نحوه انتقال وردپرس به هاست(میزبان) یا سرور جدید بدون قطعی

ضعیفمتوسطخوببسیار خوبعالی
( 0 رای , میانگین : 0,00 از 5)
بارگذاری...

آیا می خواهید سایت وردپرس خود را به میزبان یا سرور دیگری متصل کنید؟ بزرگترین خطر در هنگام انتقال یک وب سایت به یک سرور جدید از دست دادن اطلاعات و خرابی احتمالی است. در این آموزش به شما نشان خواهیم داد که چگونه سایت وردپرس خود را به یک میزبان جدید بدون نیاز به خرابی  انتقال دهید .

مهم: قبل از شروع، ما می خواهیم به شما یادآوری کنیم که بیشتر شرکت های میزبانی وردپرس سرویس های انتقال رایگان را ارائه می دهند. بنابراین معمولا رایگان است اما گاهی ممکن است هزینه ای نیز بپردازید.

مرحله ۱- میزبان وردپرس جدید خود را انتخاب کنید

اگر دارای یک میزبانی وب سایت کند هستید بنابراین وقت آن رسیده که برای سرعت بخشیدن به سایت خود آن را بهینه سازی کنید برای بهینه سازی سایت وردپرس خود شما باید سایت وردپرس خود را به یک میزبان جدید که بتواند ترافیک سایت شما را اداره کند انتقال دهید.
هنگامی که به دنبال یک ارائه دهنده میزبانی وب وردپرس جدید هستید مهم است که با دقت انتخاب کنید.

 

مرحله ۲ : تنظیمDuplicator برای مهاجرت آسان

برای انجام این کار در ابتدا باید افزونه رایگان Duplicator بر روی وب سایتی که می خواهید انتقال دهید نصب و فعال سازی کنید.

این افزونه بهترین افزونه رایگان برای انتقال سایت وردپرس خود به یک نام دامنه جدید بدون از دست دادن رتبه بندی SEO است پس از نصب و فعال سازی افزونه مورد نظر به بخش Duplicator /بخش Packages در در ناحیه مدیریت وردپرس خود بروید.

سپس شما باید بر روی دکمه Create New واقع در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

پس از آن روی دکمه Next کلیک کنید و مراحل را برای ایجاد بسته خود دنبال نمایید.

اطمینان حاصل کنید که نتایج اسکن شما بررسی می شود و سپس روی دکمه Build کلیک کنید. این فرآیند ممکن است چندین دقیقه طول بکشد بنابراین برگه را باز بگذارید و به کار خود ادامه دهید.

پس از تکمیل فرایند، باید بر روی هر دو Installer و سپس دکمه بایگانی کلیک کنید تا بسته را دانلود کنید. شما به هر دو فایل نیاز دارید.

مرحله ۳ – ایمپورت کردن سایت وردپرس خود در هاست جدید

اکنون که فایلهای بایگانی و نصب را بارگیری کرده اید، گام بعدی این است که آنها را به میزبان وب جدید خود آپلود کنید.

شما می توانید با اتصال به میزبان وب جدید خود با استفاده از FTP انجام دهید.

توجه: هنگام تنظیم سرویس گیرنده FTP خود برای اتصال به میزبان وب جدید خود، به خاطر داشته باشید که نام دامنه شما هنوز به میزبان وب قدیمی شما اشاره دارد. به این معنی که شما باید آدرس IP میزبان جدید خود را به جای دامنه خود وارد کنید. این برای اطمینان از این است که این فایلها به میزبان جدید به جای میزبان قبلی برگردند.

 

در ادامه بخوانید:  حذف کدهای غیرضروری از wp_head

با استفاده از سرویس گیرنده FTP، هر دو فایل installer.php و بایگانی فایل zip خود را به دایرکتوری ریشه وب سایت خود آپلود کنید. نام دامنه شما معمولا همانند این است 

/ username / public_html / or /username/public_html/example.com where example.com

اگر مطمئن نیستید فقط از شرکت میزبانی وب خود سوال فرمایید.

اطمینان حاصل کنید که دایرکتوری ریشه شما کاملا خالی است. اگر WordPress را در دایرکتوری ریشه نصب کرده اید، ابتدا باید WordPress را حذف کنید.

مرحله ۴ : تغییر فایل های هاست برای جلوگیری از قطعی

پس از آپلود هر دو فایل به میزبان جدید، شما باید به فایل installer.php در مرورگر دسترسی پیدا کنید.

این فایل را می توان با استفاده از یک URL مثل این استفاده کرد:

http://www.example.com/installer.php

با این حال مشکل این است که این آدرس شما را به میزبان وب قدیمی شما می برد، و شما یک خطای ۴۰۴ دریافت خواهید کرد این به این دلیل است که نام دامنه شما هنوز به میزبان وب قدیمی شما اشاره دارد.

به طور معمول افراد به شما می گویند که سرورهای دامنه خود را تغییر دهید و به میزبان جدید خود مراجعه کنید. با این وجود به شما این امکان را می دهد تا کاربران شما در هنگام مراجعه به وب سایت شکسته شما مواجه نشوند.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید بدون تأثیر بر سایت قدیمی خود به طور موقت در رایانه خود به سایت جدید خود دسترسی پیدا کنید.

این کار با یک فایل میزبان در رایانه شما انجام می شود.

میزبان فایل ها نام دامنه را با آدرس های IP مشخص می کند. در این مرحله ما به شما نحوه اضافه کردن یک نام برای نام دامنه خود در فایل های میزبان را نشان می دهیم تا آن را به میزبان جدید خود ارجاع دهید.
ساختن این تغییرات به شما اجازه می دهد تا با استفاده از نام دامنه خود به فایل ها در میزبان جدید خود دسترسی پیدا کنید در حالی که سایر نقاط جهان همچنان از میزبان قدیمی خود به سایت شما دسترسی خواهند داشت. 

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که آدرس IP سرور جدید میزبانی وب خود را پیدا کنید. برای پیدا کردن این آدرس، شما باید به داشبورد cPanel خود وارد شوید و بر روی لینک expand stats در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید. این نوار کناری به شما اطلاعات مربوط به وضعیت سرور شما را نشان می دهد. اطلاعاتی که مشترک IP Address است وشما باید کپی کنید.

 

در ادامه بخوانید:  چگونه Google AMP را در وردپرس بطور کامل غیرفعال کنیم؟ و چرا غیر فعال کنیم؟

در مرحله بعد، کاربران ویندوز باید به قسمت Programs /All Programs/ Accessories مراجعه کرده سپس بر روی Notepad کلیک راست کرده و Run as Administrator را انتخاب کنید ویندوز UAC prompt ظاهر خواهد شد، و شما باید بر روی Yes برای راه اندازی دفترچه یادداشت با امتیازات مدیر کلیک کنید.

در صفحه Notepad به File بروید و سپس به C: \ Windows \ System32 \ Drivers و غیره بروید. فایل میزبان را انتخاب کرده و آن را باز کنید.

کاربران Mac نیاز به باز کردن برنامه ترمینال و وارد کردن این دستور برای ویرایش پرونده میزبان دارند:

sudo nano /private/etc/hosts

برای هر دو ویندوز وکاربران Mac ، در پایین فایل میزبان، شما باید آدرس IP کپی شده را وارد کرده و سپس نام دامنه خود را وارد کنید. همانند  مثال زیر :

۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۲ www.example.com

اطمینان حاصل کنید که شما آدرس IP را با آنکه از cPanel و example.com با نام دامنه خود کپی کرده اید جایگزین می کنید. تغییرات خود را ذخیره کرده و اکنون می توانید فایل های خود را در میزبان جدید با استفاده از نام دامنه خود در رایانه خود مشاهده کنید.

مهم: فراموش نکنید که پس از پایان انتقال، تغییرات ایجاد شده را به فایل های میزبان لغو کنید. (مرحله ۵)

 

مرحله ۵ : فرآیند انتقال Duplicator را آغاز کنید

اکنون ما آماده نصب هستیم. به این آدرس در پنجره مرورگر خود بروید. مثال.com را با نام دامنه خود عوض کنید:

http://www.example.com/installer.php

اگر قبلا پایگاه داده ای در میزبان جدید خود ایجاد نکردید زمان آن است که شما یک پایگاه داده در cPanel ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که نام کاربری و رمز عبور پایگاه داده را یادداشت کرده اید.

پس از ایجاد پایگاه داده باید اطلاعات پایگاه داده را در قسمت های زیر وارد کنید و سپس بر روی دکمه Test Connection کلیک نمایید.

 

اگر نصب کننده نتواند به پایگاه داده شما متصل شود، بنابراین شما باید  مقادیری که وارد کرده اید را بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها درست هستند.

هنگامی که شما با موفقیت به پایگاه داده خود متصل شده اید به بخش پایین رفته هشدارها و اعلان ها را مطالعه و جعبه تأییدی که آنها را خوانده اید را بررسی کنید. سپس دکمه Run Deployment را کلیک نمایید.

نصب کننده پایگاه داده شما را وارد می کند. این فرایند ممکن است چندین دقیقه طول بکشد بنابراین برگه خود را باز نگه دارید.

در مرحله ۲ نصب، از شما خواسته خواهد شد مسیرهای قدیمی و جدید URL خود را تأیید کنید. اطمینان حاصل کنید که دقیق است و بر روی Run Update کلیک کنید تا URL های خود را به روز نمایید.

در مرحله نهایی شما می توانید روند را کامل کنید و با کلیک کردن بر روی in order تأیید کنید که همه چیز به درستی کار می کند .

 

در ادامه بخوانید:  آموزش افزودن قابلیت زوم تصاویر به وردپرس
مهم: اکنون می توانید تغییراتی را که در مرحله ۴ انجام دادید به فایل های میزبان خود اضافه کنید.

 

مرحله ۶: دامنه خود را به روزرسانی کنید

در این مرحله شما یک کپی کامل از پایگاه داده WordPress و فایل ها را در سرور میزبان جدید خود ایجاد کرده اید. اما دامنه شما هنوز به حساب میزبانی وب قدیمی شما اشاره دارد.

برای به روز رسانی دامنه خود شما باید نام سرورهای DNS خود را تغییر دهید. این تضمین می کند که کاربران شما هنگام ارسال دامنه خود به مرورگرهایشان به مکان جدید وب سایت شما منتقل شوند.

اگر دامنه خود را با ارائه دهنده میزبانی خود ثبت نام کرده باشید، بهتر است دامنه را به میزبان جدید انتقال دهید. اگر شما از یک ثبت کننده دامنه مانند Godaddy، Namecheap و غیره استفاده کردید، پس باید سرورهای نام خود را به روز رسانی کنید .

شما اطلاعات نام سرور میزبان وب جدید خود نیاز دارید. این معمولا couple of URLs از آدرس هایی است که همانند آدرس های زیر است :

ns1.hostname.com

ns2.hostname.com

در این بخش ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه GoDaddy DNS server names را تغییر دهید. بسته به ثبت کننده دامنه شما یا میزبان وب، تصاویر ممکن است تنظیمات ثبت کننده یا میزبان وب شما را نشان دهند. با این حال مفهوم پایه یکسان است.

فقط باید مدیریت منطقه دامنه را دنبال کرده و سپس به سرورهای نام مراجعه کنید. اگر شما برای به روز رسانی سرورهای خود نیاز به کمک دارید، می توانید از شرکت میزبانی وب خود سوال فرمایید.

ابتدا باید وارد حساب کاربری Godaddy شوید و سپس روی دکمه راه اندازی مجدد در کنار دامنه کلیک کنید.

در صفحه بعد روی نام دامنه خود کلیک کنید. جزئیات دامنه خود را همراه با سرورهای خود مشاهده خواهید کرد. شما باید بر روی لینک مدیریت زیر سرورها کلیک کنید.
در صفحه بعد، یک پیوند برای ورود به سرورهای سفارشی را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی لینک، یک فرم باز می شود که در آن می توانید سرورهای DNS دلخواه خود را وارد کنید.
در آخر فراموش نکنید تغییراتی را که ذخیره کرده اید را اعمال کنید .
شما با موفقیت نام سرورها را تغییر دادید. تغییرات DNS می تواند ۴ تا ۴۸ ساعت طول بکشد تا برای همه کاربران پخش شود.

در حال حاضر از آنجا که محتوای مشابه در میزبان قدیمی و میزبان جدید شما وجود دارد، کاربران شما هیچ تفاوتی را نمی بینند. بنابراین انتقال  وردپرس شما بدون هیچگونه خرابی خواهد بود.
برای حفظ امنیت، می توانید تا ۷ روز پس از انتقال حساب کاربری میزبان قدیمی خود را لغو کنید.

پایان…!

اطلاعات بیشتردرباره نویسندهسام فرخ نژاد
( عضو از 3 سال قبل )
 • 363 نوشته
 • 4235 دیدگاه
 • 0 محصول
 • 0 دوره آموزشی
از اعضای بخش پشتیبانی مجموعه نوین وردپرس

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :
 • تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.
 • آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و... در متن دیدگاه حذف خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا... باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

آخرین آپدیت محصولات

همکار ما شوید

اگر دوست دارید در زمینه آموزش ، افزونه ، قالب وردپرس و ووکامرس ، آموزش سئو و… مقالات آموزشی خود را در نوین وردپرس منتشر کنید میتوانید به عنوان نویسنده در نوین وردپرس فعالیت کنید.

 • تولید کننده فیلم آموزشی کار با محصولات
 • نویسندگی و ارسال مطالب آموزشی
 • تولید کننده دورهای آموزشی برنامه نویسی
 • فارسی سازی و ترجمه انواع قالب
 • و هر آنچه که توانایی دارید...