نمایش نوشته های تصادفی در وردپرس از طریق کد

شما هم حتما دوست دارید تا مطالب وبسایتتون به صورت تصادفی نمایش داده شود تا کاربران از مطالب قدیمی تر هم بتوانند استفاده کنند نمایش پست ها به صورت تصادفی به کاربران این فرصت را میدهد که از مطالب بیشتری استفاده کنند. در این مقاله ما به شما آموزش میدهیم که چگونه می توانید نوشته ها را به صورت تصادفی در سایت خود نمایش دهید.

دلیل نمایش مطالب تصادفی در وبسایت

به طور پیشفرض وردپرس جدیدترین مطالب را در قسمتی از سایت نمایش میدهد که بسیار مفید است و باعث میشود که مطالب قدیمی در معرض دید کاربران قرار بگیرند و بازدید کنندگان از همه آن ها استفاده کنند.با این حال بعضی از کاربران نمیخواهند از مطالب قدیمی استفاده کنند ولی شما با مرتبط کردن مطالب جدید با قدیمی باعث میشوید که مطالب قدیمی هم بازدید داشته باشند و این کار برای افزایش بازدید بسیار مفید میباشد.

یکی دیگر از راه های مناسب استفاده از مطالب تصادفی در سایدبار میباشد که کاربران میتوانند از این طریق مطالبی که دوست دارند را انتخاب کنند. هم اکنون به شما نشان خواهیم داد که چگونه میتوانید پست های خود را در وردپرس به صورت تصادفی نشان دهید.

روش اول : نمایش پست های تصادفی در وردپرس با استفاده از افزونه

یکی از ساده ترین راه ها استفاده از افزونه برای نمایش پست های تصادفی میباشد برای انجام دادن این روش در ابتدا باید افزونه مورد نظر یعنی افزونه Advanced Random Posts Widget کرده و سپس افزونه را نصب و فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی به قسمت نمایش / ابزارک ها رفته و مشاهده خواهید کرد که گزینه به نام مطالب تصادفی مشاهده خواهید کرد که در هر قسمتی از وبسایت که دوست دارید میتوانید نمایش دهید.

 

افزونه پست های تصادفی دارای امکانات پیشرفته میباشد و شما براحتی میتوانید طرح نمایش پست های تصادفی را تغییر دهید مانند ( نمایش گزیده ای ، نمایش تصاویر بند انگشتی ، نمایش پست ها همراه دسته بندی و برچسب ها ) این افزونه نیز برای کاربران حرفه ای این امکان را میدهد که در صورت نیاز بتوانند با استفاده از کدهای css افزونه را سفارشی کنند. بعد از انجام تغییرات مورد نظر میتوانید آن ها را ذخیره کرده وسایت خود را مشاهده کنید.

دانلود افزونه نمایش مطالب تصادفی

روش دوم: نمایش پست های تصادفی در وردپرس با استفاده از کدهای css

در این روش شما باید با کدنویسی آشنایی داشته باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آن را برطرف کنید. ابتدا باید کدهای زیر را در فایل functions.php کپی کنید.

function wpb_rand_posts() { 

$args = array(
	'post_type' => 'post',
	'orderby'	=> 'rand',
	'posts_per_page' => 5, 
	);

$the_query = new WP_Query( $args );

if ( $the_query->have_posts() ) {

$string .= '<ul>';
	while ( $the_query->have_posts() ) {
		$the_query->the_post();
		$string .= '<li><a href="'. get_permalink() .'">'. get_the_title() .'</a></li>';
	}
	$string .= '</ul>';
	/* Restore original Post Data */
	wp_reset_postdata();
} else {

$string .= 'no posts found';
}

return $string; 
} 

add_shortcode('wpb-random-posts','wpb_rand_posts');
add_filter('widget_text', 'do_shortcode'); 

 

این کدها به سادگی یک تابع جدید ایجاد کرده و ۵ پست تصادفی را نمایش داده خواهد شد با استفاده از این کدها شما میتوانید به راحتی پست های تصادفی را در هر قسمت از وب سایت خود که میخواهید نمایش دهید.
حالا شما میتوانید پست های تصادفی را در هر قسمت که میخواهید نمایش دهید فقط کافیست از کد کوتاه [wpb-random-posts] استفاده کنید.

ما امیدواریم این مقاله به شما کمک کند که بتوانید پست های خود را در وردپرس به صورت تصادفی نمایش دهید.

با عضویت در کانال تلگرام نوین وردپرس از آخرین جشنواره ها و تخفیف ها باخبر شوید.

عضویت در کانال تلگرام

مطالب مرتبط با این نوشته

مجموعه ابزارهای مفید برای ایجاد تصاویر بهتر برای نوشته های سایت

مجموعه ابزارهای مفید برای ایجاد تصاویر بهتر برای نوشته های سایت

آیا میخواهید تصاویر بهتری برای نوشته های سایت وردپرس خود ایجاد کنید؟ تصاویر تاثیر شگرفی بر روی مخاطبان سایت می گذارند. اما بیشتر کاربران طراح نیستند و قادر نیستند که تصاویر حرفه ای و زیبایی…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *