سئو ی داخلی سایت یا On-Page SEO چیست و چه تاثیری در سئو دارد

سئو ی داخلی چیست

سئو ی داخلی چیست

سلام به دنیای وردپرس 🙂

هر استراتژی در سئو برای کسب بهترین رتبه برای سایت می باشد و این استراتژی هایی که می خواهیم در سایتمان اجرا کنیم باید با الگوریتم های گوگل سازگار باشند تا بهترین رتبه را برای سایتمان کسب کنیم.

فاکتور هایی که باید در سایتمان اجرا کنیم به دو دسته تقسیم می شود ۱- سئو ی خارجی  ۲- سئو ی داخلی——-(On-Page)

امروز می خواهیم سئوی داخلی سایت را با هم بررسی کنیم یا همان On-Page SEO و عوامل موثر را در سئوی داخلی را بررسی می کنیم. اگر میخواهید آموزش هایی در مورد سئو ی خارجی نیز مطالعه کنید اینجا کلیک کنید.

از شما دعوت می کنیم با نوین وردپرس همراه باشید.

سئو ی داخلی و سئو ی خارجی سایت

در سئوی داخلی یا همان On-Page SEO تمام فاکتور یا عناصری که ما باید بکار بگیریم تا رتبه ی خوبی را کسب کنیم در داخل خود سایت انجام خواهد شد.

در سئوی خارجی سایت Off-Page SEO تمامی فاکتور ها و عناصری که ما باید بکار بگیریم در خارج سایت انجام می شود مانند گرفتن لینک از سایت های مرتبط که به سئوی سایت کمک زیادی می کنه و یا راه اندازی شبکه های اجتماعی برای سایت و اجرا الگوریتم های شبکه ی اجتماعی یا همان SMO.

اگر می خواهید در زمینه ی SMO اطلاعاتی کسب کنید اینجا کلیک کنید.

اگر می خواهید در زمینه ی سئو ی خارجی اطلاعای کسب کنید اینجا کلیک کنید.

اهمیت سئوی داخلی

تمامی موارد کنترلی سئو ی داخلی دست خود مدیر یا صاحب سایت می باشد برای مثال کیفیت محتوای مطلب،موارد فنی،و برنامه نویسی قالب و …

اگر شما روی این بعد از سئو وقت خوبی بگذارید بی شک رتبه ی خوبی کسب خواهید کرد برای مثال شما اگر روی محتوای مطلب خود وقت بیشتری بگذارید و محتوایی با کیفیت خوبی تولید کنید باید انتظار داشته باشید که رتبه ی خوبی در موتور های جست و جوگر کسب کنید.

یک نکته ی جالب اگر شما روی سئو ی داخلی سایت خودتون کار کنید به صورت اتوماتیک وار رو سئوی خارجی شما نیز تاثیر می گذارد اگر شما محتوایی با کیفیت بسیار خوبی تولید کنید سایت های دیگر به شما لینک دهند و این گونه هم از لحاظ سئو ی خارجی رتبه ی بالایی کسب خواهید کرد هم از لحاظ سئو ی داخلی می توانید رتبه ی خوبی بدست آورید.

اصول مورد اهمیت در سئو ی داخلی

به طور کلی سئو ی داخلی سه مورد حائز اهمیت را شامل می شود : ۱-کیفیت فنی سایت و برنامه نویسی سایت ۲- محتوای سایت (محتوا پادشاه است) ۳- تجربه ی کاری در این زمینه

کیفیت فنی سایت و برنامه نویسی سایت

کیفیت فنی و برنامه نویسی سایت بسیار مهم است شما باید کد های سایت خودتون رو بررسی کنید که کد مخربی وجود نداشته باشه تا به رتبه ی سایت شما لطمه وارد نشه برای مثال شما در فایل robot.txt و یا کد نویسی قالب نباید کد هایی را وارد کنید که از دسترسی ربات ها به تمامی بخش های سایت جلوگیری کنه

اگر شما از سیستم مدیریت محتوا ی وردپرس استفاده می کنید باید بگم کار شما آسان است و شما می توانید افزونه های مانند Yoast SEO می توانید استفاده کنید و اگر در سایت شما از نطر برنامه نویسی مشکلی وجود داشته باشه به شما اطلاع میده تا آن را رفع کنید این افزونه یکی از بهترین افزونه ها در زمینه سئو است.

شما باید در انتخاب قالب خود دقت بسیاری به خرج دهید هر چند که امروزه تمامی قالب ها دارای کد نویسی استاندارد می باشد اما شما باید قالب سایت خودتون رو با دقت انتخاب کنید تا در روند اتصال کاربران یا حتی ربات های گوگل به سایت شما مشکلی پیش نیاید.

درج محتوای ارزشمند (محتوا پادشاه است)

ما یه ضرب المثل در سئو داریم که میگه محتوا پادشاه است ببینید دوستان عزیز اگر سایت شما دارای محتوای ارزشمند باشد بی شک هم اعتماد کاربران به سایت شما بیشتر میشه هم این که می توانید رتبه ی خوبی در موتور های جست و جو گر کسب کنید پس این نکته بسیار مهمه که اگر محتوای ارزشمندی در سایت خود قرار دهید کاربران بیشتر در سایت شما می مانند و نرخ پرش سایت شما بالا نمیره که یک نکته ی مثبت برای سایت می باشد.

تجربه ی کاری مناسب

همیشه سایتتان را متناسب با تجربه ی کاربران طراحی کنید تا کاربران بتوانند سایت شما را به راحتی درک کنند گشت و گذار و جست و جوی مطالب باید در سایت شما بسیار آسان باشد تا کاربران از سایت شما کامل رضایت داشته باشند.

سایت شبیه یک کتابخانه است اگر کسی وارد کتابخانه میشه حتما به چیزی که مورد نظرش است ب راحتی دسترسی پیدا می کنه و حالا اگر کتابخانه ای به هم ریخته باشه و فرد نتونه کتابه مورد نظرش رو پیدا کنه دیگر به اون کتاخانه اطمینان نخواهد کرد پس تجربه نیز مهم است.

با عضویت در کانال تلگرام نوین وردپرس از آخرین جشنواره ها و تخفیف ها باخبر شوید.

عضویت در کانال تلگرام

مطالب مرتبط با این نوشته

بازاریابی محتوا در وب سایت چه مزایایی به همراه دارد ؟

بازاریابی محتوا در وب سایت چه مزایایی به همراه دارد ؟

با سلام در این بخش از مقالات آموزشی وردپرس قصد داریم در مورد بازاریابی محتوا صحبت کنیم . بازاریابی محتوا عبارتی آشنا برای صاحبان کسب و کار اینترنتی است . یکی از مقوله های کسب…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *