این پوشه را هر چیزی که میخواهید بزارید. برای مثال، htdocs و یا هر چیز دیگری. در این مطلب ما این پوشه را allwebsites نامگذاری کرده ایم.

در نهایت بر روی OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

 

نصب وردپرس روی Mac

حالا که شما MAMP را تنظیم کرده اید، ادامه داده و وردپرس را روی Mac نصب کنید.

ابتدا شما میبایست به سایت وردپرس فارسی مراجعه کرده و آخرین نسخه وردپرس را دریافت کرده و سپس آن را از حالت zip خارج کنید.

بعد از آن، پوشه مربوط به فایل های وردپرس را کپی کرده و آن را درون پوشه document root مربوط به نرم افزار MAMP قرار دهید. شما می توانید نام این پوشه را به هر چیزی که میخواهید تغییر دهید.

وردپرس برای ذخیره داده های تمام سایت ها نیاز به یک دیتابیس دارد، بدین ترتیب شما قبل از نصب وردپرس به یک دیتابیس نیاز پیدا خواهید کرد. جای نگرانی نیست و آنقدرها هم که به نظر میرسد سخت نیست.

کافی است بر روی دکمه Open Web Start Page در MAMP کلیک کنید. پنجره جدیدی در مرورگر باز خواهد شد که شما میبایست به قسمت Tools » phpMyAdmin در منوی بالای مرورگر بروید.

phpMyAdmin برنامه ای تحت وب است که برای مدیریت دیتابیس های MySQL مورد استفاده قرار میگیرد. در phpMyAdmin، شما میبایست بر روی Databases کلیک کرده و سپس اقدام به ایجاد دیتابیس جدیدی بکنید.

شما می توانید نام این دیتابیس را هر چیزی که میخواهید بگذارید، اما نامی را که تعیین می کنید، یادداشت کنید و به خاطر داشته باشید. برای مثال ما نام test_db را وارد کرده ایم.

حالا که دیتابیس را ایجاد کردید، نوبت به نصب وردپرس میرسد.

آدرس http://localhost/mysite را در نوار مرورگر خود وارد کنید. اگر نام پوشه وردپرس خود را تغییر داده اید، به جای mysite نام آن را وارد کنید.

 

بعد از وارد کردن آدرس، با اولین گام نصب کننده وردپرس یعنی انتخاب زبان سایت روبرو خواهید شد.

بعد از انتخاب زبان بر روی دکمه Continue (ادامه) کلیک کنید.

در صفحه بعدی، وردپرس از شما میخواهید تا اطلاعات مربوط به دیتابیس وردپرس خود را وارد کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات مربوطه، روی دکمه بفرست کلیک کنید.

وردپرس به دیتابیس وصل شده و تنظیمات مربوطه را انجام خواهد داد. بعد از آن پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نصب به شما داده می شود. بعد از آن میبایست بر روی اجرای نصب کلیک کنید.

در صفحه جدید شما میبایست اطلاعات مربوط به سایت خود را وارد کنید.

بعد از تکمیل فرم، بر روی دکمه راه اندازی وردپرس کلیک کنید.

نصب کننده وردپرس اجرا شده و در صورت موفقیت آمیز بودن نصب وردپرس بر روی سایت، پیغامی مبنی بر این کار دریافت خواهید کرد.

حالا میتوانید به پیشخوان سایت وردپرس خود مراجعه کرده و آن را امتحان کنید.

مطالب مرتبط با این نوشته

در وردپرس 5.3 چه خواهید دید؟ (بلوک های جدید و ظاهر نوشده پیشخوان)

در وردپرس 5.3 چه خواهید دید؟ (بلوک های جدید و ظاهر نوشده پیشخوان)

وردپرس 5.3 تحت عنوان «Kirk» به صورت رسمی در تاریخ 12 نوامبر 2019 منتشر و برای استفاده عموم کاربران برای دانلود قرار داده شد. البته هنوز از سوی تیم وردپرس فارسی این نسخه به صورت…

ارسال دیدگاه