آموزش نمایش نقل قول های تصادفی در سایدبار وردپرس

آیا میخواهید نقل قول های مورد پسند خود را در سایت وردپرس نمایش دهید؟ شاید نقل قول های احساسی و تاثیرگذاری دارید و میخواهید آنها را در سایدبار قالب سایت وردپرس خود نمایش دهید. اگر میخواهید این کار را انجام دهید، در این مطلب به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به آسانی نقل قول های تصادفی را در سایدبار سایت وردپرس خود به نمایش درآورید.

نقل قول های تصادفی

ابتدا شما میبایست افزونه Quotes Collection را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس” را مطالعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه شما میبایست به قسمت Quotes Collection » Options مراجعه کرده و تنظیمات افزونه را انجام دهید.

در اینجا شما میتوانید متن لینکی که نقل قول های مختلف را به کاربر نمایش خواهد داد، تغییر دهید. شما همچنین می توانید تعداد تکرار برای بارگذاری به صورت خودکار را نیز تغییر دهید.

اگر سایت شما به علت وجود افزونه cache نقل های قول های یکسانی را به کاربران نمایش می دهد، میبایست تیک گزینه Dynamically fetch the first random quote in widget را بزنید.

در نهایت کافی است بعد از انجام تنظیمات، بر روی دکمه Update Options کلیک کنید تا ذخیره شوند.

 

اضافه کردن نقل قول ها برای ایجاد مجموعه دلخواه

با اینکه افزونه های وردپرسی وجود دارند که به شما اجازه می دهند تا به صورت خودکار نقل قول ها را از سایت های شناخته شده در این زمینه دریافت کنید، اما مشکل استفاده از افزونه های مذکور این است که سایت های مذکور هر نقل قولی را که نمایش می دهند، لینک سایت خود را نیز به آن اضافه می کنند.

Quotes Collection به شما اجازه می دهد تا مجموعه دلخواه خود از نقل قول ها را ایجاد کنید. این به شما اجازه می دهد تا از طریق ایجاد مجموعه دلخواه خود به صورت دستی، انتخاب نقل قول ها را بر اساس مخاطبان سایت خود انجام دهید تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

برای این کار تنها کافی است به قسمت Quotes Collection » Add New رفته و اقدام به اضافه کردن نقل قول های تصادفی خود بکنید.

متن نقل قول را وارد کرده و سپس نام نویسنده را اضافه کنید. شما میتوانید در صورت تمایل نام منبع را نیز ذکر کنید.

شما همچنین می توانید برچسب های مربوط به هر نقل قول را اضافه کنید. این کار انتخابی است و به شما اجازه خواهد داد تا بعدا بتوانید نقل قول ها را بر اساس برچسب ها فراخوانی بکنید.

در آخر شما میبایست تیک گزینه عمومی را بزنید را نقل قول شما به صورت عمومی برای کاربران نمایش داده شود. نزدن تیک این گزینه موجب خواهد شد تا نقل قول شما به عنوان پیش نویس ذخیره شده و در سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

در نهایت کافی است بر روی دکمه Add Quote کلیک کرده و نقل قول خود را ذخیره کنید. این کار برای اضافه کردن نقل قول های بیشتر تکرار کنید.

شما میتوانید هر زمان که بخواهید با مراجعه به قسمت Quotes Collection » All Quotes نقل قول های خود را مشاهده کرده و آن ها را ویرایش کنید. برای این کار کافی است بر روی لینک ویرایش در زیر هر نقل قول کلیک کنید.

 

نمایش نقل قول های تصادفی در سایت وردپرس

Quotes Collection برای نمایش نقل قول ها چندین روش ارائه کرده است. بسته به اینکه چگونه و کجا میخواهید نقل قول های تصادفی خود را در سایت نمایش دهید، شما میتوانید یکی از این روش ها را انتخاب کنید.

اولین روش، استفاده از ابزارک خود افزونه است. این روش آسان تر بوده و به کاربران تازه وارد نیز توصیه می شود که از این روش استفاده کنند.

برای این کار به قسمت نمایش » ابزارک ها در پیشخوان سایت خود مراجعه کنید.

در لیست ابزارک های موجود در صفحه مذکور، شما میتوانید ابزارکی تحت عنوان Random Quote را پیدا کنید. برای استفاده تنها کافی است ابزارک مذکور را کشیده و در جایی که میخواهید نمایش داده شود، رها کنید.

تنظیمات ابزارک خود گویای همه چیز هستند البته تنظیمات پیش فرض برای استفاده در بیشتر سایت ها مناسب است.

مهم ترین بخش تنظیمات ابزارک، قابلیت بروز رسانی نقل قول ها و عوض کردن آنها هر X ثانیه است.

به محض اینکه تنظیمات ابزارک را انجام دادید، بر روی دکمه ذخیره در ابزارک کلیک کرده و آن را ذخیره کنید.

شما میتوانید حالا به سایت خود مراجعه کرده و نقل قول های تصادفی را در سایدبار قالب خود مشاهده کنید. در کنار آن لینکی وجود دارد که میتوانید با کلیک بر روی آن نقل قول های بعدی را به صورت آژاکس مشاهده کنید.

دومین روش استفاده از شورت کد ارائه شده توسط افزونه برای استفاده جهت نمایش نقل قول های تصادفی در برگه ها و نوشته ها است. برای این کار کافی است از شورت کد زیر استفاده کنید:

[quotcoll]

با استفاده از شورت کد بالا متوجه خواهید شد که تمام نقل قول ها در یک لیست نمایش داده خواهند شد.

شوربختانه شورت کد مذکور از قابلیت آژاکس پشتیبانی نمی کند. از همین رو یک لیست ساده از نقل قول ها را در برگه ها و نوشته ها نمایش می دهد.

اما این شورت کد شامل پارامترهایی است که شما میتوانید از آنها برای کنترل نمایش نقل قول ها استفاده کنید.

در زیر به معرفی برخی از این پارامترهای مختلف میپردازیم:

  • نمایش تمام نقل قول ها تحت نام نویسنده خاص: [quotcoll author=”نام نویسنده مورد نظر”]
  • نمایش نقل قول های با برچسب خاص: [quotcoll tags=”برچسب ۱,برچسب ۲”]
  • نمایش ۱۰ نقل قول خود در هر صفحه با قابلیت صفحه بندی: [quotcoll paging=true limit_per_page=10]

 

درون ریزی و برون بری نقل قول ها بین سایت های مختلف

Quotes collection دارای قابلیت درون ریزی/برون بری است. این به شما اجازه می دهد تا از نقل قول های خود خروجی تهیه کرده و آنها را دانلود کنید سپس اقدام به استفاده از آنها در سایتی دیگر بکنید.

تنها کافی است به قسمت Quotes Collection » Export رفته و مجموعه خود را دانلود کنید.

بعد از آن شما میبایست افزونه را در سایتی که میخواهید نقل قول ها به آن انتقال  دهید، نصب کنید. حالا به قسمت Quotes Collection » Import در سایت مذکور رفته و فایل دریافت شده از سایت قبلی را در اینجا آپلود کنید.

 

دانلود افزونه Quotes Collection

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

چگونه با افزونه iThemes Security وب سایتی ضد گلوله داشته داشته باشیم؟

معرفی بیش از ۳۰ روش برای داشتن وب سایتی ضد گلوله

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

75% تخفیف تکرار نشدنی برای بسته پیشرفته سئو وردپرس [بهترین ابزار برای صعود به صفحات اول گوگل]
هم اکنون خرید کنید!