تخفیف ویژه 80 درصدی بمدت سه روز

آموزش فشرده کردن (Minify) فایل های CSS و JavaScript در وردپرس

آیا میخواهید فایل های موجود در سایت خودتون رو فشرده (Minify) بکنید؟ فشرده سازی فایل های CSS و Javascript می تواند باعث بارگذاری سریعتر آنها و افزایش سرعت بارگذاری سایت شود. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید با فشرده سازی (Minify) فایل های سایتتون، عملکرد و سرعت بارگذاری سایت خود را بهبود ببخشید.

فشرده کردن (Minify) فایل های CSS و JavaScript

 

فشرده سازی (Minify) چیست و چه موقع به آن نیاز دارید؟

کلمه “فشرده سازی یا Minify” برای توصیف روشی به کار برده می شود که به کمک آن اندازه فایل های موجود در سایت شما کوچکتر می شود. این کار با حذف فضاهای خالی و کارکترهای غیرضروری از کدها انجام می شود.

معمولا توصیه می شود که از این روش برای فایل هایی استفاده شود که به مرورگر کاربر ارسال می شوند. این فایل ها شامل، فایل های HTML، CSS و Javascripts می شوند. شما می توانید فایل های PHP را نیز فشرده سازی بکنید، اما باید بدانید که PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است و فشرده سازی آن سرعت بارگذاری صفحات برای کاربران را بهبود نخواهد بخشید.

سودی محسوسی که از این کار میبرید، افزایش و بهبود سرعت بارگذاری سایت و عملکرد آن است. فایل های فشرده سریعتر بارگذاری شده و سرعت سایت شما را بهبود می بخشند.

اما برخی متخصصان عقیده دارند که بهبود عملکرد آن هم به این طریق برای بیشتر سایت ها کم و نامحسوس بوده و به زحمت آن نمی ارزد. فشرده سازی تنها چند کیلوبایت از حجم دیتا بیشتر سایت های وردپرسی را کم می کند. شما می توانید سرعت بارگذاری سایت خود را با کاهش بیشتری همراه کنید، آن هم در صورتیکه تصاویر سایت خود را بهینه کنید.

در زیر به یک نمونه کد CSS معمولی اشاره شده است:

body {
margin:20px;
padding:20px;
color:#333333;
background:#f7f7f7;
}
h1 {
font-size:32px;
color#222222;
margin-bottom:10px;
}

بعد از فشرده سازی، این کد به شکل زیر درخواهد آمد:

body{margin:20px;padding:20px;color:#333;background:#f7f7f7}h1{font-size:32px;margin-bottom:10px}

اگر به دنبال کسب نمره ۱۰۰ در ابزار Google Pagespeed یا نمره عالی در سرویس GTMetrix هستید، فشرده سازی این فایل ها باعث بهبود نمره سایت شما در سرویس های مذکور خواهد شد.

 

آموزش فشرده سازی فایل های قالب در وردپرس

ابتدا شما باید افزونه Better WordPress Minify را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس” را مطالعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، بخش جدیدی تحت عنوان BWP Minify به منوی سمت راست پیشخوان سایت شما اضافه خواهد شد. برای رفتن به صفحه تنظیمات افزونه، کافی است بر روی General Options کلیک کنید.

در صفحه مذکور شما می توانید زدن تیک دو گزینه اول موجود در تب General Options، قابلیت فشرده سازی خودکار فایل های CSS و Javascript موجود در سایت وردپرس خود را فعال کنید.

شما حالا می توانید بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تغییرات صورت گرفته ذخیره شوند.

گزینه های پیشرفته دیگری نیز در این صفحه وجود دارند. تنظیمات پیش فرض افزونه برای بیشتر سایت ها قابل استفاده است، اما شما می توانید بسته به نیاز خود این گزینه ها را تغییر دهید.

بعد از آن به سایت خود مراجعه کرده و در صفحه اصلی سایت خود کلیک راست کنید. با انجام این کار، متوجه این موضوع خواهید شد که فایل های CSS و JS قالب را از پوشه خود افزونه بارگذاری می کند نه قالب.

این فایل ها همان نسخه فشرده سازی شده فایل های اصلی قالب هستند. این افزونه با این کار فایل های فشرده شده و کش شده را به مرورگر کاربر ارسال می کند.

دانلود افزونه Better WordPress Minify

مطالب مرتبط با این نوشته

در وردپرس 5.3 چه خواهید دید؟ (بلوک های جدید و ظاهر نوشده پیشخوان)

در وردپرس 5.3 چه خواهید دید؟ (بلوک های جدید و ظاهر نوشده پیشخوان)

وردپرس 5.3 تحت عنوان «Kirk» به صورت رسمی در تاریخ 12 نوامبر 2019 منتشر و برای استفاده عموم کاربران برای دانلود قرار داده شد. البته هنوز از سوی تیم وردپرس فارسی این نسخه به صورت…

ارسال دیدگاه