آموزش ایجاد برگه فرزند (Child Page) در وردپرس

ضعیفمتوسطخوببسیار خوبعالی
( 0 رای , میانگین : 0٫00 از 5)
بارگذاری...

آیا میخواهید برگه فرزند یا همان Child Page در سایت وردپرس خود ایجاد کنید؟ برگه ها در وردپرس می توانند مستقل یا سلسله مراتبی باشند، که بدین معنی است که یک برگه می تواند زیربرگه های خود که به عنوان برگه فرزند شناخته می شوند را داشته باشد. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید برگه فرزند (Child Page) در وردپرس ایجاد کنید تا بهتر بتوانید برگه های موجود در سایت خود را سازماندهی کنید.

برگه فرزند (Child Page)

برگه فرزند (Child Page) در وردپرس چیست؟

برگه ها و مطالب دو نوع محتوای پیش فرض وردپرس هستند. مطالب بخشی از سایت/وبلاگ بوده و به ترتیب بر اساس تاریخ به این صورت که جدیدتر ها در صدر قرار میگیرند، نمایش داده می شوند. مطالب معمولا بر اساس دسته بندی ها و برچسب ها سازماندهی می شوند.

برگه ها مستقل بوده و بخشی از سایت/وبلاگ نیستند. برای مثال، برگه “درباره ما” یا برگه “تماس با ما”. برگه ها می توانند سلسله مراتبی باشند، یعنی شما می توانید آنها را در قالب والدین و فرزندان سازماندهی کنید نوعی رابطه مجموعه و زیرمجموعه.

معمولا سایت های کسب و کار از برگه ها برای ساختن ساختار سایت استفاده می کنند. از این طریق آنها می توانند بدون ایجاد وبلاگ، سایت خود را ساخته و راه اندازی کنند. آنهایی که میخواهند بخش وبلاگ را به استراتژی بازاریابی محتوای خود اضافه کنند همچنان می توانند این کار را با ایجاد برگه وبلاگ به صورت جداگانه انجام دهند.

اما اگر برگه های زیادی دارید، کار سازماندهی آنها سخت می شود. این جایی است که نقش برگه های فرزند مطرح می شود. شما می توانید برگه ای را به عنوان والد یا مجموعه ایجاد کرده و سپس برگه های فرزند یا زیرمجموعه را به آن اضافه کنید تا از این طریق بتوانید ساختار و طرح سایت خود را بهتر سازماندهی کنید.

در ادامه بخوانید:  آموزش مخفی کردن شماره نسخه وردپرس

برای مثال، یک برگه مجموعه یا والد “درباره ما” می تواند برگه هایی نظیر اعضای گروه، تاریخچه، فرصت های شغلی و مواردی از این دست را به عنوان زیرمجموعه در خود داشته باشد.

هر برگه فرزندی نیز می تواند برگه هایی را به عنوان زیرمجموعه یا فرزند در خود داشته باشد. از این طریق شما می توانید رابطه ای را بین برگه های سایت خود ایجاد کنید و ساختار سایت خود را به صورت صحیح بنا کنید.

 

چگونه میتوان یک برگه فرزند ایجاد کرد؟

برای ایجاد یک برگه فرزند، به یک برگه والد یا مجموعه نیاز خواهید داشت. اگر برگه ای از سایت وجود دارد که میخواهید از آن به عنوان برگه مجموعه یا والد استفاده کنید، پس یک گام جلو هستید.

تنها کافی است به قسمت برگه ها » افزودن برگه مراجعه کرده و برگه جدیدی را ایجاد کرده و یا یکی از برگه های موجود در سایت خود را ویرایش کنید. در صفحه مذکور، با بخشی به نام ویژگی های برگه مواجه خواهید شد.

در قسمت مادر، با لیستی از برگه های سایت خود روبرو خواهید شد. به صورت پیش فرض، این بخش روی حالت “بدون مادر” تنظیم شده است که بدین معنی است که این برگه یک برگه تنها و بدون هیچ ربط و رابطه ای است. در این قسمت شما میبایست برگه ای را که میخواهید به عنوان برگه والد تعیین شود را انتخاب کنید.

بعد از آن کافی است بر روی دکمه انتشار یا بروز رسانی در صفحه مذکور کلیک کنید. این فرایند را میتوانید برای ایجاد هر تعداد برگه فرزند که بخواهید تکرار کنید.

در ادامه بخوانید:  آموزش افزودن تصویر به سایدبار قالب در وردپرس

برای مشاهده برگه های فرزند، شما می توانید به قسمت برگه ها » همه برگه ها در پیشخوان سایت وردپرس خود مراجعه کنید. در صفحه مذکور با لیستی از برگه ها به همراه برگه های فرزند مواجه خواهید شد که برگه های فرزند با علامت — مشخص شده اند.

بعد از آن شما می توانید به قسمت فهرست ها در سایت خود مراجعه کرده و برگه فرزند مذکور را به عنوان زیرمنو به منو (فهرست) سایت خود اضافه کنید.

کاربران حرفه ای می توانند از دیگر روش ها برای نمایش خودکار لیستی از برگه های فرزند برای هر یک از برگه های والد استفاده کنند.

اطلاعات بیشتردرباره نویسندهجواد
( عضو از 2 سال قبل )
 • 220 نوشته
 • 33 دیدگاه
 • 0 محصول
 • 0 دوره آموزشی
جواد - عضو تیم تحریریه مجموعه نوین وردپرس...

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :
 • تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.
 • آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و... در متن دیدگاه حذف خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا... باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

آخرین آپدیت محصولات

اخیرا محصولی بروزرسانی نشده است!

همکار ما شوید

اگر دوست دارید در زمینه آموزش ، افزونه ، قالب وردپرس و ووکامرس ، آموزش سئو و… مقالات آموزشی خود را در نوین وردپرس منتشر کنید میتوانید به عنوان نویسنده در نوین وردپرس فعالیت کنید.

 • تولید کننده فیلم آموزشی کار با محصولات
 • نویسندگی و ارسال مطالب آموزشی
 • تولید کننده دورهای آموزشی برنامه نویسی
 • فارسی سازی و ترجمه انواع قالب
 • و هر آنچه که توانایی دارید...