بهترین موضوعات برای وبلاگ + 20 موضوع جالب برای راه اندازی یک وبلاگ

ضعیفمتوسطخوببسیار خوبعالی
( 0 رای , میانگین : 0,00 از 5)
بارگذاری...

وبلاگ نویسی طی سال های گذشته دچار تحولات زیادی شده و در حال حاضر بسیاری از وبلاگ ها با اهداف تجاری و کسب درآمد راه اندازی می شوند. اگر قصد دارید وبلاگ نویسی را شروع کنید یا اینکه شروع کرده اید، قطعاً ” انتخاب موضوع برای وبلاگ ” یکی از چالش های بزرگ در پیش و روی شما خواهد بود. شاید یکی از دلایلی که عنوان وبلاگ را سخت کرده است، وجود شبکه های اجتماعی گسترده است. دلیل آن هم این است که همه چیز را برای ما جذاب نشان می دهد! از کدنویسی گرفته تا آشپزی! از سفر گرفته تا مشاوره و… تمام این موضوعات قشنگ و جذاب هستند اما ما نمی توانیم تمامی آنها را با هم داشته باشیم.

موضوع برای وبلاگ

بر اساس اطلاعات GrowthBadger، در هر دقیقه ۴۰۰۰ نوشته، هر روز ۵۷۶۰۰۰۰ و هر سال ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰ نوشته وبلاگی در اینترنت منتشر می‌شود. از این آمار می توان نتیجه گرفت دنیای وبلاگ نویسی، یک دنیای بزرگ و گسترده ای است. حال این سوال پیش می آید که در این دنیای بزرگ و گسترده چطور باید یک موضوع های جالب برای وبلاگ انتخاب کنیم ؟

برای خرید و بررسی افزونه JetBlog، طراحی صفحه وبلاگ و نوشته، اینجا کلیک کنید.

تکنیک های انتخاب بهترین موضوع برای وبلاگ

1- علاقه خودتان را دنبال کنید

2- توانایی‌ها و مهارت‌هایتان در چه زمینه‌ای است

3- تحقیق کنید

4- با دوستانتان بیشتر در مورد چه موضوعاتی صحبت می کنید

5- چه موضوعاتی را بیشتر برای مطالعه انتخاب می کنید

6- بررسی موضوعات وبلاگ رقبا

7- مخاطبان خود را زیر نظر داشته باشید

8- از گوگل استفاده کنید

9- به دنبال موضوعات پرطرفدار باشید

در ادامه هر یک از این تکنیک ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد

1- علاقه خودتان را دنبال کنید

هر کاری که قرار است دنبال کنید در درجه اول باید آن را دوست داشته باشید. هنگام انجام دادن آن باید اشتیاق داشته باشید و در نهایت موفقیت در آن کار باید آرزوی شما باشد. این قضیه در خصوص موضوعی که قرار است وبلاگ نویسی کنید، صدق می کند.

زمانی که شما موضوع مورد علاقه خود را برای نوشتن انتخاب می کنید، این علاقه شما را خلاق تر و مبتکرتر می سازد و به شما کمک می کند سریعتر پیشرفت کنید و ثبات قدم داشته باشید. داشتن علاقه باعث می شود هنگام برخورد با مانع ناامید نشوید و عقب نشینی نکنید، بلکه این علاقه به شما کمک می کند تا امیدوارانه و با تلاش موانع را پشت سر قرار دهید.

تحقیقات نشان می دهد؛ افرادی که با علاقه قلبی کاری را انجام می دهند و در آن کار به پیشرفت و موفقیت دست پیدا می کنند، رضایتمندی و شادی بیشتری در زندگی دارند. شما نباید نقش علاقه و اشتیاق را در هنگام انتخاب یک موضوع مناسب برای وبلاگ نادیده بگیرید، بلکه باید به قدرت “علاقه” اعتماد کنید و آن را اولویت اصلی خود قرار دهید.

2- اگر شما هم یک نویسنده مبتدی هستید

اگر شما هم یک نویسنده مبتدی هستید

بدون تردید شناخت مهارت‌ها و توانایی های خود نقش بسزایی در دستیابی به اهداف مورد نظر در زندگی هر یک از ما ایفا می‌کند. تمام انسان‌ها دارای هوش، استعداد و مهارت هستند. شاید کمتر کسی باشد که ادعا کند از وجود این سه فاکتورمهم بی بهره است. در یک تعریف خیلی ساده؛ توانایی یعنی هر کاری که باعث شود شخص در کار خود موفق گردد. برای اینکه بتوانید توانایی ها و مهارتهای خود را شناسایی کنید، حتماً به موارد زیر دقت داشته باشید.

نقطه قوت شما در چیست؟ نقاط قوت هر شخصی به استعدادهای درونی و هوش او بر می گردد. نقاط قوت می تواند شامل: توانمندی ها، پیشرفت ها، موفقیت ها و… باشد.

از چه کاری لذت می برید؟ لذت بردن در کار می تواند استرس شما را کاهش دهد و شما را ارزشمند تر نشان دهد.لذت بردن در کار می تواند شما را در زمینه شغلی موفق کند و مسیر پیشرفت را برای شما هموار سازد.

در چه زمینه هایی جایزه دریافت کرده اید؟ زمانی که شما از میان چندنفر بتوانید به عنوان نفر برتر شناخته شوید و جایزه دریافت کنید، این یعنی در آن زمینه استعداد و توانایی دارید.

با انجام چه کارهایی هیجان زده می شوید؟ زمانی که شما به یک کار علاقه دارید و در آن موفق می شوید قطعاً شما را هیجان زده می کند. این امر سبب رضایت و خوشحالی فرد از انجام آن فعالیت می شود.

3- تحقیق کنید

هر عکس و فیلیمی که شما به سادگی از کنارش عبور می کنید می تواند نتیجه ساعت ها یا روزها تلاش بی وقفه باشد. هر نوشته یا پست هر چند کوتاه که در فضای مجازی همچون اینستاگرام یا وب سایت ها مشاهده می کنید نتیجه ساعت ها تلاش،بحث،برنامه ریزی وتحقیق می باشد. ممکن است روزهای زیادی را برای تهیه یک مطلب بگذارید، اما نتیجه آن برای شما و دیگران خوشایند نباشد. شما باید خود را برای تمامی اتفاق های خوب و بد آماده کنید.

ممکن است شما بهترین موضوع برای وبلاگ را انتخاب کنید، اما اگر نتوانید چالش های زیادی را تحمل کنید قطعاً نمی توانید در نوشتن آن موضوع موفق شوید.

یکی از مواردی که می تواند شما را درکارهایتان موفق کند، تحقیق کردن است. تا می توانید باید دیدگاه خودتان را به وسیله تحقیق کردن گسترش دهید. به سراغ آدم هایی بروید که آن کار را انجام داده اند و در خصوص مشقت های آن کار صحبت کنید. همچنین می توانید با سرچ کردن در گوگل و سایت های متعدد، تحقیقات خود را کامل کنید و به یک نتیجه گیری برسید.

نتیجه تحقیقات شما را آگاه می سازد که چه مهارت هایی باید داشته باشید؟ در حین انجام کار با چه چالش هایی مواجه می شوید؟ چقدر باید تلاش کنید تا به موفقیت وهدف خود برسید؟ آیا باید نویسندگی و وبلاگ نویسی را به عنوان یک شغل تمام وقت در نظر بگیرید یا پاره وقت؟ در خصوص همه ی این سوال ها باید تحقیقات خود را تکمیل کنید، اگر می خواهید موفق شوید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

4- با دوستانتان بیشتر در مورد چه موضوعاتی صحبت می کنید

با دوستانتان بیشتر در مورد چه موضوعاتی صحبت می کنید

گپ و گفت وگو برای خلق و تقویت رابطه های کاری ضروری است.همه ی ما دوستانی داریم که بیشتر اوقات فراغت خود را با انها می گذرانیم. موقع حرف زدن با دوستان صمیمی خود، بنگرید ببینید بیشتر در خصوص چه موضوعاتی با آنها خیلی روان و راحت حرف می زنید! آیا در خصوص لباس و ظاهر و یا تیپ و استایل بیشتر حرف می زنید؟ یا موضوعات ورزشی همچون: فوتبال، تنیس و… یا هر موضوع دیگر که می تواند باعث به چالش کشیدن شما و دوستانتان شود.

موضوعاتی که فکر می کنید می توانید با دوستانتان راحت حرف بزنید را در موبایل یا روی کاغذ یادداشت کنید، زیرا آن موضوعات می توانند موضوع های جالب برای وبلاگ شما باشند.

5- چه موضوعاتی را بیشتر برای مطالعه انتخاب می کنید

همه ی ما از کودکی تا به بزرگسالی به واسطه درس و تحصیل و یادگیری فن و مهارت و پر کردن اوقات فراغت، کتاب های زیادی مطالعه کرده ایم. اما برخی از کتاب ها هستند که با خواندن آنها حس بهتری به ما دست پیدا می کند! آن کتاب ها کدام است؟ این سوالی است که شما باید به آن پاسخ دهید! در ذهن خود از دوران کودکی تا به امروز را مرور کنید و کتاب هایی که حال شما را خوب کرده است و شما را هنگام خواندن هیجان زده کرده است را یادداشت کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش وبلاگ نویسی به صورت ناشناس در وردپرس

6- بررسی موضوعات وبلاگ رقبا

در واقع یکی از پایه­‌های استراتژی محتوا، تحلیل رقبا است. شما باید رقبای خود را بشناسید،عملکرد آنها را مورد ارزیابی قرار دهید، نقاط ضعف و قدرت آنها را پیداکنید تا بتوانید برای رقابت با آنها یک استراتژی جدید پیدا کنید، به این کارها استراتژی محتوا می گویند. یکی از دلایلی که باید وب سایت رقبای خود را بررسی کنیم این است که اکثر ما دارای یک منافع مشترک می باشیم.

چگونگی بررسی و تحلیل وبلاگ رقبا :

– ابتدا باید رقیبان خود را شناسایی کنید

در هر حوزه ای که کار می کنید قطعاً رقیبان زیادی خواهید داشت، پس باید در گام اول آنها را شناسایی کنید.

– بعد از شناسایی رقبای خود، نوبت به تحلیل و بررسی آنهاست

برای اینکار باید با استراتژی عمل کنید و بیگدار به آب نزنید. تحلیل وب سایت رقبا فقط مربوط به اول کار نیست، بلکه شما باید یک دوره زمانی را معین کنید که در هر دوره نتایج تحلیل ها را بررسی کنید. زیرا همانطور که شما روز به روز در حال پیشرفت هستید، مطمئناً رقیبان شما هم پیشرفت خواهند کرد. البته نباید در کارتان افراط کنید و تمرکزتان را تنها روی رقبا بگذارید، زیرا اینکار شما را از اهدافتان باز می دارد.

– تعداد صفحات سایت رقبا را شناسایی کنیم

برخی از وب سایت ها به صورت روزانه در حال تولید محتوا و وبلاگ نویسی هستند، برخی دیگر ممکن است در هفته یا ماه اینکار را انجام دهند. البته تولید محتوای زیاد همیشه کاربرد ندارد بلکه باید با برنامه ریزی عمل کرد. یکی از روش هایی که شما می توانید متوجه شوید که یک سایت از عملکرد مطلوبی برخوردار است یا نه ، تعداد صفحات آن وب سایت می باشد. به کمک روش زیر می توانید این کار را انجام دهید.

آدرس سایت مورد نظر خود را بعد از کلمه  site وارد و در گوگل جستجو کنید. برای مثال :

site:http:// wpnovin.com

بعد از زدن گزینه جستجو، در ابتدای صفحه بعد از about تعداد صفحات سایت را می توانید مشاهده کنید.

شناسایی رقبا

– بازه انتشار مطالب

یکی دیگر از روش های تحلیل وب سایت رقبا، بازه زمانی انتشار مطلب است. معمولاً در کنار پست‌ها، تاریخ انتشار آن‌ها درج می‌شود. به همین منظور شما اگر متوجه شوید که رقیبانتان در چه بازه ی زمانی یا در هفته چند پست منتشر می کند، قطعاً می توانید برای خودتان یک بازه انتشار رقابتی ایجاد کنید.

– میزان ترافیک سایت

یکی از آسان ترین راه برای اینکه متوجه شوید وب سایت از ترافیک و محبوبیت بالایی برخوردار است یا خیر. یکی از ابزارهایی که می تواند به شما در این زمینه کمک کند، رتبه الکسا می باشد. الکسا محبوب‌ترین مرجع بین سایت‌های نشان‌دهنده ترافیک است.

7- مخاطبان خود را زیر نظر داشته باشید

یکی دیگر از روش های پیدا کردن یک موضوع مناسب برای وبلاگ، رصد کردن مخاطب می باشد. شما باید با سوال های مخاطب خود آشنا باشید و متوجه شوید دغدغه های آنها چیست! شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام یا نظرات و پیشنهادات آنها در قسمت کامنت مطالب، از خواسته آنها مطلع شوید. به عنوان مثال یک استوری در اینستاگرام ایجاد کنید و از کاربران بخواهید که در خصوص چه مسائلی بیشتر پست منتشر کنید.

8- از گوگل استفاده کنید

تا بحال دقت کردید زمانی که در حال تایپ کردن متن در گوگل هستید، خود گوگل چندین پیشنهاد را به شما نشان می دهد؟ پیشنهاداتی که گوگل قبل از تایپ کردن متن شما نمایان می کند، سوالاتی هستند که قبلاً کاربران زیادی در گوگل سرچ کرده اند. شما می توانید با کمی خلاقیت از طریق گوگل بهترین و محبوب ترین عنوان را برای وبلاگ خود انتخاب کنید.

9- به دنبال موضوعات پرطرفدار باشید

پرطرفدارترین موضوعات جستجو شده در موتوهای جستجوی اینترنتی همیشه موضوعی جذاب و مورد توجه اکثر قشرهای مختلف بوده است. اگر شما هم از آن دسته از افردای هستید که قصد تولید محتوا دارید، اما نمی توانید یک موضوع مناسب و پرطرفدار را انتخاب کنید، پیشنهاد می کنم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

به دنبال موضوعات پرطرفدار باشید

چگونه موضوع های جالب برای وبلاگ یا شبکه های اجتماعی برای خود  پیدا کنیم؟ امروزه ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که شما می توانید مناسب ترین موضوعات را در سرتاسر دنیا به آسانی پیدا کنید.

– گوگل ترندز (Google Trends)

اکثر وبمستران با این ابزار آشنایی مختصری دارند. این ابزار مختص به گوگل است که شما بطور رایگان می توانید از آن استفاده کنید. در صفحه اصلی گوگل ترندز، شما با چند بخش که هر کدام از بخش ها موضوعات پرطرفدار ۲۴ ساعت گذشته را  به شما نشان می دهد. همچنین این ابزار می تواند بازه های مختلف زمانی را هم به شما نشان دهد. همچنین شما ابزاری برای مقایسه و میزان درصد سرچ موضوعات را به صورت دایره ای در اختیار دارید. علاوه بر آن شما می توانید یک موضوع را بنویسید و مشاهده کنید در بازه های مختلف زمانی، میل کاربران نسبت به آن موضوع چگونه بوده است؟! بی شک این ابزار می تواند بهترین ابزار برای انتخاب موضوع برای وبلاگ باشد.

– Curator ابزار توییتر

Curator مختص به توییتر می باشد و کاربرانی که از توییتر استفاده می کنند می توانند از این برنامه پیدا موضوعات مهم استفاده کنند . از طریق این ابزار شما قادر هستید یک پروژه بسازید و به وسیله آن یک لغت را دنبال کنید تا موضوعات داغ مرتبط با آن برای شما به نمایش گذاشته شود. این ابزار رایگان بوده و شما می توانید با ساخت حساب کاربری از آن به خوبی استفاده کنید.

– Hashtagify ابزار پیدا کردن هشتک

ابزار Hashtagify هم مخصوص توییتر می باشد که تمرکز اصلی آن روی بخش هشتک در توییتر است. با کمک این ابزار شما یک لغت دلخواه وارد می کنید سپس بهترین و پربازدیترین هشتک هایی که مرتبط با آن لغت است برای شما پیدا می شود.

– Moz Content

ابزار Moz Content برای شما این امکان را فراهم می کند تا بتوانید پرطرفدارترین موضوع های جالب برای وبلاگ را شناسایی کنید. همانند سایر ابزارها، کافیست یک لغت بصورت دلخواه در آن وارد کنید، سپس این ابزار لیستی از مقالات پرطرفدار را به شما نشان می دهد. این ابزار به صورت رایگان و پولی در دسترس کاربران قرار داده می شود. در نسخه رایگان شما تنها می توانید حداکثر 10 لغت را وارد کنید و مجاز به استفاده بیشتر از ان نیستید، در حالی که در نسخه پولی این ابزار، شما با پرداخت ماهیانه ۵۹ دلار از ابزار های و کاربرد های بی نهایت این ابزار فوق العاده بهره ببرید.

 

انتخاب موضوع برای وبلاگ به وسیله 20 ایده و تکنیک

در ادامه مطلب قصد داریم چندین موضوع و ایده جالب را برای شما بیان کنیم تا شما بتوانید متناسب با سلیقه خود در خصوص هر یک از آنها وبلاگ راه اندازی کنید.

1- وردپرس

وردپرس یا cms یک نرم‌افزار متن باز است که شما می‌توانید از آن جهت ساخت یک وب سایت زیبا، بلاگ، یا برنامه کاربردی موبایل استفاده نمایید. وردپرس در سال 2003 توسط مای‌اس‌کیوال راه اندازی شد. وردپرس با زبان برنامه نویسی پی اچ پی نوشته شده که تبدیل به معروف‌ترین و پرکاربردترین ابزار ساخت وبلاگ و سایت بر روی هاست شده‌است. در حال حاضر بیشتر از 76 میلیون سایت در جهان از وردپرس ساخته شده است.

برای مشاهده پرفروش ترین قالب های وردپرس، اینجا کلیک کنید.

اگر علاقه به وردپرس دارید می توانید در خصوص موضوعاتی همچون: ، آموزش ووکامرس، آموزش سئو، آموزش امنیت وردپرس، آموزش طراحی سایت و آموزش استفاده از افزونه ها و قالب ها بلاگ تهیه کنید.

2- بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، یکی از زیرمجموعه‌های مهم دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود. با افزایش تکنولوژی دیجیتال و در دسترس قرار داده شدن آنها برای عموم، بازاریابی محتوا به عنوان یک ابزار قدرتمند می تواند جایگاه ویژه ای را برای افرادی که در این حوزه علاقه و تخصص دارند اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین افزونه ها و ابزارهای لازم برای بازاریابی محتوا در وردپرس

بازاریابی محتوا

هدف شما در آموزش بازاریابی محتوا، این است که مهارت های جدید و سرگرم کننده در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

به عنوان مثال شما می توانید؛ آموزش تولید محتوای ویدیویی یا آموزش تولید محتوا با موبایل و یا آموزش های دیگر در اختیار کاربران قرار دهید تا آنها با یادگیری و پشتکار بتوانند بعد از مدتی برای خود کسب درآمد کنند.

3- توسعه فردی

همه ی ما انسان ها به دنبال رشد و بهبود دادن زندگی شخصیمان هستیم. همه دوست داریم یک درآمد مناسب داشته باشیم، دوست داریم اندامی متناسب و زیبا داشته باشیم، دوست داریم روابطمان را با دیگران گسترش دهیم و… توسعه فردی راهی است که شما را به آرزوی قلبیتان می رساند. شما می توانید وبلاگی تهیه کنید و به کاربران آموزش دهید که چطور به رشد و شکوفایی برسند. موضوعاتی که شما بخواهید در این خصوص وبلاگ تهیه کنید، دارای ابعادی گسترده است که ما به چند مورد آنها اشاره خواهیم کرد.

استعداد یابی، مدیریت زمان، حمایت اجتماعی، مدیریت استرس، کاراگاه انگیزشی، مسیر شغلی، چگونه شاد باشیم، تربیت کودکان، سبک زندگی، شخصیت شناسی و…

4- سبک زندگی

سبک زندگی به معنای شیوهٔ زندگی خاص یک فرد، گروه، یا جامعه است. سبک زندگی شامل موارد زیادی می شود که برخی از آنها عبارت اند از: مُد و لباس، آرایشی و زیبایی و …

اگر در این باره اطلاعاتی دارید یا اینکه علاقه زیاد به مد و فشن دارید، می توانید یک وبلاگ تهیه کنید و در این باره مطالب بنویسید. به عنوان مثال: چطور خوش پوش باشیم، لباس با چه رنگی خریداری کنیم؟ افراد قد بلند چطور لباس بپوشند و…

5- سلامت و تندرستی

همه دوست دارند یک زندگی سالم داشته باشند. بنابراین یادگیری در خصوص اینکه چه غذاهایی باید استفاده کنیم؟ چطور ورزش کنیم؟ چه کارهایی را باید برای همیشه ترک کنیم؟ و برخی سوالات دیگر.

سلامت و تندرستی

اگر شما متخصص هستید و یا تحصیلات شما مرتبط به این موضوع است، قطعاً داشتن یک وبلاگ با موضوعات داغی همچون: رهایی از خروپوف، علامت های کمبود پروتئین در بدن، فواید و مضرات غذاهای تند و… می تواند بسیار جذاب باشد.

6- تکنولوژی

تکنولوژی یکی از پربحث ترین و پر موضوع ترین مطالبی است که شما می توانید از آن برای تهیه وبلاگتان استفاده نمائید. وب سایت های زیادی هستند که در خصوص تکنولوژی و اخبار مربوط به فناوری‌های نوین مطالب منتشر می کنند. اگر شما هم عاشق تکنولوژی هستید از الان باید بفکر راه اندازی وبلاگتان باشید. موضوعات زیادی برای تکنولوژی وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از این موضوع ها عبارت اند از: موبایل، لپ تاپ، آموزش سخت افزار و نرم افزار، دوربین، سیستم عامل، اینترنت، صوتی و تصویری، آموزش کامپیوتر و…

7- پول وسرمایه گذاری

قطعاً همه ی ما دوست داریم پولدار شویم. همچنین دوست داریم روش های سرمایهگذاری متعددی را یاد بگیریم تا بتوانیم اندک پول خود را به سرمایه ای کلان تبدیل کنیم. افرادی که در مبحث علم اقتصاد و سرمایه‌گذاری اطلاعات خوبی دارند می‌توانند وبلاگی داشته باشند که مخاطبان خود را در این زمینه آموزش دهند. اگر در این زمینه متخصص باشید، قطعاً می توانید ترافیک بالایی را برای وبلاگ خود ایجاد کنید زیرا افراد زیادی هستند که به دنبال یادگیری اقتصاد و سرمایه گذاری می باشند.

8- بازی های ویدیویی

بازی های ویدیویی همانند تکنولوژی مخاطبان زیادی را در سرتاسر دنیا به دست آورده است. شما می توانید وبلاگی تهیه کنید و در خصوص انواع بازی های کامپوتری و پلی استیشن و همچنین راهنمای بازی ها مطالبی در اختیار کاربران قرار دهید.

بازی های ویدیویی

9- شوخی های فانتزی

اگر فردی شوخ طبع هستید و در خنداندن دیگران مهارت دارید، چرا یک وبلاگ برای خود نمی سازید؟ شما می توانید در وبلاگ خود داستان های خنده دار و بامزه وجوک های باحال، تولید کنید و آنها را با میلیون ها نفر به اشتراک بگذارید.

10- فیلم و موسیقی

یکی از روش های گذراندن اوقات فراغت، تماشای فیلم و سریال و گوش دادن به موزیک می باشد. شما می توانید یک وبلاگ تهیه کنید و کاربران خود را از آخرین فیلم های اکران شده، نقد فیلم و سریال و معرفی جدیدترین موزیک ها آشنا کنید.

11- آشپزی

خانم هایی که علاقه مند به آشپزی هستند می توانند با تاسیس یک وبلاگ، علاوه بر گذراندن اوقات فراغت، به یک درآمد مناسب و ایده آل هم برسند. شاید بپرسید چطور؟ شما می توانید انواع و اقسام غذاها، پیش غذاها، دسرها، غذاهای سنتی و… را در وبلاگ خود آموزش دهید. همچنین می توانید نحوه پخت انواع کیک و شکلات را هم مورد بررسی و آموزش قرار دهید.

بعد از آنکه یک وبلاگ با کلی مطالب جذاب منتشر کردید و وبلاگتان از ترافیک بالایی برخوردار شد، می توانید به وسیله معرفی بهترین رستوران ها، بهترین فست فود ها و… به یک درآمد مناسب دست پیدا کنید. همچنین می توانید با اختیار داشتن سرمایه، خودتان یک رستوران تاسیس کنید و از طریق وبلاگتان دیگران را دعوت به انواع غذا ها و دسرها کنید.

12- عکاسی

فرقی نمی کند یک عکاس حرفه‌ای باشید و یا بخواهید برای ثبت لحظات زندگی و تفریح  دوربین عکاسی به دست بگیرید، بلکه آموزش عکاسی می‌تواند از بهترین تصمیم‌های شما باشد. عکاسان می توانند یک وبلاگ عکاسی برای خود داشته باشند و کلی مطالب مفید در این باره منتشر نمایند. به عنوان مثال: آموزش عکاسی و نورپردازی، انواع ژست،آموزش خرید دوربین عکاسی و… اینها موضوعات داغی هستند که عکاسان می توانند در وبلاگ خود بکار بگیرند.

13- نقاشی

اگر نقاش هستید به وسیله ی وبلاگ آثار خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا به شهرت برسید. افراد زیادی هستند که به هنر علاقه مند می باشند و دوست دارند یک نقاش بزرگ باشند. مطمئناً آموزش نقاشی نمی تواند ایده ی نامناسبی باشد.

نقاشی

14- ورزش

افراد زیادی هستند که به ورزش علاقه مند می باشند. اگر ورزشکار هستید و در یک رشته ورزشی خاصی فعالیت می کنید، با داشتن یک وبلاگ می توانید تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهید.به عنوان مثال؛ اگر بدنساز هستید می توانید نحوه کار با دستگاه های بدنسازی و یا نحوه بدنسازی در خانه را به دیگران آموزش دهید.

15- آموزش زبان های مختلف دنیا

به چه زبان هایی مسلط هستید؟ انگلیسی ؟ فرانسوی ؟ یا زبان های دیگر؟ اگر خارجی حرف زدن را مانند زبان مادری خود می توانید به خوبی حرف بزنید، پس چرا یک وبلاگ برای خودتان نمی سازید تا با آموزش هایتان دیگران هم بتوانند خارجی حرف زدن را یاد بگیرند؟ شما می توانید با برگزاری دوره های حضوری، غیر حضوری و آنلاین دانشجوهای زیادی به دست بیاورید تا بتوانید با فروش دوره های خود به یک درآمد مناسب دست پیدا کنید.

16- وبلاگ پرسش و پاسخ

شما می توانید یک وبلاگ بر مبنای پرسش و پاسخ تهیه کنید تا مخاطبان در هر زمینه ای که سوال دارند از شما بپرسند و شما به آنها پاسخ دهید. البته برای ایجاد چنین وبلاگی نیازمند به چند متخصص در زمینه های مختلف می باشد.

17- آموزش برای کودکان

درک شخصیت و رفتار کودکان، یکی از مهم ترین شیوه های پرورش کودکان است که سبب شناسایی و پیدایش استعدادهای کودک می شود. روش های مختلفی برای تربیت کودکان وجود دارد که اگر شما تخصص های لازم در این زمینه را دارید می توانید با ایجاد یک سایت آنها را به پدر و مادر ها آموزش دهید.

آموزش برای کودکان

18- اطلاعات عمومی

می توانید جالب ترین و جدیدترین اطلاعات عمومی را با دیگران به اشتراک بگذارید.

19- نوستالژیک

شما می توانید با ایجاد یک سایت، تصاویر و خاطرات قدیمی را با دیگران به اشتراک بگذارید. اینکار قطعاً می تواند مخاطبان شما را یاد گذشته های شیرین بیاندازد. همچنین می توانید از دیگران بخواهید عکس ها و خاطرات قدیمیشان را برای شما ارسال کنند.

20- گردشگری

اگر عاشق سفر هستید می توانید با راه اندازی یک وبلاگ، تمام جاذبه های دیدنی ایران و جهان از قبیل: موزه ها، آثار باستانی، آبشارها، مکان های فرهنگی  جاذبه های شهری را به دیگران معرفی کنید.

جمع بندی و سخن آخر

یکی از علت هایی که می تواند انگیزه هر نویسنده محتوا را افزایش دهد، انتخاب موضوع برای وبلاگ است. انتخاب موضوع جذاب، یکی از اساسی ترین قسمت های وبلاگ نویسی می باشد که هر نویسنده ای باید به آن دقت کند. ما در این مطلب شما را با تکنیک هایی برای موضوع های جالب برای وبلاگ آشنا کردیم.

اگر شما مبتدی هستید و نمی دانید از چه موضوعاتی برای شروع باید استفاده کنید، به شما پیشنهاد می کنم موضوعاتی که در بالا ذکر شد را برای وبلاگتان انتخاب کنید. همچنین می توانید در دو حوزه مرتبط شروع به نوشتن کنید. مثلاً علاوه بر فناوری در خصوص بازی های رایانه ای هم محتوا تولید کنید. فقط به یاد داشته باشید، هر چه قدر موضوعات وبلاگ شما به هم مرتبط باشد، شانس شما برای جذب ترافیک بیشتر، بالاتر است.

درباره نویسندهسعید انوشه
( عضو از 0 سال قبل )
 • 4 نوشته
 • 0 دیدگاه
 • 1 محصول
 • 0 دوره آموزشی

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :
 • تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.
 • آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و... در متن دیدگاه حذف خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا... باشند تایید نخواهند شد.

مطالب مرتبطآموزش افزودن فیلتر براساس دیدگاه، برچسب و تاریخ در نوشته ها و برگه های وردپرس

2431
1
برخی از صاحبان وب سایت به کاربران خود اجازه می دهند که پست ها و صفحات را در سایت وردپرس شما فیلتر کنند اخیرا یکی از کاربران از ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

آموزش سفارشی سازی چکیده مطلب در وردپرس (بدون نیاز به کدنویسی)

3465
6
آیا تصمیم به سفارشی سازی چکیده مطلب خود در وردپرس گرفته اید؟ در مورد چکیده مطلب در وردپرس چیزی نمیدانید؟ نگران نباشید. در این مطلب میخواهیم به شما ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

افزایش بازدید سایت و سرعت بارگذاری سایت با ۶ نکته ی مهم

423
0
افزایش بازدید سایت و سرعت بارگذاری سایت افزایش بازدید سایت سلام به دنیای وردپرس :) یکی از عواملی که باعث می شود کاربران به یک سایت اعتماد کنند سرعت بارگذاری آن ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

چگونه یک وبسایت وردپرس را راه اندازی کنیم؟ (گام به گام)

2238
1
آیا شما میخواهید یک وبسایت وردپرس را به راحتی راه اندازی کنید؟ ما میدانیم زمانی که شما هیچ تجربه ای ندارید راه اندازی وبسایت خیلی دشوار است . پس شما ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

نمایش علامت های تیک و چک باکس در وردپرس

3136
0
گاهی اوقات شما در وردپرس نیاز دارید تا از علامت های نشانه تیک برای تایید یک مطلب استفاده کنید. شما در این آموزش یاد خواهید گرفت تا از ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

۱۲ نکته برای کاهش نرخ پرش و افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری

339
0
آیا نرخ پرش سایت شما بسیار بالا است؟ آیا میخواهید نرخ پرش سایت وردپرس خود را کاهش دهید؟ در این مطلب میخواهیم ۱۲ روش اثبات شده برای کاهش ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

چگونه به مشارکت کنندگان سایت خود اجازه ویرایش مطالب بعد از تایید آنها را بدهیم؟

434
0
این موضوع که "چگونه به مشارکت کنندگان سایت خود اجازه ویرایش مطالب بعد از تایید آنها را بدهیم" شاید برای شما هم سوال باشد. نقش های کاربری وردپرس ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

رفع مشکل ارسال فایل به ایمیل در افزونه Contact Form 7

4362
4
سلام عزیزان افزونه فرم ساز Contact Form 7 یک افزونه همه چی تمام در زمینه ساخت فرم های تماس ، استخدام ، سفارش و... میباشد که نیاز بسیاری از ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

دسته بندی مطالب

محصولات حرفه ای

همکار ما شوید

اگر دوست دارید در زمینه آموزش ، افزونه ، قالب وردپرس و ووکامرس ، آموزش سئو و… مقالات آموزشی خود را در نوین وردپرس منتشر کنید میتوانید به عنوان نویسنده در نوین وردپرس فعالیت کنید.

 • تولید کننده فیلم آموزشی کار با محصولات
 • نویسندگی و ارسال مطالب آموزشی
 • تولید کننده دورهای آموزشی برنامه نویسی
 • فارسی سازی و ترجمه انواع قالب
 • و هر آنچه که توانایی دارید...
 • فهرست مطالب