تخفیف ویژه 80 درصدی بمدت سه روز

آموزش سوئیچ کردن بین حساب های کاربری در وردپرس

آیا میخواهید به راحتی بین حساب های کاربری سایت وردپرس خود سوئیچ کنید؟ بعضی اوقات وقتی که در حال تست قابلیت های جدید سایت وردپرس خود هستید، ممکن است بخواهید بین حساب های کاربری سایت خود با نقش های مختلف سوئیچ کنید. با اینکه می شود از حساب کاربری خارج شد و وارد حساب کاربری دیگری شد، اما این کار موثرترین راه موجود برای انجام این کار نیست. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید به راحتی بین حساب های کاربری سایت وردپرس خود سویئچ کنید.

سوئیچ کردن بین حساب های کاربری

 

چرا و چه موقع به سوئیچ بین حساب های کاربری سایت خود نیاز دارید؟

به صورت پیش فرض، وردپرس به شما اجازه می دهد تا کاربران و نویسندگان جدیدی را به سایت خود اضافه کنید. هر کاربر در سایت شما نقشی را دارد که پیشتر به آنها داده شده و از این طریق می توانند بسته به نقشی که دارند، دسترسی های مختلفی داشته و کارهای مختلفی در سایت انجام دهند.

شما همچنین می توانید به کاربران خود اجازه ثبت نام در سایت را داده و نقش پیش فرضی را برای تمام کاربران جدیدی که اقدام به ثبت نام در سایت می کنند، اختصاص دهید. برای انجام این کار هم کافی است از منوی سمت راست پیشخوان و قسمت تنظیمات، بر روی عمومی کلیک کنید.

به عنوان صاحب سایت، شما به صورت خودکار نقش مدیریت کل را در سایت خود دارید. این نقش به شما دسترسی کامل اعم از مدیریت کاربران را به شما می دهد.

در حالیکه در حال تست قابلیت جدیدی بر روی سایت خود هستید، شاید بخواهید چگونگی عملکرد قابلیت مذکور را برای کاربران سایت با نقش های مختلف کاربری را بررسی کنید. این امر خصوصا زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که شامل یک سایت عضوگیری را یک فروشگاه آنلاین را مدیریت می کنید.

راه دستی انجام این کار این است که برای دسترسی به هر حساب کاربری، از مشخصات ورود مربوط به آن استفاده کرده و وارد سایت خود شوید و قابلیت مذکور را تست کنید.

اما این کار زمان زیادی میبرد. بهتر نخواهد بود اگر شما بتوانید به هر حساب کاربری که میخواهید سریعا سوئیچ کرده و بعد از اینکه انجام تست به پایان رسید به حساب کاربری خود سوئیچ کنید؟

 

استفاده از افزونه User Switching برای سوئیچ بین حساب های کاربری

ابتدا شما باید افزونه User Switching را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است، استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس” را مطالعه کنید.

به محض اینکه افزونه را نصب و فعال کردید، از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس و قسمت کاربران، بر روی همه کاربران کلیک کنید. در این صفحه شما می توانید با رفتن روی مشخصات مربوط به هر کاربر، لینکی با عنوان “سوییچ به” را مشاهده کنید.

این قابلیت تنها کاربرانی که دارای نقش کاربری مدیریت هستند، در دسترس و قابل استفاده است. به محض اینکه به حساب کاربری جدیدی سوئیچ کنید، می توانید به تست سایت خود با حساب کاربری مذکور ادامه دهید.

توجه: قبل از سوئیچ کردن به حساب کاربری خاصی، از دسترسی داشتن حساب کاربری مذکور به پیشخوان مطمئن شوید.

به محض اینکه کارتان تمام شد، می توانید با کلیک بر روی لینکی که نمونه آن نیز در تصویر بالا قابل مشاهده است، به حساب کاربری خود بازگردید.

 

دانلود افزونه User Switching

مطالب مرتبط با این نوشته

در وردپرس 5.3 چه خواهید دید؟ (بلوک های جدید و ظاهر نوشده پیشخوان)

در وردپرس 5.3 چه خواهید دید؟ (بلوک های جدید و ظاهر نوشده پیشخوان)

وردپرس 5.3 تحت عنوان «Kirk» به صورت رسمی در تاریخ 12 نوامبر 2019 منتشر و برای استفاده عموم کاربران برای دانلود قرار داده شد. البته هنوز از سوی تیم وردپرس فارسی این نسخه به صورت…

ارسال دیدگاه