آموزش جامع غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در سایت های وردپرس

برای بعضی از سایت هایی که ایجاد می شوند، قسمت دیدگاه ها کاملا غیرضروری است. بعضی از اوقات هم این که نخواهید کاربران در صفحات سایت شما دیدگاهی ارسال کنند خود یک مشکل به حساب می آید.

خود مطالب مشکلی ندارند، اما چرا وردپرس با خود فکر کرده است که صفحات نیاز به قسمت دیدگاه ها دارند؟ این حقیقت رو هم نباید نادیده گرفت که بعضی از دیدگاه ها خود نوعی خطر امنیتی محسوب می شوند آن هم وقتیکه حاوی لینک های مشکوک هستند که ممکن است بازدیدکنندگان ندانسته روی آنها کلیک کنند.

خب بریم سر اصل مطلب، شما می خواهید از شر دیدگاه ها در سایت وردپرس خود خلاص شوید، درسته؟ خب برای این کار می توانید از راه هایی که در زیر به آنها خواهیم پرداخت استفاده کنید.

 

۸ راه برای غیرفعال کردن دیدگاه ها در وردپرس

برای اینکه کاربران تصمیم به غیرفعال کردن دیدگاه ها در سایت خود می گیرند دلایل زیادی وجود دارد و هر دلیل راه حل خاص خود را دارد. مثلا میخواهید دیدگاه ها را برای مطالب خاص غیرفعال کنید، دیدگاه ها را در تمام صفحات غیرفعال کنید، نظارت شدیدتری بر روی اینکه چه کسی می تواند دیدگاه ارسال کند داشته باشید یا فقط میخواهید از شر دیدگاه ها اسپم خلاص شوید.

راه اول: کنترل دیدگاه ها برای هر برگه یا مطلب

شاید زمانی برسد که بخواهید دیدگاه ها را در یک صفحه خاص یا یک مطلب خاص غیرفعال کنید. خیلی کم اتفاق می افتد که بخواهید از این مورد استفاده کنید، اما دانستن آن خالی از لطف نیست.

قدم اول

وارد صفحه مربوط به برگه یا مطلب مورد نظر خود شوید.

قدم دوم

در صفحه مربوطه به پایین صفحه رفته و به دنبال بخشی به نام گفت‌وگوها بگردید. اگر آنرا پیدا نکردید، مجددا به بالای صفحه برگشته و بر روی تنظیمات صفحه کلیک کرده و در منوی کشویی باز شده، تیک گزینه گفت‌وگوها را بزنید. حالا مجددا به پایین صفحه برگشته و قسمت مذکور را پیدا کنید.

تنظیمات صفحه

قدم سوم

برای غیرفعال کردن دیدگاه ها در صفحه مذکور، کافی است تیک گزینه پذیرفتن دیدگاه را بردارید.

گزین پذیرفتن دیدگاه ها در قسمت گفتگوها

قدم چهارم

کار تمام است و کافی است تنظیمات برگه مورد نظر را بروز رسانی کنید.

 

راه دوم: غیرفعال کردن دیدگاه ها برای مطالبی که در آینده منتشر خواهید کرد

اگر تصمیم گرفته اید تا دیدگاه ها را در مطالب خود غیرفعال کنید، برای این کار می توانید از گزینه ای که به صورت سراسری این کار را در وردپرس انجام می دهد استفاده کنید.

قدم اول

در منوی سمت راست پیشخوان وردپرس، از قسمت تنظیمات بر روی لینک گفت‌وگوها کلیک کنید.

گفتگوها در منوی پیشخوان وردپرس

قدم دوم

در بالای صفحه باز شده و در قسمت گزینه‌های پیش‌فرض نوشته، تیک گزینه “اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید” را بردارید.

اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید

قدم سوم

حالا کافی است تنظیمات را ذخیره کنید.

دقت داشته باشید که این تغییرات جدید اعمال شده تنها بر روی مطالب جدیدی که در سایت منتشر می شوند اعمال خواهد شد.

 

راه سوم: بستن دیدگاه ها بعد از یک مدت زمان معین

در صورتیکه از راه دوم استفاده کرده اید اما میخواهید دیدگاه ها را برای مطالب گذشته نیز غیرفعال کنید کافی است از این راه استفاده کنید. برای این منظور نیازی نیست صفحه گفت‌وگوها را ترک کنید.

قدم اول

از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس و قسمت تنظیمات، بر روی لینک گفت‌وگوها کلیک کنید.

قدم دوم

در صفحه مذکور و در قسمت دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها، کافی است تیک گزینه “بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از” را زده و سپس مدت زمان مورد نظر خود را که به روز است، وارد کنید. از این طریق قسمت دیدگاه ها برای تمام مطالب قدیمی تر از مدت تعیین شده پاک خواهد شد.

بستن دیدگاه ها در نوشته های قدیمی

قدم سوم

حالا کافی است تنظیمات را ذخیره کنید.

 

راه چهارم: اعمال نظارت های بیشتر بر قسمت دیدگاه ها

اگر مشکلی که دارید این است که از بعضی از دیدگاه ها خوشتان می آید اما میخواهید روی این دیدگاه هایی که در سایت ثبت می شوند، نظارت بیشتری داشته باشید می توانید این کار را از قسمت تنظیمات وردپرس و بخش گفت‌وگوها انجام دهید.

قدم اول

از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس و از قسمت تنظیمات، بر روی لینک گفت‌وگوها کلیک کنید.

قدم دوم

در این صفحه می توانید تنظیمات دلخواه خود اعم از تایید دیدگاه ها، بستن آنها، نحوه ارسال دیدگاه ها و مواردی از این دست را کنترل کنید.

صفحه مربوط به دیگر تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

از این طریق و این صفحه می توانید تنظیماتی از قبیل:

  • ثبت دیدگاه تنها از سوی کاربران ثبت نام کرده در سایت
  • دریافت ایمیل به هنگام ثبت دیدگاه در سایت
  • نیاز به تایید دستی دیدگاه ها
  • اجازه دادن به کاربرانی که بیشتر اوقات در سایت شما دیدگاه خود را ارسال می کنند، تا بدون نیاز به تایید بتوانند این کار را انجام دهند
  • قرار دادن دیدگاه ها در صف تایید در صورت وجود لینک های مشکوک
  • قرار دادن دیدگاه ها در لیست سیاه در صورتیکه حاوی کلمات یا لینک های مشخص شده باشند

را انجام دهید.

قدم سوم

حالا تنها کافی است تنظیمات مربوطه را ذخیره کنید.

 

راه پنجم: غیرفعال کردن Trackbacks و Pingbacks

Trackbacks و Pingbacks دیدگاه هایی هستند که وقتی که کسی به مطلبی که در سایت شما وجود دارد، لینک می کند در سایت شما ظاهر می شوند. از آنجایی که بسیاری از این موارد اسپم هستند، بسیاری از کاربران وردپرس تصمیم به غیرفعال کردن این قابلیت می گیرند.

قدم اول

از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس و از قسمت تنظیمات، بر روی لینک گفت‌وگوها کلیک کنید.

قدم دوم

در صفحه مذکور و در قسمت گزینه‌های پیش‌فرض نوشته، کافی است تیک گزینه “اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه” را بردارید.

اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه

قدم سوم

در نهایت کافی است تنظیمات انجام شده را ذخیره کنید.

 

راه ششم: استفاده از افزونه Akismet

افزونه Akismet

افزونه Akismet یکی از افزونه های محبوب و شناخته شده در میان افزونه های موجود در مخزن وردپرس است. این افزونه با بررسی تمام دیدگاه هایی که در سایت شما ثبت می شوند، بررسی می کند که آیا این دیدگاه ها اسپم هستند یا نه. مزیت این افزونه این است که شما نیاز به انجام هیچ کاری ندارید و خود تمام این کارها را انجام میدهد. برای مثال نیاز نیست به قسمت دیدگاه ها در سایت خود رفته و دیدگاه های مشکوک و یا حاوی کلمات خاص را پاک کنید، چرا که این افزونه خود این کار را می کند.

دانلود افزونه Akismet Anti-Spam

 

راه هفتم: استفاده از افزونه Disable Comments

افزونه Disable Comments

اگر میخواهید به کل دیدگاه ها در سایت وردپرس خود غیرفعال کنید، توصیه ما به شما استفاده از افزونه Disable Comments است. این یعنی دیگر هیچ دیدگاهی در برگه ها یا مطالب سایت شما ثبت نخواهد شد. این افزونه همچنین فیلدهای مربوط به تنظیمات دیدگاه ها برای هر برگه یا مطلب را نیز حذف میکند تا کاربران نتوانند در تنظیمات مربوطه خللی ایجاد کنند.

دانلود افزونه Disable Comments

 

راه هشتم: استفاده از افزونه No Page Comment

افزونه No Page Comment

همان طور که مشاهده کردید، افزونه های زیادی وجود دارند که می توانید به کمک آنها دیدگاه ها را در مطالب سایت وردپرس خود کنترل کنید. وقتیکه نوبت به برگه ها میرسد، به نظر میرسد که یا باید دیدگاه ها را برای هر برگه مدیریت کنید (راه اول) یا باید دیدگاه ها را در هر برگه و مطلب سایت خود غیرفعال کنید (راه هفتم).

در حالیکه میتوانید از راه اول استفاده کرده و دیدگاه ها را برای هر برگه غیرفعال کنید، اما این کار آزار دهنده و خسته کننده و همچنین زمان بر است. از همین رو پیشنهاد ما به شما استفاده از افزونه No Page Comment است که می توانید به کمک آن دیدگاه ها را برای برگه ها کنترل کنید بدون آنکه به مطالب سایتی آسیبی برسد.

دانلود افزونه No Page Comment

 

جمع بندی

خب در نهایت امر هشت راه ساده وجود دارد تا بتوانید دیدگاه ها را در سایت خود فعال، غیرفعال یا نظارت بر روی آنها را تشدید کنید. سخت به نظر می آید اما هر سایت بسته به نیاز خود از یکی از راه های بالا استفاده می کند.

مطالب مرتبط با این نوشته

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

تا به حال با خطای “Failed To Load Resource” در ابزار inspect elements مرورگر خود مواجه شده اید؟ مشکلی که برای بسیاری از کاربران وردپرس وجود دارد این است که چه فایلی به خوبی بارگذاری…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.