راه اندازی یک فروم در وردپرس در ۳ مرحله

با سلام در این قسمت از آموزش های وردپرس قصد داریم به آموزش ایجاد فروم در ۳ مرحله بپردازیم . با ما همراه باشید :

اگر شما هم بخواهید یک فروم برای وردپرس خود راه اندازی کنید و ندانید که از چه افزونه ای استفاده کنید که هم راحت باشد و هم کارایی خوبی داشته باشد ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از افزونه Asgaros Forum استفاده کنید . در این آموزش قصد داریم آموزش استفاده از این افزونه را بیان کنیم .

۱- نصب و راه اندازی افزونه Asgaros Forum

در این قسمت به پیشخوان وردپرسی خود وارد شوید و از گزینه plugin یا افزونه ها > add new یا اضافه کردن را بزنید .

و سپس روی دکمه Install Now کلیک کنید . پس از اینکه این افزونه را فعال سازی کردید می توانید به داشبورد خود بروید و مشاهده می کنید که Froum به داشبورد شما اضافه می شود .

Installing the Asgaros Forum plugin.

برای تنظیمات فروم خود می توانید به Setting بروید . همچنین شما می توانید با استفاده از Drop &Down لیست تمامی صفحات را ببینید .

در این صفحه شما می توانید تنظیماتی را تعیین کنید که چند صفحه به نمایش در بیاید ؟

Configuring your forum's location.

پلاگین Forum Asgaros از ویرایشگر داخلی خود برای موضوعات و نظرات جدید استفاده می کند که به طور پیش فرض فعال شده است. ما به شما نشان می دهیم که چگونه این کار در یک دقیقه انجام می شود، بنابراین توصیه می شود این تنظیم را روشن کنید .

در ادامه، گزینه ای برای فعال کردن استفاده از کد کوتاه در ویرایشگر وجود دارد که توصیه می کنیم از آن غیرفعال کنید زیرا ممکن است به لحاظ موارد امنیتی مشکل ساز بشود :

Disabling shortcodes within your editor.

همچنین شما می توانید پلاگین را برای برجسته کردن ناظر و نام نویسنده در هر موضوع پیکربندی کنید. این معمولا یک ایده خوب است، بنابراین کاربران می دانند که چه کسی باید در صورت بروز مشکل با آنها تماس بگیرد، بنابراین اجازه دهید هر دو تنظیم را روشن نگه داریم. و همچنین بگذارید شمارنده های پست را نیز فعال کنیم زیرا آنها باعث می شوند که کاربران فعال تر شوند:

Turning on post counters.

بخش بعدی شامل تنظیمات اصلی فروم شما می شود . توصیه می کنیم همه را فعال کنید .  Allow signaturs  و Allow guest posting را فعال نکنید .

Enabling guest posting on your WordPress forum.

بعد، گزینه ای برای فعال کردن اشتراک پست یا خبرنامه برای کاربران خود خواهید یافت. این به این معنی است که وقتی مطالب جدیدی در پستهایی که مشترک شده اند ، در ایمیلشان اعلان دریافت می کنند:

Enabling post subscriptions.

در قسمت بعدی شما می توانید گزینه پروفایل کاربران را فعال سازی کنید . با این کار کاربران می توانند برای خود یک پروفایل ایجاد کنند .

Configuring your forum profile settings.

همچنین اگر اسکرول را به پایین بکشید وارد تنظیمات آخر می شویم . Report به شما کمک می کند تا گزارش هایی برای مدیریت بیشتر فروم به ایمیل شما ارسال بشود وبنابراین در این قسمت ما هر دو گزینه را فعال می کنیم .

Enabling forum post reports.

اگر دوست دارید یک صندوق ورودی تمیز داشته باشید ، توصیه می کنیم یک ایمیل را فقط برای حل مسائل مربوط به انجمن قرار بدهید . در غیر این صورت، ممکن است صندوق های ورودیتان شلوغ بشود و نتوانید اعلانات مهم را بیابید .

در این قسمت تنظیمات اصلی فروم وردپرس شما انجام شد می توانید تغییرات ذخیره کرده و به مرحله بعدی بروید.

۲- ایجاد ساختار فروم

تا بدین قسمت شما توانسته اید فروم خود را راه اندازی کنید در این قسمت می توانید ساختار آن را نیز تنظیم کنید به forum > stracture بروید . در این قسمت شما تنظیمات پایه ای آن را مشاهده می کنید .

The Structure tab.

درست است . فروم خالی است . اگر شما  front-end یا ظاهر فروم را نگاه کنید شبیه تصویر زیر است :

Your new WordPress forum.

در این قسمت شما می توانید پستی با موضوع جدید ایجاد کنید و کاربران به آن پاسخ بدهند . با اینکه فروم شما در چندین بخش منحصر به فرد اجرا خواهد شد و به ترتیب به نمایش در می آیند اما شما م یتوانید فروم جدید ایجاد کنید . به طور مثال شما می توانید فرومی با موضوع  معرفی خود ایجاد کنید و کاربران در آن به معرفی خودشان بپردازند. برای شروع روی دکمه Add Forum کلیک کنید :

Adding a new forum.

در قسمت Name نام فروم مورد نظر را وارد کنید و در قسمت Description می توانید توضیحات مرتبط با عملکرد فروم را ذکر کنید و چنانچه شما بخواهید این زیر فروم باشد می توانید برای آن یک Parent یا والد تعریف کنید .

Configuring your new forum.

در نهایت با استفاده از عدد می توانید نشان دهید چند فروم به نمایش در بیاید :

Configuring your forum order.

حال تنظیمات فروم به پایان می رسد . در این قسمت فروم را تست می کنیم ببینیم آیا به درستی کار می کند یا خیر ؟

۳-تست کردن درست کار کردن فروم

در این قسمت برای اینکه مطمئن بشویم که فروم به درستی کار می کند یک پست با موضوع جدید ایجاد می کنیم . برای این کار به New Topic که دکمه ای در سمت راست است می رویم

همانطور که قبلا ذکر شد، پلاگین Forum Asgaros از یک نسخه  پایین تر ویرایشگر وردپرس استفاده می کند. در اینجا می توانید یک عنوان را تنظیم کنید و متن جدید خود را تایپ کنید:

Creating a new forum topic.

از آن جایی که این یک پست آزمایشی است می توانید هر متن دلخواهی را در آن تایپ کنید . در انتها Subscripe to this topic را فعال کنید تا اشتراک ایمیلی آن فعال باشد و برای شما ایمیلی بیاید تا متوجه بشویم که درست کار می کند .

اولین موضوع شما باید شبیه این باشد :

An example of a forum topic.

از آنجایی که شما ادمین وردپرس هستید می توانید به این پست با زدن دکمه Reply پاسخ بدهید و یا آن را ببنیدید و یا پاک کنید .

اگر شما بتوانید هم پست اضافه کنید و هم موضوع جدید اضافه کنید lمطمئن باشید که این پلاگین به درستی کار می کند . در حال حاضر این پلاگین آماده کار است تا کاربران در آن ثبت نام کنند .

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

معرفی بیش از ۳۰ روش برای داشتن وب سایتی ضد گلوله

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.