آموزش جامع استفاده از افزونه Yoast SEO

با سلام خدمت شما

با آموزش جامع و نحوه کار با افزونه Yoast SEO با ما همراه باشید.

در ابتدای کار تعریفی از سئو داشته باشیم.سئوی سایت مهم ترین نکته در یک سایت می باشد .شاید در بسیاری از وبمستران دیده اید که به این مسئله خیلی توجه دارند.افزونه های متعددی برای این کار در مخزن وردپرس موجود است اما افزونه Yoast SEO در بین آن ها استقبال کننده ی بیشتری دارد و کار کردن با آن بسیار ساده می باشد.

اگر که شما میخواهید سئوی وبسایت خود را بهبود بخشید.بعد از نوشتن یک متن بقیه کار را به افزونه بسپارید تا آن را بهینه کند.

بعد از اینکه این افزونه را از صفحه افزونه در سایت نوین ودرپرس خود دانلود کردید می توانید این افزونه را نصب کنید و اقدام به فعال سازی کنید.

بعد از فعال کردن این افزونه گزینه ای در منوی پیشخوان شما با عنوان SEO  اضافه می شود.(تصویر زیر)

در این قسمت شما با مراجغه به قسمت عمومی این افزونه نام وبسایت خود را را وارد کنید، متن جایگزین را در صورت تمایل وارد کنید و سپس مشخص کنید که شخص  یا شرکت هستید!(تصویر زیر)

در این قسمت هم می توانید شناسه مربوط به الکسا و جستجوگر بینگ را وارد کنید(تصویر زیر)

در بخش بعدی نیز می توانید مشخص کنید که عنوان مجددا در جعبه سئو نوشته شود یا خیر در بخش جدا کننده عنوان میتوانید علامت (-) را به عنوان کاراکتر جدا کننده انتخاب کنید.(تصویر زیر)

این بخش مربوط به نقشه های XML سایت است این افزونه نیز دارای نقشه ی سایت می باشد و با تنظیم آن می توانید تعیین کنید، دقیقا چه مواردی در نقشه ی سایت نشان داده شود؟

خب شما در اینجا می توانید با رفتن به گزینه “XML Sitemap” نقشه خاص سایت خود را مشاهده کنید.اما اگر می خواهید نقشه سایت خود را به هم کاربران نشان داده نشود با مراجعه به بخش سایت مپ کاربر میتوانید اینکار را انجام بدهید.(تصویر زیر)

حال اگر می خواهید گونه مشخصی، جزء نقشه ی سایت نباشد می توانید به تب گونه های فرستنده مراجعه کنید.(تصویر زیر)

در این قسمت شما می توانید با مراجعه به قسمت عمومی و بخش قابلیت ها این تیک را فعال کنید ( تصویر زیر)

در این قسمت(تصویر فوق) با مراجعه به قسمت Dashboard و منوی Features قسمت مشخص شده را به حالت Enabled در بیارید.

در این قسمت (تصویر فوق)از زیر منوی سئو گزینه عنوان ها & متاها . و در منوی “دیگر “اقدام به فعال سازی بخش دوم  کنید.

در مرحله بعد شما می توانید به نوشته خود و در قسمت Yoaset SEO  مراجعه کنید.(تصویر زیر)

در این بخش شما برای ویرایش عنوان و توضیح عنوان می توانید در قسمت Snippet Editor کلیک کنید تا عنوان و توضیحات را به حالت ویرایش درآورده و آن را تغییر دهید.(تصویر زیر)

گزینه ی بعدی به تنظیمات پیشرفته این بخش اشاره دارد. در اینجا می توانید به موتورهای جستجو اجازه ی بررسی دهید و همچنین نوع ربات های پیشرفته را مشخص کنید.(تصویر زیر)

دربخش بعدی می توانید چنانچه مطلب خود از طریق این افزونه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید می توانید تنظیمات این بخش را انجام دهید.(تصویر زیر)

 

با تشکر از شما هم اکنون می توانید این افزونه مهم را از صفحه زیر دریافت کنید .

لینک دریافت افزونه

مطالب مرتبط با این نوشته

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

تا به حال با خطای “Failed To Load Resource” در ابزار inspect elements مرورگر خود مواجه شده اید؟ مشکلی که برای بسیاری از کاربران وردپرس وجود دارد این است که چه فایلی به خوبی بارگذاری…

یک دیگاه ثبت شده شده است ، نفر بعدی شما باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.