۱۰ وظیفه اصلی نگهداری در وردپرس برای انجام منظم کارهای روزانه

ضعیفمتوسطخوببسیار خوبعالی
( 0 رای , میانگین : 0٫00 از 5)
بارگذاری...

آیا تاکنون به وظیفه تعمیر و نگهداری وردپرس برای انجام منظم فکر کرده اید؟ پس از شروع یک وبلاگ، اغلب کاربران آزمایش های نگهداری را انجام نمی دهند مگر اینکه چیزی شکسته شود با انجام وظایف تعمیر و نگهداری منظم، می توانید اطمینان حاصل کنید که سایت وردپرس شما همیشه بهترین کارایی را انجام می دهد. در این مقاله، ما ۱۳ وظیفه مهم تعمیر و نگهداری وردپرس را برای انجام منظم انجام می دهیم و نحوه انجام هر یک از آنها را به اشتراک می گذاریم.

چرا و چه زمانی برای انجام وظایف تعمیر وردپرس انجام می شود؟

سایت WordPress شما یک سیستم قدرتمند از چند بخش است. این شامل میزبانی وردپرس، خود نرم افزار وردپرس، افزونه ها و تم ها می باشد. در بالای آن محتوای خود را با متن و تصاویر اضافه می کنید. همه آنها یک وبسایت را ایجاد می کنند که توسط بازدید کنندگان و مشتریان شما دیده می شوند.
با این حال برای اطمینان از عملکرد مطلوب، این سیستم باید مورد توجه قرار گیرد چند وظایف تعمیر و نگهداری ساده وجود دارد که می توانید بطور منظم انجام دهید تا مطمئن شوید که وب سایت شما در بهترین حالت کار می کند.

چند بار شما باید وظیفه نگهداری وردپرس را انجام دهید؟

اگر یک وب سایت مشغول به کار با ترافیک زیادی دارید، شما باید هر سه ماه یک بار این کار را انجام دهید برای وب سایت های کوچکتر که دارای ترافیک و محتوای کم هستند شما باید هر شش ماه این کارها را انجام دهید.

۱ :  همه کلمات عبور وردپرس خود را تغییر دهید

رمزهای عبور اولین دفاع شما در برابر دسترسی غیر مجاز به وب سایت شماست. شما همیشه باید از کلمات کلیدی قوی منحصر به فرد برای تمام حساب های آنلاین خود از جمله وب سایت وردپرس، حساب های FTP و پایگاه داده استفاده کنید. با این حال حتی اگر از رمزهای عبور قوی استفاده می کنید و آنها به خطر می افتند ممکن است که حتی آن را متوجه نشوید.

به همین دلیل است که کارشناسان امنیتی وردپرس به طور مرتب کلمه عبور وردپرس خود را تغییر می دهند این شامل کلمه عبور برای ناحیه مدیریت وردپرس شما، حسابهای FTP یا SSH و کلمه عبور پایگاه داده WordPress شماست.

۲ : ایجاد یک پشتیبان کامل از وب سایت شما

پشتیبان گیری یکی از مهمترین ابزار وردپرس شما می باشد. افزونه های تهیه پشتیبان بسیار خوبی برای وردپرس وجود دارد که می تواند به شما در بهینه سازی فرآیند پشتیبان وردپرس کمک کند. با این حال گاهی اوقات راه حل پشتیبان شما ممکن است به طور ناگهانی متوقف شود یک بار در یک زمان، شما باید به صورت دستی افزونه پشتیبان خود را اجرا کنید تا یک نسخه پشتیبان کامل از وبسایت خود ایجاد نمایید.

پس از اجرای پشتیبان، باید تأیید کنید که فایل های پشتیبان شما به درستی در مکان دور از انتخاب شما ذخیره می شود. (Dropbox، Google Drive، و غیره)

۳ : بررسی و به روزرسانی تمامی فایلهای WordPress

وردپرس همراه با یک سیستم داخلی برای مدیریت به روز رسانی برای هسته وردپرس، افزونه ها و تم ها می باشد. شما همیشه باید از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید و تمام افزونه ها و تم های خود را به روز نگه دارید. با این حال برخی شرایط وجود دارد که شما ممکن است شرایط به روز رسانی را نداشته باشید.

در این صورت شما باید به صفحه به روز رسانی وردپرس مراجعه کرده و به صورت دستی بروزرسانی را بررسی کنید تمام افزونه ها و تم های نصب شده خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آخرین نسخه را اجرا می کنند.

۴ : بررسی و حذف نظرات هرزنامه

اگر از Akismet برای مبارزه با هرزنامه های نظر در WordPress استفاده می کنید به طور خودکار هرزنامه ها را از صف نظرات خود دور خواهید کرد. با این حال گاهی اوقات Akismet ممکن است علامت گذاری یک نظر قانونی به عنوان هرزنامه باشد. یک بار در یک زمان، باید نگاهی سریع به نظرات هرزنامه داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که نظرات واقعی نادرست به عنوان هرزنامه مشخص نشده است.

پس از اتمام کار، می توانید با استفاده از تمام نظرات هرزنامه خود را از وب سایت خود حذف کنید. اگر هزاران نفر از نظرات هرزنامه داشته باشید، باید از این روش برای حذف دسته ای از نظرات هرزنامه ها در WordPress استفاده کنید. این کار لزوما عملکرد را بهبود نمی بخشد.

۵ : تمام فرم های وردپرس خود را تست کنید

افزونه های سازنده فرم وردپرس مانند WPForms برای ایجاد فرم ها ی زیبا در وب سایت شما بسیار فوق العاده هستند با این وجود به علت غلط بودن سرور میزبان وردپرس یا ارائه دهنده خدمات ایمیل شما گاهی این فرمها ممکن است ناگهان ایمیل ارسال را متوقف کنند.
شما باید تمامی فرم ها را در وب سایت خود چک کنید تا مطمئن شوید که آنها به درستی کار می کنند.

۶ :  پایگاه داده وردپرس خود را بهینه سازی کنید

وردپرس بیشترین اطلاعات را در پایگاه داده وردپرس شما ذخیره می کند. این  اطلاعات شامل تمام مطالب، نظرات، کاربران و تنظیمات شما می باشد با این حال کار بیش از حد با پایگاه داده شما ممکن است بسیاری از داده های غیر ضروری را جمع آوری کند این باعث افزایش اندازه پشتیبان وردپرس شما می شود که ممکن است آپلود، دانلود و بازگرداندن پشتیبان را تحت تأثیر قرار دهد.

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس شما را قادر می سازد تا پاک سازی، پاک کردن جداول و بهبود عملکرد پایگاه داده را بهبود بخشد.

۷ : اجرای تست های عملکرد

بسیاری از کاربران، وقتی اولین بار شروع به کار می کنند وردپرس را بهینه می کنند و سپس آن را فراموش می کنند. در ضمن شما همچنان اضافه کردن مطالب جدید نصب افزونه های جدید و یا حتی ممکن است موضوع خود را تغییر دهید همه آنها ممکن است بر عملکرد سایت WordPress تاثیر بگذارد. وب سایت های سریعتر فقط برای تجربه کاربر مفید نیستند، آنها همچنین عملکرد وب سایت شما را در موتورهای جستجو بهبود می بخشد. به همین دلیل است که شما باید به طور مرتب بررسی کلی عملکرد وب سایت خود را انجام دهید.

هنگام بررسی عملکرد سایت شما آن را محدود به بهبود صفحه اصلی خود نکنید همچنین محتوای محبوب ترین و مهمترین صفحات خود را آزمایش کنید.

۸ :پیدا کردن و رفع خطای ۴۰۴

هنگامی که کاربر یک صفحه را درخواست می کند که در وب سایت شما وجود ندارد وردپرس یک صفحه خطا ۴۰۴ را نمایش می دهد خطاهای ۴۰۴ که رخ می دهد به این دلیل است که کاربر یک آدرس را اشتباه مرتکب شده است و هیچ چیز نگران کننده ای وجود ندارد. با این حال خطای ۴۰۴ به دلیل این که یک صفحه دیگر در دسترس نیست رخ می دهد بنابراین این می تواند یه تجربه بدی برای کابران باشد .

۹ : پیدا کردن و رفع لینک های شکسته

همان طور که وب سایت های شما در حال پیشرفت هستند متوجه خواهید شد که برخی از وب سایت های خارجی که در مقالات قدیمی تر شما مرتبط شده اید وجود ندارد برخی ممکن است به مکان های جدید منتقل شوند، در حالی که دیگران ممکن است گمراه شوند. مسئله لینک های شکسته فقط به لینک های خارجی محدود نمی شود. شما می توانید تصاویر ناقص ، لینک های ضعیف، قالب بندی شده یا لینک های خود را اشتباه وارد کنید. این باعث استفاده نادرست کاربر می شود و بر میزان بازده سایت و بازدیدهای صفحه تاثیر می گذارد.

بنابراین شما باید وب سایت خود را برای لینک های شکسته به عنوان بخشی از روش نگهداری وردپرس خود بررسی کنید.

۱۰ : یک محتوای جامع و حسابرسی در SEOها  انجام دهید

چیزی که بعدا باید در وظایف تعمیر و نگهداری منظم خود شامل شود یک بررسی کامل در مورد محتوای شماست. این جایی است که داده ها از Google Search Console و Google Analytics وارد می شوند.

Google Analytics نشان می دهد که بازدید کنندگان شما از چه زمانی می آیند و چه کارهایی در وب سایت شما انجام می دهند. این داده ها به شما امکان می دهد محتوای در وب سایت خود را کشف کنید که در آن کاربران در حال ورود هستند، اما به مشتریان یا مشترکان تبدیل نمی شوند.

Google Search Console  تجزیه و تحلیل جستجو  در پیدا کردن کلمات کلیدی جستجو که در آن سایت خود را در نتایج نشان می دهد. شما می توانید آن را مرتب کنید تا کلمات کلیدی را نشان دهد که در آن سایت شما به راحتی می تواند با به روز رسانی این مقالات رتبه بندی کند.

اگر از Yoast SEO استفاده می کنید می توانید کلمات کلیدی خاصی را به عنوان کلمات کلیدی متمرکز تنظیم کنید و محتوای آن را برای این کلمه کلیدی تجزیه و تحلیل کنید.

حتی با یک امتیاز عالی SEO، می توانید محتوا را با افزودن اطلاعات جدید، تصاویر و پیوند آن از صفحات دیگر در وب سایت خود، بهبود بخشید.

یک راه مقابله با این عمل این است که سایت وردپرسی خود را در حالت تعمیر و نگهداری قرار دهید. همچنین شما می توانید این وظایف را در طول ساعات کم ترافیک خود انجام دهید. با تشکر از شما

در ادامه بخوانید:  ۹ افزونه مفید و کاربردی برای وبسایت ها وردپرسی

اطلاعات بیشتردرباره نویسندهسام فرخ نژاد
( عضو از 3 سال قبل )
 • 363 نوشته
 • 4224 دیدگاه
 • 0 محصول
 • 0 دوره آموزشی
از اعضای بخش پشتیبانی مجموعه نوین وردپرس

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :
 • تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.
 • آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و... در متن دیدگاه حذف خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا... باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

آخرین آپدیت محصولات

همکار ما شوید

اگر دوست دارید در زمینه آموزش ، افزونه ، قالب وردپرس و ووکامرس ، آموزش سئو و… مقالات آموزشی خود را در نوین وردپرس منتشر کنید میتوانید به عنوان نویسنده در نوین وردپرس فعالیت کنید.

 • تولید کننده فیلم آموزشی کار با محصولات
 • نویسندگی و ارسال مطالب آموزشی
 • تولید کننده دورهای آموزشی برنامه نویسی
 • فارسی سازی و ترجمه انواع قالب
 • و هر آنچه که توانایی دارید...