آموزش نصب و استفاده از Yoast Comment Hacks برای وردپرس

آیا میخواهید دیدگاه های خود را بهتر مدیریت کنید؟ تیم سازنده افزونه Yoast SEO، افزونه جدیدی را تحت عنوان Yoast Comment Hacks نوشته است که میتوانید به کمک آن گزینه های بیشتری برای مدیریت دیدگاه های خود داشته باشید. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید این افزونه را نصب و راه اندازی کنید.

ویژگی های افزونه Yoast Comment Hacks

به صورت پیش فرض، تنها راه برای کار با دیدگاه ها در وردپرس، پاسخ دادن به آنها است. این خیلی هم خوب است اما میتوانید بهتر هم باشد. Yoast Comment Hacks به شما اجازه می دهد تا کاری فراتر از پاسخ دادن به دیدگاه هایتان انجام دهید. در زیر به برخی از ویژگی ها و قابلیت های این افزونه میپردازیم:

  • شما میتوانید به صورت مستقیم از پیشخوان سایت خود به کسی که دیدگاه ارسال کرده، ایمیل بزنید.
  • شما میتوانید به تمام کاربرانی که در یک نوشته دیدگاهی ارسال کرده اند، ایمیل ارسال کنید.
  • Yoast Comment Hacks ایمیل های اطلاع رسانی بهتری را فراهم می کند.
  • شما می توانید کسانی که برای اولین بار اقدام به ارسال دیدگاه در سایت تان می کنند را به برگه دلخواهتان هدایت کنید.
  • شما میتوانید آیدی دیدگاه والد را بروز رسانی کنید.

 

آموزش راه اندازی افزونه Yoast Comment Hacks برای وردپرس

ابتدا شما میبایست افزونه Yoast Comment Hacks را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس” را مطالعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، شما میبایست به قسمت تنظیمات » هک های نظر رفته تا بتوانید تنظیمات مربوط به افزونه را تغییر دهید.

برگه تنظیمات افزونه به چهار تب تقسیم بندی شده است. به صورت پیش فرض، شما وارد تب Comment Length خواهید شد.

همان طور که از نام این تب پیداست، اینجا جایی است که شما میتوانید حداقل و حداکثر طول دیدگاه های ارسال شده در سایت خود را تعیین کنید. شما همچنین می توانید متن خطایی را که کاربران در صورت عدول از مقدار تعیین شده یا وارد کردن کمتر از تعداد به آن برمیخورند را وارد کنید.

به محض اینکه تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کردید، بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

تب بعدی تنظیمات افزونه، پیوندهای ایمیل نام دارد. افزونه Yoast Comment Hacks به شما اجازه می دهد تا به افرادی که در سایت شما دیدگاه ارسال کرده اند، ایمیل ارسال کنید. این قسمت به شما اجازه می دهد تا قالب ایمیل های ارسالی را ویرایش کنید.

ترغیب و تشویق کاربرانی که برای اولین بار اقدام به ارسال دیدگاه در سایت شما می کنند، باعث می شود تا آنها احساس بهتری در سایت شما داشته باشند. افزونه Yoast Comment Hacks به شما اجازه می دهد تا کاربرانی که برای اولین بار اقدام به ارسال دیدگاه در سایت شما می کنند را به برگه دلخواه خود نظیر برگه تشکر هدایت کنید.

برای این کار ابتدا شما میبایست برگه مورد نظر خود در وردپرس را ایجاد کنید. این برگه میتوانید متن، لینک و اجزای خاص خود را داشته باشد.

بعد از انتشار برگه مذکور، به تنظیمات افزونه برگشته و به تب تغییر مسیر دیدگاه مراجعه کنید.

در این تب، برگه ای که پیشتر ایجاد کرده اید را از منوی موجود در صفحه انتخاب کرده و بعد از آن بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

افزونه Yoast Comment Hacks همچنین ایمیل های اطلاع رسانی مربوط به دیدگاه های جدید در وردپرس در حالت پیش فرض را پاکسازی می کند. این گزینه به صورت پیش فرض فعال است اما شما میتوانید آن را با رفتن به تب پاکسازی ایمیل تغییر دهید.

برای این کار در تب مذکور تیک گزینه پاک سازی ایمیل نظرات را برداشته و سپس بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

 

ارسال ایمیل به افرادی که دیدگاه ارسال کرده اند

یکی از قابلیت های این افزونه، امکان ارسال ایمیل به افرادی است که دیدگاه ارسال کرده اند. به محض این افزونه را نصب و راه اندازی بکنید، میبایست به برگه دیدگاه ها در پیشخوان سایت وردپرس خود مراجعه کنید.

در برگه مذکور متوجه لینک جدیدی در زیر هر دیدگاه ارسال شده در سایت خواهید شد:

شما همچنین می توانید به تمام کاربرانی که در یک نوشته خاص دیدگاه ارسال کرده اند، ایمیل ارسال کنید. تنها کافی است به نوشته مذکور مراجعه کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. در نوار بالای سایت متوجه آیکون جدیدی خواهید شد.

 

بروز رسانی آیدی دیدگاه والد

زمانی هایی وجود دارد که کاربران به صورت تصادفی دیدگاهی را ارسال می کنند که در واقع میخواستند آن دیدگاه به صورت یک پاسخ به دیدگاه دیگری باشد.

تا به حال راه حل ساده ای برای این کار نبوده است. اما حالا Yoast Comment Hacks به شما اجازه می دهد تا آیدی دیدگاه والد را از طریق صفحه ویرایش دیدگاه تغییر داده و اشکال بوجود آمده را رفع کنید.

 

دانلود افزونه Yoast Comment Hacks

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

معرفی بیش از ۳۰ روش برای داشتن وب سایتی ضد گلوله

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.