آموزش استفاده از افزونه Antispam Bee برای بلوکه کردن دیدگاه های اسپم در وردپرس

با حجم زیادی از دیدگاه های اسپم (جفنگ) در سایت وردپرس خود روبرو هستید؟ دیدگاه های اسپم می توانند با بزرگ تر شدن سایت شما و توسعه آن تبدیل به یک چالش بزرگ برای شما و سایتتان شوند. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید با استفاده از افزونه Antispam Bee دیدگاه های اسپم در سایت وردپرس خود را بلوکه کنید.

افزونه Antispam Bee برای بلوکه کردن دیدگاه های اسپم

چرا باید دیدگاه های اسپم سایت خود را بلوکه یا حذف کنید؟

دیدگاه های اسپم فضای دیتابیس هاست وردپرس شما را اشغال می کنند. چه اتفاقی بدتر از این که یک دیدگاه اسپم را تایید کنید، آنوقت با این کار برند شما لطمه می بیند.

چندین راه برای بلوکه کردن دیدگاه های اسپم در وردپرس وجود دارد. شما می توانید این کار را به صورت دستی و با خواندن و حذف کردن این نوع دیدگاه ها به صورت تک تک انجام دهید، اما این کار زمان زیادی را طلب می کند.

به جای این کار شما می توانید از افزونه رایگان Antispam Bee استفاده کنید تا به صورت خودکار دیدگاه های اسپم در سایت خود را بر مبنای قوانینی که تنظیم می کنید بلوکه کنید.

 

استفاده از افزونه Antispam Bee برای بلوکه کردن دیدگاه های اسپم

ابتدا شما باید افزونه Antispam Bee را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس” را مطالعه کنید.

به محض اینکه افزونه را فعال کردید، کافی است از قسمت تنظیمات در منوی سمت راست پیشخوان بر روی Antispam Bee کلیک کنید.

در این صفحه شما می توانید تنظیمات مربوط به افزونه Antispam Bee را مشاهده کنید که در قالب سه بخش تقسیم شده اند: Antispam Filter، Advanced tools و More options.

 

Antispam Filter

تنظیمات Antispam Filter، تنظیمات ابتدایی ای هستند که به شما در شناسایی دیدگاه های اسپم کمک می کنند. این به شما اجازه می دهد تا دیدگاه ها را قبل از نمایش در سایت خود فیلتر و بررسی کنید.

این تنظیمات بر اساس شیوه که اجرا می شوند سازماندهی شده اند. در زیر هر یک از این تنظیمات را توضیح داده ایم.

Trust approved commenters

شما می توانید این گزینه را فعال کنید تا دیدگاه هایی که از سوی کاربران مورد اعتماد و شناخته شده ارسال می شوند به صورت خودکار تایید شوند. این کاربران ممکن است دیدگاه های معتبر خود را ارسال کنند و به تبادل نظر در سایت شما بپردازند، بدین ترتیب افزونه آنها را به خاطر سپرده و دیدگاه های آنها را تایید می کند.

Trust commenters with a Gravatar

این بخش به شما اجازه خواهد تا دیدگاه های کاربران را از روی یک تصویر گراواتار خاص و ارسال دیدگاه های معتبر، تایید کنند. این تکنیک مشابه گزینه بالا است، اما از این طریق افزونه گراواتار کاربران قابل اعتماد را به خاطر خواهد سپرد.

Consider the comment time

اگر فعال شود، فیلتر مذکور زمان دیدگاه را در نظر خواهد گرفت. این روش توسط نویسنده افزونه برای سایت هایی که از قابلیت کش استفاده می کنند، توصیه نشده است.

BBCode is spam

این یک گزینه پیشنهادی و توصیه شده برای بررسی دیدگاه های حاوی لینک های BBCode و علامت گذاری آنها به عنوان اسپم است. این فرمت از لینک ها به صورت گسترده توسط اسپمرها و برای برجسته کردن کلمات و لینک ها استفاده می شود.

Validate the IP address of commenters

افزونه به شما اجازه می دهد تا آدرس آیپی استفاده شده توسط کاربر برای ارسال دیدگاه ها را برای بررسی مشخصات شبکه وی نظیر نام هاست، اعتبارسنجی کنید. این گزینه در پیدا کردن پس زمینه آنلاین کاربر برای تصمیم گیری در خصوص دیدگاه وی، بسیار مفید است.

Use regular expressions

اگر این گزینه فعال باشد، در پیدا کردن دیدگاه های ناخواسته که حاوی یک الگوی از پیش تعریف شده بوده و اسپم هستند، کمک شایانی می کند.

Look in the local spam database

اگر تیک این گزینه را بزنید، افزونه به دنبال محتوای اسپم در دیتابیس سایت شما خواهد گشت و با آن به گونه ای که تنظیمات افزونه را انجام داده اید برخورد خواهد کرد.

Block comments from specific countries

شما می توانید لیستی از کشورهایی که میخواهید دیدگاه های اسپم مربوط به آنها را فیلتر کنید را در اینجا وارد کنید. کدهای ISO مربوط به لیست سیاه و لیست سفید در این قسمت داده شده اند، بدین ترتیب شما می توانید به آسانی کدهای کشورها را در بخش مذکور پیدا کنید.

 

Allow comments only in certain language

این بخش به شما اجازه می دهد تا زبان خاصی را برای ارسال دیدگاه انتخاب کنید، بدین ترتیب دیدگاه های مربوط به دیگر زبان ها حذف یا بلوکه خواهند شد.

 

Advanced Tools

در بخش advanced settings، شما می توانید گزینه های بیشتری را تنظیم کرده و دیدگاه های ناخواسته را حذف و بلوکه کنید. تنظیمات اندکی وجود دارند که به صورت پیش فرض فعال شده اند اما شما می توانید تغییرات دلخواه و مورد نیاز خود را اعمال کنید.

Mark as spam, do not delete

اگر این گزینه را فعال کنید، دیدگاه های اسپم از سایت شما حذف نشده و در سایت شما باقی خواهند ماند.

Spam-Notification by email

با فعالسازی این گزینه، شما برای هر دیدگاه اسپمی که ارسال می شود یک ایمیل آگاهی دهنده دریافت خواهید کرد. فعال کردن این گزینه را به شما توصیه نمی کنیم.

Do not save the spam reason

با فعالسازی این گزینه، افزونه مقادیر مشکوک مربوط به یک دیدگاه را در ستون جداگانه ذخیره نخواهد کرد. این مقادیر مشکوک می توانند لینک های فرمت شده، زمان دیدگاه و مواردی از این دست باشند.

Delete existing spam after X days

این گزینه مهمی است چرا که به شما اجازه می دهد تا تعداد روز مشخصی را تعیین کنید که بعد از گذشت آن تعداد روز، دیدگاه ها به صورت خودکار حذف می شوند.

Delete comments by spam reasons

شما می توانید دیدگاه های اسپم را با دلایل از پیش تعریف شده حذف کنید. شما می توانید چندین دلیل را برای حذف دیدگاه های ناخواسته آن هم به صورت خودکار انتخاب کنید.

این تنظیمات کار را برای شما آن هم زمانیکه در حال بررسی سایت خود هستید، آسان می کند.

 

More Options

بعد از بخش advanced settings، شما می توانید نگاهی به بخش گزینه های مربوط به گزارش گیری بیاندازید تا بروز رسانی های روزانه مربوط به دیدگاه های اسپم را در پیشخوان سایت خود نمایش دهید.

این گزارش ها به شما در بررسی دیدگاه های اسپم کمک خواهند کرد و شما همچنین می توانید تجزیه و تحلیلی روی دیدگاه های مفید و دیدگاه ناخواسته سایت خود انجام دهید.

Generate statistics as a dashboard widget

اگر این گزینه فعال شود، افزونه گزارشی را در مورد اسپم ها در قالب ابزارک برای پیشخوان سایت وردپرس شما ایجاد خواهد کرد. این آمار و ارقام نگاهی کلی را به شما در مورد دیدگاه های اسپم موجود در سایتتان می دهد.

Spam counter on the dashboard

اگر فعال شود، تعداد کل دیدگاه هایی که به عنوان اسپم علامت گذاری شده اند را نمایش می دهد. اگر در حال حذف دیدگاه های اسپم هستید، افزونه تعداد دیدگاه های حذف شده را نیز در ستونی جداگانه نمایش می دهد.

Comment form used outside of posts

این گزینه دیدگاه های مربوط به صفحات آرشیو سایت شما را بررسی خواهد کرد.

 

به محض اینکه کارتان تمام شد و تنظیمات مربوط به افزونه Antispam Bee را انجام دادید، کافی است بر روی دکمه Save Changes کلیک کنید تا همه چیز ذخیره شود.

دانلود افزونه Antispam Bee

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

معرفی بیش از ۳۰ روش برای داشتن وب سایتی ضد گلوله

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.