نرخ پرش یا Bounce Rate چیست و چه عواملی بر آن تاثیر گذار است

نرخ پرش یا Bounce Rate چیست؟

نرخ پرش چیست و چه عواملی باعث افزایش آن می شود.

نرخ پرش یا bounce rate چیست

سلام به دنیای وردپرس 🙂

نرخ پرش یا Bounce Rate به معنای آن است هنگامی که کاربران وارد سایت شما می شوند تصمیم می گیرند که در آن صفحه بمانند و یا خیر و اگر زود صفحه را ببندند و صفحه ی سایت شما را بینند نرخ پرش یا Bounce Rate سایت شما بالا می رود.

بگذارید یک مثال بیاورم تا خوب متوجه شوید نگاه کنید دوستان عزیز برای مثال من یک محتوایی با عنوان آموزش سئو تولید می کنم و این محتوا را با کلمه های کلیدی مانند سفارش سئوی سایت سئو کنم و هنگامی که کاربر هدف آن سفارش سئو است وقتی به سایت من می آید و با اموزش سئو مواجه می شود به سرعت سایت من را می بندد زیرا من محتوا مورد نظر او را ارائه نداده ام.

نرخ پرش یا Bounce Rate یک معیار بسیار خوبی است برای سنجش یک سایت از نظر رضایت کاربران و سایت هایی که نرخ پرش یا Bounce Rate آن ها بالا باشد نشان ضعف سایت است و باید ما طوری سایت رو طراحی کنیم که Bounce Rate سایت پایین بیاید.

تحلیل نرخ پرش یا Bounce Rate سایت

مدیران سایت ها باید از طریق سیستم های آمارگیر از نرخ پرش سایت مطلع شوند و اطلاع کامل از آن داشته باشند تا بدانند چند درصد از کاربران از سایت رضایت کامل را داشته اند و چه کاربرانی از سایت راضی نبوده اند و ندانستن نرخ پرش سایت یا Bounce Rate می تواند باعث سردرگمی و اشتباه مدیران سایت ها می شود.

ارجاع دهنده های کم ارزش

بعضی از سایت ها به جمع اوری اطلاعات حجیم از سایت ها دیگر می پردازند و آن ها را در اختیار کاربران می گذارند باید بگویم که این کار نامناسب امکان دارد که نرخ پرش سایت را بالا ببرد زیرا ممکن است ما را به سایت های دیگر ارجاع دهند و یا اینکه مطلبی را که ما می خواهیم در اختیار ما قرار نداده است.

تبلیغات مزاحم

برای بسیاری از ما پیش امده که هنگامی که به یک سایت وارد می شویم ما را برای تبلیغات به سایت دیگری ارجاع می دهند و این برای ما بسیار اذیت کننده است این تبلیغات باعث می شه که کاربران به سرعت سایت ما را ترک کنند و نرخ پرش سایت ما بالا بره.

تبلیغات حمایتی

شاید دیده باشید که در بسیاری از سایت ها تبلیغاتی هستند که برای حمایت ایجاد شده اند هنگامی که کاربری وارد آن سایت ها میشوند نباید انتظار داشت که برای هدف خاصی روی آن تبلیغ کلیک کرده است پس انتظار زیادی نباید داشته باشیم که کاربر در آن سایت بماند و آن سایت را ترک نکند.

کاربران ثابت سایت

افرادی که مرتب به سایت شما سر میزنند و مطالب آن را دنبال میکنند کاربران ثابت یا مشتریان پروپا قرص شما هستند. از یک طرف شما انتظار بازدید از تعداد صفحات زیادی را از آنها دارید، ولی از طرف دیگر با توجه به مراجعه زیاد ممکن است مطلب جدیدی در سایت پیدا نکنند و بلافاصله آن را ترک کنند. بطور مثال افرادی که با خبرنامه از ارائه مطالب جدید سایت آگاه میشوند به سرعت از سایت شما بازدید میکنند ولی احتمال آنکه به صفحات دیگر سایت نیز بروند کم است، زیرا همه مطالب را بروز مطالعه کرده اند.

سئو کردن محتوا با کلمات کلیدی غیر مرتبط

در مثال بالا برای شما توضیح دادم که نباید یک محتوا را با کلمات کلیدی غیر مرتبط سئو کرد برای مثال محتوایی که من ایجاد کرده ام آموزش سئو باشد اما یک کاربر با هدف سفارش سئو به سایت من وارد شده و هنگامی که محتوای آموزش سئو رو میبینه سایت من رو سریعا ترک می کنه پس باید مطالب سایت رو با کلمات کلیدی مرتبط سئو کرد.

اگر می خواهید عوامل کلی تاثیرگذار بر سئو را بدانید اینجا کلیک کنید.

با عضویت در کانال تلگرام نوین وردپرس از آخرین جشنواره ها و تخفیف ها باخبر شوید.

عضویت در کانال تلگرام

مطالب مرتبط با این نوشته

بازاریابی محتوا در وب سایت چه مزایایی به همراه دارد ؟

بازاریابی محتوا در وب سایت چه مزایایی به همراه دارد ؟

با سلام در این بخش از مقالات آموزشی وردپرس قصد داریم در مورد بازاریابی محتوا صحبت کنیم . بازاریابی محتوا عبارتی آشنا برای صاحبان کسب و کار اینترنتی است . یکی از مقوله های کسب…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *