ویژگی های طراحی سایت و نحوه کنترل ذهن کاربران سایت

ضعیفمتوسطخوببسیار خوبعالی
( 0 رای , میانگین : 0٫00 از 5)
بارگذاری...

سلام به دنیای وردپرس 🙂

امروز در این مقاله از نوین وردپرس قصد داریم به شما ویژگی هایی را معرفی کنیم که باعث می شود که سایت شما ذهن کاربران سایت را کنترل کند و ذهن کاربران را به بخش های مهم و راهبردی سایت ببرید.

این مقاله به شما ویژگی هایی را معرفی می کنیم که باعث می شود در زمینه ی طراحی سایت شما بتوانید ذهن کاربران سایت را کنترل نمایید. طراحی سایت یک امر بسیار مهم در جذب کاربران به سمت سایت است پس باید این بخش را بسیار خوب مدیریت کنید و به آن ویژگی هایی را اضافه کنید که اعتماد کاربران به سایت شما بیشتر شود.

ویژگی های طراحی سایت

 

ویژگی ها و نکات ظاهری

یک قالب کامل و بهینه می توانید باعث بالا رفتن درامد سایت شما شود.

مدیریت درست و به جای فضا

شما باید نکاتی را در قالب سایت رعایت کنید که موجب می شود کاربران در سایت شما استرسی نداشته باشد یکی از این نکات مدیریت درست فضای سایت و شما باید فضای سایت را طوری طراحی کنید که آنقدر شلوغ نباشد و باعث سردرگمی کاربران نشود

منظور از مدیریت درست فضا در این مقاله این است که عوامل غیر ضروری که در قالب سایت است را حذف کنید و همچنین این نکته را نیز ذکر کنیم که هنگامی که یک سایت بیش از حد شلوغ باشد باعث می شود که سرعت بارگذاری سایت بالا رود و این به ضرر سایت شما خواهد بود.

مینیمالیسم

در واقع هدف از مینیمالیسم این است که کاربران هنگامی که وارد سایت ما می شوند تمرکزشان بر روی بخش های اصلی سایت بالا رود و این یک نکته ی بسیار مهم است.

کاری که باعث می شود تمرکز کاربران بالا و استرس آن ها کاهش یابد این است که عناطری که برای سایت ظروری نیستند را حذف کنیم که این خود بسیار مهم است.

در ادامه بخوانید:  چگونه به صورت خودکار کلمات کلیدی را با لینک های وابسته در وردپرس پیوند دهید؟

الگوی چینش قالب سایت

دوستان عزیز هنگامی که یک کاربر وارد سایت شما می شود باید از یک الگوی بسیار منظمی در سایت شما بهره ببرند تا بتوانند با طراحی سایت شما ارتباط برقرار کنند پس شما باید کاری کنید که الگوی مطالعه ی کاربران در سایت شما به روش صحیح باشد بهترین الگویی که می توان به آن اشاره کرد الگوی Z است که می توانید در تصویر زیر هم مشاهده نمایید.

ویژگی های طراحی سایت

رنگ ها

رنگ ها در طراحی سایت یکی دیگر از عناصر مهم است و شما باید سایتتان را طوری طراحی کنید که رنگ ها به خوبی در ان جلوه بدهند پس از شما کاربران عزیز انتظار می رود که رنگ ها را در قالب سایتتان طوری بگنجانید که کاربران بتوانند به خوبی با سایت شما ارتباط برقرار کنند.

این که رنگ ها چقدر و چطور بر ذهن انسان تاثیر می گذارند جای بحث دارد اما صرف نظر از آن حتی فقط برای زیبایی سایت باید توجه داشته باشید که رنگ ها و سایه هایی که انتخاب کرده اید چگونه نمایش داده می شوند. بسیاری از وبمسترها به استفاده و ترکیب رنگ ها و سایه ها می پردازند. استفاده ی زیاد از آن می تواند چشم کاربر و بازدیدکننده را بزند و در نقطه ی مقابل عدم استفاده از آن فضای سایت را خسته کننده خواهد کرد و منجر به ترک کردن وب سایت توسط کاربر خواهد شد.

فرهنگ و جامعه نیز می توانند از جمله عوامل تاثیرگذار در انتخاب و استفاده ی رنگ ها در طراحی سایت باشند.

 فونت ها

فونت ها یکی از اصلی ترین اجزایی است که باعث می شود کاربران به نوشته های سایت شما ارتباط برقرار کنند پس شما مدیران باید برای نوشته های سایت یک فونت عادی اما چشم نواز انتخاب کنید که کاربران با محتوا های سایت شما ارتباز برقرار کنند.
سعی کنید اگر یک سایت رسمی دارید از فونت های کودکانه و پچگانه استفاده نکنید زیرا این کار باعث می شود سایت شما یک سایت فانتزی به نظر برسد نه یک سایت رسمی

ذهن کاربرنتان را کنترل کنید!

یکی دیگر از نکته هایی که باعث می شود کاربران به سایت شما اعتماد کنند این است که کاربران در قالب سایت شما نشانه های ایمنی را مشاهده کنند برای مثال اگر هنگامی که سایت ها می خواهند در سایت شما مبلغی را پرداخت کنند اگر در قالب سایت شما اطلاعات شرکت مثل ادرس تلفن و …. وجود نداشته باشد کاربران به سایت شما اعتماد نخواهند کرد.طراحی سایت در اردبیل

احترام در سایت مهمترین رکن است

ذات انسان ها را فراموش نکنید انسان همیشه به دنبال احترام بوده است و احترام مهم ترین ذات است که انسان همیشه به دنبال اوست اگر شما سعی کنید این ویژگی را در طراحی سایت اجرا نمایید به شما اطمینان خواهیم داد از نظر طراحی سایت موفق خواهید بود.
البته هر سایتی موضوع مختلفی دارد و با شرایط و زمینه های آن موضوع سایت کاربر جذب می کند برای مثال زمینه و موضوع فعالیت سایت نوین وردپرس طراحی سایت و وردپرس می باشد و طیف و دامنه ی کاربران نوین وردپرس کسانی هستند که به دنبال مطالب آموزشی وردپرس هستند. پس اگر دقت کنید سایت نوین وردپرس با توجه به این طیف طراحی شده است و توانسته است که با کاربران عزیز ارتباط خوبی را برقرار کند.
البته هدف از مثال بالا این بود که این مطلب را بهتر درک کنید.

از ابزاری در طراحی سایت استفاده کنید که باعث ارتباط با کاربران می شود

ببینید کاربران عزیز سایت نوین وردپرس شما باید در طراحی سایت از ابزار هایی استفاده کنید که کاربران حس دوستانه ای با سایت برقرار کنند برای این کار می توانید از آدرس سایت خودتان در صفحات اجتماعی با لوگوی هایی که دارای افکت های جالب می باشد در سایت استفاده کنید یا می توانید در سایت از فرم های نظر سنجی استفاده کنید که احساس غریب بودن در سایت شما به کاربران دست ندهد.
همچنین می توانید برای ارتباط بیشتر با کاربران از ابزار هایی مانند دکمه ی لایک در سایتتان استفاده نمایید.

حفظ هماهنگی

دستان عزیز و کاربران محترم شما باید به این نکته توجه داشته باشید که در طراحی قالب شما باید از ساختار و عناصری استفاده کنید که با هم در ارتباط و هماهنگی دارند این کار باعث می شود که کاربران با یک فرآیند درستی سایت شما را بشنساند البته این را هم باید بگویم همیشه هماهنگی باعث ارتباط با کاربران نمی شود در طراحی سایت گاهی تضاد ها هم می تواند در طراحی سایت موثر باشد.
همچنین شما باید کاربران درست هدایت کنید تا دچار مشکل نشوند.

اطلاعات خصوصی

سرویس های خوب و با کیفیت ایجاد کنید و آن ها را برای کاربران ضروری و مهم کنید. امروزه تمامی کاربران به حفظ تصاویر و فیلم ها و فایل های شخصی خود بسیار اهمیت می دهند و ارائه ی چنین سرویسی از جانب شما تجربه ی بسیار خوبی برای آن ها خواهد ساخت! علاوه بر این که به آن ها امنیت می دهید، ضمانت های امنیتی را هم از آن ها بگیرید! تایید اکانت امروزه بسیار رایج و صحیح است. از کاربران بخواهید به وسیله ی شماره تلفن، ایمیل و … اکانت و حساب های کاربری خود را تایید کنند.
با تشکر از که زمانی را برای مطالعه این آموزش در سایت نوین وردپرس اختصاص دادید.

اطلاعات بیشتردرباره نویسندهسپهر کرمی
( عضو از 2 سال قبل )
 • 38 نوشته
 • 3 دیدگاه
 • 0 محصول
 • 0 دوره آموزشی
یک فنجان چای کنار وردپرس می چسبه سپهر کرمی هستم عضو تیم نوین وردپرس

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :
 • تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.
 • آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و... در متن دیدگاه حذف خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا... باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

آخرین آپدیت محصولات

همکار ما شوید

اگر دوست دارید در زمینه آموزش ، افزونه ، قالب وردپرس و ووکامرس ، آموزش سئو و… مقالات آموزشی خود را در نوین وردپرس منتشر کنید میتوانید به عنوان نویسنده در نوین وردپرس فعالیت کنید.

 • تولید کننده فیلم آموزشی کار با محصولات
 • نویسندگی و ارسال مطالب آموزشی
 • تولید کننده دورهای آموزشی برنامه نویسی
 • فارسی سازی و ترجمه انواع قالب
 • و هر آنچه که توانایی دارید...