برای اولین بار،معرفی جامع پیشخوان وردپرس(بخش سوم)

برای مشاهده بخش های یک و دو اینجا کلیک کنید…

بخش سوم:

کاربران:

در این بخش می توانید کاربران خود را مشاهده کنید.که در آن میتوانید همه چیز در ارتباط با کاربران سایت است را مدیریت کنید. منوی فرعی به طور پیش فرض تمام کاربران است.

%d8%ae%d9%87%d9%85%d9%86

آرشیو تمام کاربران یک صفحه نمایش میدهد می توانیدهمه کاربران مختلف / نوع کاربر با وب سایت خود را جستجو کنید.در این صفحه قادر به سرعت و به آسانی پیدا کردن و ویرایش هر کاربر هستید.

untitled

برای اضافه کردن یک کاربر جدید به سادگی گزینه منوی  جدید یا “اضافه کردن” را فشار دهید در صفحه تمام کاربران کلیک کنید. این فرایند بسیار ساده و آسان است. به سادگی زمینه داده های مورد نیاز را پر کنید، تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب و بر روی “اضافه کردن کاربر جدید” کلیک کنید.

untitled

تمامی کاربران سایت از جمله ، مدیر، ویرایشگر، نویسنده و کاربران معمولی در این قسمت ثبت می شوند و اطلاعات کامل آن ها در این بخش با عنوان شناسنامه موجود است.

ابزار:

وردپرس نیز ابزارهایی دارد که برای تکمیل بخش هایی مورد نیاز است. شما به راحتی می توانید ابزارها را برون بری و درون ریزی کنید.در این قسمت شما می توانید ابزار های  در دسترس خود را مشاهده کنید.

untitled

تنها دو ابزار زیر ابزارهای در دسترس وجود دارد: مطبوعات و دسته بندی ها / برچسب ها اولین چیزی است که به عنوان یک بوکمارکلت شناخته شده است. می توانید فشار دهید و نوار نشانه را به مرورگر خود بکشید و از آن به وبلاگ خود میزبانی استفاده کنید .وبلاگ وردپرس هر صفحه که باشد نشان داده میشود.

untitled

گزینه بعدی زیر منوی ابزارها، درون ریزی است.برای  هر منبع نشان داده شده و این صفحه یک منبع بالقوه برای پست های وبلاگ است. نگران نباشید،روی لینک مربوطه کلیک کنید و دستورالعمل گام به گام دنبال کنید.در ورد پرس امکانی وجود دارد که می توانید ، تنظیمات وابزارک ها و اطلاعات پوسته خود را در یک فایل بریزید. اگر این فایل را در سیستم مدیریت محتوا خود آپلود کنید درون ریزی می گویند.

untitled

و در نهایت گزینه ی برون ریزی زیر منوی ابزارها وجود دارد. این بخش منوها برای کمک به یک فایل برون ریزی متشکل از پست ها، صفحات، نظرات، زمینه های سفارشی، شرایط، منوها ناوبری خود و پست سفارشی ایجاد شده است.در ورد پرس امکانی وجود دارد که می توانید, تنظیمات وابزارک ها و اطلاعات پوسته خود را در یک فایل بریزید.اگر اطلاعات را در چنین فایلی بریزید برون بری می گویند.

تنظیمات:

گزینه منوی تنظیمات در واقع یکی از بخش های ضروری ترین مدیریت وردپرس به ویژه برای دوره راه اندازی اولیه است.بسیاری از چیزهایی که در اینجا است به طور پیش فرض در سمت چپ قرار دارد.بخش تنظیمات ووردپرس  گزینه هایی با عنوان همگانی، نوشتن، خواندن، گفت و گوها، رسانه و پیوندهای یکتا موجود است که هر کدام بخش بزرگی را در بر میگیرد و تنظیم می کند.بسیار مهم است.

untitled

تنظیمات ، هر تنظیماتی که قرار است در سایت خودتان اعمال کنید باید از این قسمت اقدام کنید، از این قسمت است که می‌تواند عنوان سایت خودتان را تغییر دهید، ایمیل جدید تعریف کنید و هر کار دیگری را انجام دهید.

untitled

بخش نوشتن میتوانید تنظیماتی را بررسی کنید که نوشته هایتان را با ایمیلی که قرار می دهید برای ووردپرس ارسال و آن را از عملکرد خود باخبر کنید.

untitled

اینجابخش مهم است اگر میخواهید صفحه اصلی شخص به جای نشان دادن پست های وبلاگ های اخیرخود صفحه اصلی را نشان دهددر ابتدا به ایجاد دو صفحه نیاز دارید: صفحه اصلی و وبلاگ.در استاتیک صفحه, صفحه اصلی  را صفحه اول خود و وبلاگ را صفحه نوشته های خود انتخاب کنید همچنین می توانید تعداد پست های موجود در یک سایت را مشخص کنید.سپس روی”ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

untitled

همانطور که از نام این گزینه مشخص است، این بخش مربوط به بخش بازتاب ها و دیدگاه ها می شود. می توانید با تنظیماتی که دارد برنامه ای را برای اجرای بخش دیدگاه ها مشخص نمایید. همچنین می توانید تصویر پیش فرضی را برای پروفایل کاربران تعیین کنید.

untitled

در وردپرس، منظور از رسانه، همان پرونده‌هایی است که با استفاده از خود وردپرس روی میزبان بارگذاری می‌کنید. مثلاً عکس‌ها یکی از مهمترین رسانه‌های سایت تلقی می‌شوند که از بخش تنظیمات رسانه وردپرس به راحتی می‌توانید تنظیمات مربوط به آنها را انجام دهید. تنظیماتی از قبیل اندازۀ آنها و همچنین نحوۀ دسته بندی درون پوشه‌ها روی فضای میزانی سایت شما.برای رفتن به بخش تنظیمات رسانه در وردپرس، به بخش تنظیمات > رسانه بروید. با صفحه‌ای همانند عکس زیر مواجه خواهید شد.

untitled

پیوند های یکتا یا Permalinks در واقع همان ساختار پیوند ها / آدرس برگه ها، نوشته ها، دسته بندی ها و … در سایت وردپرسی شما هستند. تمامی تنظیمات مربوط به پیوند های یکتا  در وردپرس از طریق مراجعه به منوی تنظیمات و رفتن به زیر منوی “پیوند های یکتا” در ناحیه مدیریت وردپرس در اختیار قرار میگیرد. در میان این ساختار ها از نظر سئو، استفاده از ساختار ساده و ساختار عددی اصلا توصیه نمیشود چون در هیچ یک از آنها اثری از نام نوشته به چشم نمیخورد. ساختار ساده را تنها جهت ارائه لینک کوتاه در سایت توصیه میکنیم.

موفق و موید باشید.

راستی ! با عضویت در کانال تلگرام نوین وردپرس حتی یک مطلب وردپرس را هم از دست نخواهید داد...             عضویت در کانال

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *