دلیل ساخت لیست ایمیل در وردپرس چیست و چرا باید این کار را انجام داد

ضعیفمتوسطخوببسیار خوبعالی
( 0 رای , میانگین : 0,00 از 5)
بارگذاری...

دلیل ساخت لیست ایمیل در وردپرس چیست

لیست ایمیل

دلیل ساخت لیست ایمیل چیست

سلام به دنیای وردپرس 🙂

بعضی از کاربران از ما می پرسند چه نیازی است که یک لیستی از ایمیل درست کنیم و چه سود و فایده ای برای ما دارد؟ ایمیل مارکتینگ یک روش منسوخ است؟ چرا باید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش های بازاریابی است که می توان از آن سود های بسیار زیادی بدست آورد ایمیل مارکتینگ دارای ویژگی های بسیار زیادی است که کمپانی های جهان از آن سود های بسیار زیادی بدست می آورند مثل کمپانی دیجی کالا

پس می توان فهمید که این یک روش منسوخ نیست و یکی از بهترین روش برای تبلیغات محصولات و سایت است.

البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که اگر از یک وبلاگ نویس حرفه ای بپرسید که بزرگترین اشتباهش چه بوده است می گوید که عدم ساخت لیست ایمیل برای ایمیل مارکتینگ اما با توجه به این حرف ها چرا بیشتر افراد مبتدی این اشتباه را می کنند این افراد فکر می کنند که ایمیل مارکتینگ یک روش منسوخ است و یک روش مرده است چرا که فکر می کنند با ورود شبکه های اجتماعی جایی برای ایمیل مارتینگ وجود ندارد اما این تفکر بسیار اشتباه است

بعضی از افراد می پرسند که چرا با وجود شبکه های اجتماعی باید از روش ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم پاسخ بسیار ساده است شبکه های اجتماعی می آیند و می روند اگر کمی دقت کنید شبکه های اجتماعی مثل تانگو، ویچت، وایبر و … دیگر در ایران از طرفداری بالایی برخوردار نیستند با اینکه دارای آپشن های خیلی خوبی هستند و بعضی از این شبکه های اجتماعی برای اینکه دارای اجزایی هستند که مخالف نظام جمهوری اسلامی است فیلتر می شوند برای مثال مسئولان ما تاکید دارند که تلگرام باید سرور هایش را به ایران منتقل کنند خب تلگرام هم این کار را نمی کند اگر شما یک کانال دارید که ۲۰ هزار نفر عضو دارد به علت عدم جابه جایی سرور های تلگرام، تلگرام شاید فیلتر خواهد شد و شما ۲۰ هزار مخاطب خود را از دست خواهید داد.

در ادامه بخوانید:  رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس

دلیل ساخت لیست ایمیل چیست

مزایای داشتن یک لیست از ایمیل کاربران

پس از چندین سال کار در زمینه ی وب می توانم بگویم که ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش ها برای سود بردن و تبلیغ محصولات سایت است شما اگر از این روش استفاده کنید به طور حتم می توانید صاحب یک سود بزرگی شوید.

لیست ایمیل کاربران نشان دهنده ی میزان اعتماد کاربران به شما است چرا که کاربران هنگامی که ایمیل خود را در سایت شما ثبت می کنند از مطالب و محتوا های سایت شما لذت برده اند و اگر از سایت شما ایمیلی دریافت کند به احتمال زیاد به سایت شما جذب خواهد شد.

اگر شما یک لیستی از ایمیل کاربران را داشته باشید می توانید سود کنید حتما می پرسید چطور؟

نگاه کنید بیشتر کاربران دارای یک ایمیل هستند و روزانه ایمیل خود را چک می کنند با ورود موبایل کاربران اگر ایمیلی هم دریافت کنند از طریق اعلان ها متوجه خواهند شد و به ایمیل خود سر می زنند.

حالا اگر ما یک لیستی تهیه کنیم و در آن ایمیل کاربرانی که به سایت ما اعتماد دارند باشد حتما به محصولات ما اعتماد خواهند کرد و خرید خود را نهایی خواهند کرد مثل کاری که دیجی کالا انجام می دهد.

بیشتر کمپانی ها هزاران دلار خرج می کنند برای ایمیل مارکتینگ زیرا ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش هاست برای تبلیغ سایت و محصولات سایت.

دلیل ساخت لیست ایمیل چیست

مقایسه ی گزینه های پولی و رایگان ایمیل مارکتینگ

تعداد زیادی سرویس برای جمع اوری ایمیل های کاربران وجود دارد بعضی از این سرویس ها پولی و بعضی دیگر از این سرویس ها رایگان است

در ادامه بخوانید:  آموزش تغییر رنگ پیشفرض پیشخوان و غیرفعال سازی تغییر آن در وردپرس

سروریس های رایگان مثل فیدبرنر که می توانید برای کاربرانتان ایمیل ارسال کنید. فیدبرنر یک نوع خبرنامه است زیرا تمامی مطالب جدید شما را به کاربران ارسال می کند و شما امکان ویرایش آن ها را ندارید. برای مثال اگر می خواهید یک بن تخفیف را برای کاربرنتان ارسال کنید از فیدبرنر نمی توانید استفاده کنید زیرا هیچ گزینه و هیچ آپشنی نمی توانید به ان اضافه کنید که کاربران را ترغیب کند وارد سایت شما بشوند و از بن تخفیف استفاده کنند.

در واقع اگر کمی دقت کنید ایمیلی که فیدبرنر برای کاربران می فرستد ایمیل عمومی است زیرا مطالبی که ما در سایت میگذاریم چند ثانیه بعد به کاربران ما ایمیل خواهد شد اما اگر بخواهیم یک بن تخفیف را برای گروهی ارسال کنیم نمی توانیم آن را به صورت شخصی ارسال کنیم پس می توانید درک کنید که فیدبرنر اصلا برای ایمیل مارکتینگ مناسب نیست و در واقع یک خبرنامه است.

این درحالی است که ایمیل مارکتینگ هزینه های بالایی ندارد و می توانید از آن استفاده کنید و لیستی از ایمیل کاربران تهیه کنید و استفاده از سرویس های پولی به شما این امکان را می دهد که کاربران وفادار را شناسایی کنید و به آن ها ایمیل ها تبلیغاتی خود را ارسال کنید.

برای اینکه بتوانید یک لیستی از ایمیل کاربران تهیه کنید می توانید از Mailerlite , Mailchimp استفاده کنید این دو سرویس یکی از از بهترین سرویس ها است که می توانید استفاده کنید و قابل دسترس است. البته شایان ذکر است که میترلایت در ایران هم پشتیبانی می شود و می توانید در آینده پرداخت های خودتان را به صورت ریال هم انجام دهید.

مراحل افزایش تعداد ایمیل

 1. مشخص کنید که هدفتان چیست.
 2. برای عضویت کاربران در لیست ایمیل خود پاداش تعیین کنید.
 3. محتوای اختصاصی برای ایمیل های خود آماده کنید.
 4. سرویس ایمیل مارکتینگ مناسب را انتخاب نمایید.
 5. لیست خود را بسازید.
 6. آدرس ایمیل ارسال کننده و نام مناسب برای آن را انتخاب کنید.
 7. یک ایمیل خوش آمد گویی با قابلیت ارسال خودکار بسازید.
 8. یک صفحه تشکر در وب سایت خود برای کاربران بسازید.
 9. از گوگل آنالایتیکز برای رهگیری کمپین های خود استفاده کنید.
 10. فرم های عضویت را در نقاط کلیدی وب سیات خود قرار دهید به عنوان مثال زیر مطالب، صفحه اصلی و یا به صورت پاپ آپ.
 11. فرم عضویت درون خطی را در نوشته های کلیدی وب سایت خود قرار دهید.
 12. فرم عضویت را متناسب با موضوع هر دسته بندی شخصی سازی کنید.
 13. از تست A/B برای پیدا کردن بهترین متن و ظاهر برای فرم خود کمک بگیرید.
در ادامه بخوانید:  آموزش اضافه کردن Facebook Open Graph به قالب های وردپرس

افزونه های رایگان برای ساخت ایمیل

MailPoet Newsletters: یکی از بهترین افزونه هاست که می توان با آن مراحل ایمیل مارکتینگ را انجام داد البته این افزونه فشار زیادی به سرور می اورد و باعث مسدود شد اکانت ایمیل می شود اما اگر از این نظر مشکلی ندارید می توانید از این افزونه استفاده کنید و یکی افزونه ی بسیار خوب در این زمینه است

WordPress Popup – Optin Revolution: با استفاده از افزونه WordPress Popup – Optin Revolution می توانید فرم های پاپ آپ را به سایت خود اضافه کنید. از جمله قابلیت های این افزونه می توان به هماهنگی با برخی از سرویس های محبوب ایمیل مارکتینگ، امکان شخصی سازی پاپ آپ ها، مشخص کردن تعداد نمایش فرم ها و … اشاره نمود.

نتیجه گیری:

یک لیست ایمیل از کاربران تهیه کنید و ایمیل مارکتینگ را انجام دهید این روش را بسیاری از کمپانی های بزرگ انجام می دهد و شما هم سعی کنید اینکار را انجام دهید.

اگر می خواهید مطالبی درمورد ایمیل مارکتینگ بدانید اینجا کلیک کنید.

اطلاعات بیشتردرباره نویسندهسپهر کرمی
( عضو از 3 سال قبل )
 • 38 نوشته
 • 3 دیدگاه
 • 0 محصول
 • 0 دوره آموزشی
یک فنجان چای کنار وردپرس می چسبه سپهر کرمی هستم عضو تیم نوین وردپرس

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه

 1. البته باید توجه داشت ایمیل مارکتینگ درصورتی تاثیر خیلی خوبی روی کار ما دارد که استفاده بی رویه ازش باعث اسپم فرستادن به کاربرها نشود.
  مطلب خوب و جامعی نوشتید

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :
 • تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.
 • آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و... در متن دیدگاه حذف خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا... باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

آخرین آپدیت محصولات

همکار ما شوید

اگر دوست دارید در زمینه آموزش ، افزونه ، قالب وردپرس و ووکامرس ، آموزش سئو و… مقالات آموزشی خود را در نوین وردپرس منتشر کنید میتوانید به عنوان نویسنده در نوین وردپرس فعالیت کنید.

 • تولید کننده فیلم آموزشی کار با محصولات
 • نویسندگی و ارسال مطالب آموزشی
 • تولید کننده دورهای آموزشی برنامه نویسی
 • فارسی سازی و ترجمه انواع قالب
 • و هر آنچه که توانایی دارید...