نحوه بازگردانی وردپرس از نسخه پشتیبان به وسیله Cpanel

مهم نیست که از چه نسخه وردپرس، میزبانی یا افزونه امنیتی شما استفاده می کنید و این ممکن است اتفاق بیفتد که هر لحظه اطلاعات خاص وب سایت خود را از دست بدهید. هک هر روز افزایش می یابد و به همین دلیل همیشه یک ایده خوب برای پشتیبان گیری وب سایت شما است. در این آموزش، ما چند روش بازسازی وب سایت وردپرس را برای شما نمایش خواهیم داد .

توجه :این آموزش مختص کاربرانی است که از وب سایت خود نسخه پشتیبانی تهیه کرده اند .بنابراین برای استفاده از این آموزش در ابتدا از وب سایت خود یک نسخه پشتیبانی تهیه نمایید .

 

پشتیبان گیری و بازگردانی

همیشه یک ایده خوب برای پشتیبان گیری از محتوای وب سایت شما است. شما به عنوان صاحب یا مدیر وب سایت می توانید به آسانی پشتیبان گیری کنید. شما می توانید هم به صورت دستی یا با استفاده از یک سرویس شخص ثالث یا یک افزونه بپشتیان گیری کنید.

همچنین پشتیبان گیری می تواند به روش های مختلف انجام شود. بدین معنا که برخی از کاربران تنها از بخش های خاص وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه می کنند.
به یاد داشته باشید که بسیاری از کاربران که به صورت دستی وب سایت های خود را پشتیبان گیری می کنند باید مراحل زیادی را برای بازگرداندن آن انجام دهند. و این کاملا منطقی است. کسانی که وب سایت خود را به صورت دستی پشتیبان گیری می کنند مبتدی نیستند و بیشتر به صورت دستی کار می کنند .


۱- بازگرداندن پایگاه داده وردپرس از phpMyAdmin

بازگرداندن پایگاه داده وردپرس از نسخه پشتیبان یکی از ساده ترین روش ها است. دو روش برای پشتیبان گیری از پایگاه داده خود با استفاده از phpMyAdmin وجود دارد.

اولین روش ایجاد یک پایگاه داده جدید و بازگرداندن پایگاه داده است. روش دیگر این است که از همان پایگاه داده استفاده کنید و تمام مقادیر را دوباره وارد کنید (با نوشتن مقادیر قبلی.)

برای شروع، شما باید وارد cPanel یا هر رابط دیگر ارائه شده توسط میزبان خود شوید. پس از انجام، شما باید phpMyAdmin را باز کنید.

phpMyAdmin ابزار پایگاه داده مبتنی بر رابط است که مدیران را قادر می سازد که مسائل مربوط به پایگاه داده را به صورت موثر مدیریت کنند.

پس از اینکه phpMyAdmin را باز کردید، به پایگاه داده وب سایت خود بروید. پایگاه داده باید شامل تمام مقادیر قبلی باشد.

اکنون زمان برداشت همه داده ها در پایگاه داده است. تمام جداول را با کلیک بر روی check all انتخاب کنید و سپس ادامه دهید تا اطلاعات را رها کنید. از یک تصویر به صورت زیر استفاده کنید تا ایده ساده ای برای انجام کار باشد.

منوی کشویی را از بخش (with selected ) انتخاب کنید.

با انتخاب کردن “Drop“ جدول باز میشود .
در این مرحله می توانید پایگاه داده پشتیبان خود را بازیابی کنید یا یک پایگاه داده جدید با نام کاربری و رمز عبور جدید ایجاد نمایید.

۲- بازگرداندن از طریق پشتیبان cPanel

بسیاری از کاربران تمایل دارند تا از ابزار پشتیبان دستی ارائه شده در cPanel استفاده کنند. اگر یکی از آنها هستید، این روش بهترین انتخاب برای شما کاربران میباشد .

فقط به گزینه پشتیبان cPanel در برگه فایل مراجعه کنید. پشتیبان را باز کنید و بازگردانی پشتیبان پایگاه داده MySQL را انتخاب نمایید.

۳- بازگرداندن فایل های وردپرس به صورت دستی با استفاده از  FTP

  • آخرین روش ما استفاده از سرویس FTP برای بازگرداندن وب سایت وردپرس است.
  • برای شروع شما باید مطمئن شوید همه فایل ها را در جای مناسب قرار دارد تا کار را انجام دهید.
  • اولین گام این است که یک مشتری FTP داشته باشید. در این آموزش از FileZilla استفاده خواهیم کرد.
  • این یک سرویس عالی FTP است و یک راه ساده برای اداره فایل ها را ارائه می دهد.

قبل از این که از FileZilla برای باز گرداندن وب سایت خود استفاده کنید، ابتدا به قسمت “File Manager” در بخش cPanel مراجعه کرده و سپس تمام فایلهای موجود را از پوشه وب سایت حذف کنید.

پس از حذف، شما باید به FileZilla بروید و پشتیبان را در پوشه تعیین شده آپلود کنید. قبل از بارگیری اطمینان حاصل کنید که پشتیبان پاک شده است. برای اطمینان از اینکه بازگرداندن وردپرس شما تا حد امکان تمیز است، همیشه یک ایده خوب است که فقط پوشه تم و تصویر را آپلود کنید.

برای هسته وردپرس، آخرین نسخه وردپرس را از WordPress.org دانلود کنید و دایرکتوری اصلی آن را از طریق مدیریت FTP خودتان استخراج نمایید.

  • اکنون زمان آن است که فایل قدیمی wp-config.php را بارگذاری کرده و یا از فایل wp-config.php اصلی استفاده کنید. این فایل جدید باید تمام اعتبارها را در اختیار داشته باشد تا کار را انجام دهد.
  • برای مثال، شما باید نام پایگاه داده، نام کاربری و رمز عبور را کپی کنید تا بازگردانی از پایگاه داده با موفقیت انجام شود.
  • آخرین مرحله تغییر تنظیمات دقیقه می باشد. شما ممکن است همانند نصب قبلی نیاز به تغییر permalinks داشته باشید تا آن کار کند.
  • در آخر پس از بازسازی موفق، بهترین کار این است که یک check برای کد مخرب را اجرا کنید.
  • همچنین مطمئن شوید که گذرواژه پیشفرض برای حسابهای مرتبط را تغییر داده اید.
  • با استفاده از هر افزونه  امنیتی محبوب مانند WordFence، Sucuri، و غیره وب میتوانید وب سایت خود را امن تر کنید.

 

پـــــایـــــــان

با عضویت در کانال تلگرام نوین وردپرس از آخرین جشنواره ها و تخفیف ها باخبر شوید.

عضویت در کانال تلگرام

مطالب مرتبط با این نوشته

مجموعه ابزارهای مفید برای ایجاد تصاویر بهتر برای نوشته های سایت

مجموعه ابزارهای مفید برای ایجاد تصاویر بهتر برای نوشته های سایت

آیا میخواهید تصاویر بهتری برای نوشته های سایت وردپرس خود ایجاد کنید؟ تصاویر تاثیر شگرفی بر روی مخاطبان سایت می گذارند. اما بیشتر کاربران طراح نیستند و قادر نیستند که تصاویر حرفه ای و زیبایی…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *