۱۱ عامل موفقیت در سئو ی سایت نو پا (معرفی آیتم ها)

۱۱ عامل موفقیت در سئوی سایت

عامل موفقیت در سئو ی سایت نو پا

سلام به دنیای وردپرس 🙂

۱) جای دادن کلیدواژه ها در ۱۰۰ کلمه ی اول صفحات

یکی از بهترین روش ها برای بدست آوردن سئو ی خوب این است که کلمات کلیدی را در متن های نخستین سایت جای دهیم ترجیحا ۱۰۰ کلمه ی اول قرار دهید البته بصورت طبیعی اگر یک مقاله ای در سایتتان قرار می دهید کلیدواژه های مورد نظر شما در بند های آغازین سایت قرار میگیرد اما اگر شما به عنوان نویسنده یا مدیر یک سایت عادت دارید که مقدمه های طولانی بنویسید و کلمات کلیدی در ۱۰۰ کلمه ی اغازین مقاله نباشد این عادت را ترک کنید و کاری کنید که کلید واژه ها در ۱۰۰ کلمه ی اول سایت باشند زیرا اگر کلید واژه ها در بند های نخستین سایت نباشند گوگل میزان ارتباط مقاله با کلید واژه های مقاله را کم می داند و آن را در جایگاه های آخر رتبه بندی قرار می دهد که به نفع شما نیست.

بازاریابی محتوا با استفاده از کلیدواژه‌ها باید حتما در ابتدا متن انجام گیرد، قرار دادن کلید‌واژه‌ها در ابتدای مقاله تضمین می‌کند که گوگل به‌سادگی خواهد توانست موضوع مقاله شما و ارتباط آن با عبارت مورد جستجوی کاربران را درک کند و مقاله شما گوگل را دچار تردید نمی‌کند.

عوامل موفقیت در سئو
عوامل موفقیت در سئو

۲) دادن لینک به دامنه های دیگر

اکثر طراحان و مدیران سایت بر این باورند که اگر به سایت های دیگر لینک دهی کنند فقط موجب می شود که به اعتبار دیگر سایت ها اضافه کنند اما این گونه نیست اگر شما در یکی از مقاله هایتان از لینک سایت دیگری استفاده کنید باعث می شود که نظر گوگل را به سایت خودتان جلب کنید.

این کار باعث می شود که گوگل فکر کند شما حاضرید با لینک دادن به سایت دیگر به کاربران اطلاعات بیشتری بدهید به قیمت از دست دادن ترافیک سایت خودتان این کار باعث می شود هم کاربران سایتتان به سایت شما اعتماد کنند هم باعث می شود گوگل رتبه ی سایت شما را بالا ببرد.

۳) استفاده از کلیدواژه ها در ساختار URL

عامل موفقیت در سئو

از دید موتور های جستوجوگر کلیدواژه ها یکی از اساسی ترین و مهم ترین بخش های بهینه سازی سایت می باشد و هر سایتی که بتواند کلیدواژه هایش را بهینه تر کند رتبه ی بالاتری خواهد داشت. شما باید سعی کنید که از کلیدواژه ها در ساختار URL سایت استفاده کنید البته هیچ اجباری در این کار نیست اما این کار هم کاربران را ترغیب می کند که به سایت شما وارد شوند هم باعث می شود که رتبه و امتیاز سایت شما بالا برود.

پس سعی کنید از کلیدواژه ها در ساختار URL و موضوع مقاله استفاده کنید تا موجب بهینه سازی کلمات کلیدی مقاله های سایت شود.

۴) ایجاد محتوای طولانی

تحقیقات در مورد تعداد کلمات یک مقاله نشان داده است که هر مقاله طولانی تر باشد باعث می شوند که گوگل آن سایت ها را از نطر رتبه بندی در جایگاه های نخست قرار دهد یک محتوایی که از ۲۰۰۰ کلمه بیشتر باشد از نظر سئو بهینه است و مینیمم آن ۱۰۰۰ کلمه است.

جدا از اینکه محتوای طولانی از نظر گوگل بسیار خوب است از دید کاربران مقاله ای که جامع و کامل باشد خوب بوده و به سایت شما اعتماد خواهند کرد و اگر هم فرصت خواندن مقاله ی طولانی شما را نداشتند در فرصتی دیگر به سایت شما باز خواهند گشت.

محتوای طولانی باعث می شود که کاربران مدت زمان بیشتری را برای مطالعه صرف کنند و این کار باعث می شود که نرخ پرش سایت شما پایین بیاید که بسیار خوب است.

اگر مطالبی در مورد نرخ پرش می خواهید اینجا کلیک کنید.

زمانی که شما قصد دارید یک مطلب یا مقاله ای در سایت قرار دهید باید در مورد آن تحقیقات کامل را انجام دهید برای مثال اگر شما قصد مقاله نوشتن در مورد یک موضوع را دارید باید هنگامی که در مورد آن موضوع سرج می کنید با تحقیقات بسیار زیادی روبه رو خواهید شد که شما باید این تحقیقات را در قالب یک مقاله به کاربرانتان ارائه دهید.

البته شایان ذکر است که باید محتواهای سایت شما عاری از هرگونه غلط املایی و نگارشی و ساختاری باشد زیرا هنگامی که کاربران شروع به مطالعه ی مطالب سایت شما میکنند اگر دارای غلط املایی و نگارشی باشد فکر می کنند که نویسنده ی این مطلب دقت کافی نیز در مورد خود محتوا نیز نداشته است و به همبن سبب سایت شما را ترک خواهند کرد.

۵) استفاده از روش لینکدهی داخلی

لینکدهی داخلی یکی از موثر ترین روش ها برای دفع نرخ پرش سایت می باشد اگر شما در محتوا های سایتتان لینک های داخلی قرار دهید و مطالبی را به مطالب دیگر وصل کنید باعث می شود که ترافیک سایت شما بالا برود که به نفع سایت شما می باشد سعی کنید که در تمامی مقاله های سایتتان از لینکدهی داخلی استفاده کنید و سعی کنید که در لینکدهی داخلی از یک روش منسجم استفاده کنید.

لینکدهی داخلی

تا کاربران هنگام مطالعه ی مطالب سایت شما دیگر نیازی به جستوجو در مقالات سایت نباشد برای مثال ما در این مقاله از کلمه ی نرخ پرش استفاده کردیم شاید بسیاری از کاربران با واژه ی نرخ پرش آشنا نباشند به خاطر همین موضوع ما کاربران را به یک مقاله دیگر وصل کرده ایم این کار هم باعث می شود کاربران از جستوجو در دیگر سایت ها و تلف شدن وقتشان در دیگر سایت جلوگیری می شود.

سعی کنید هنگامی که از یک اصطلاحی استفاده می کنید که ممکن است کاربران در مورد آن چیزی ندانند در مورد آن مطالبی در سایت منتشر کنید و آن را به مقاله های خودتان وصل کنید.

۶) بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر سایت یکی دیگر از قوانین سئو است باید دقت داشته باشید که تصاویر سایتتان دارای file name خوبی باشد و file name آن دارای کلید واژه ی مرتبط با مقاله باشد همچنین سعی کنید تمامی تصاویری که در محتوا ی سایتتان استفاده می کنید دارای خصوصیت Alt باشد این کار باعث می شود که درک موتور های جست و جو ار مقاله ی سایت شما بیشتر شود و همچنین باعث می شود که تمایل کاربران به خواندن مقاله ی سایت شما بیشتر شود.

تصاویر باعث می شود که ظاهر سایت و مقاله آراسته شود.

همچنین اگر تصاویر سایت شما بهینه باشد در Google Image دارای رتبه ی خوبی باشد.

۷) به کارگیری کلمات کلیدی طولانی که حجم رقابت کمتری دارند

عوامل موفقیت در سئو

عبارات کلیدی طولانی به آن دسته از عباراتی گفته می‌شود که نسبت به عبارات کلیدی عمومی، تعداد کلمات بیشتری در ساختار خود دارند و لذا هدفمندتر و جزیی تر هستند، از این رو حجم جستجوی آن‌ها کمتر و لذا رقابت در میان وب‌سایت‌های مختلف برای رتبه‌بندی در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر برای این عبارات، کمتر است.

۸) شاید این سوال را بپرسید که چرا باید استفاده از کلمات کلیدی عمومی را کاهش داد؟

جواب این سوال بسیار آسان است ما در نوین وردرس یک مطلبی ایجاد می کنیم به طور پیش فرض با نام طراحی سایت با سئو ی خوب اگر این مطلب را با کلمات کلیدی مانند سئو و طراحی سایت بهینه کنیم حتما ما جایی در این رتبه بندی نخواهیم داشت زیرا رقابت در این دو کلیدواژه بسیار زیاد است اگر یک نگاه کوچک به صفحاتی که در رقابت در کلمه ی کلیدی سئو و طراحی سایت هستند نگاه بیندازید سعی می کنید از کلمات کلیدی جزئی تر استفاده کنید

این رقم انقدر زیاد است که حتی نمی توانید فکرش را بکنید.

۹) ارزیابی سرعت وبسایت

وب‌سایت‌هایی که سرعت بارگذاری آن‌ها کم است، نه‌ تنها از دید کاربران وب‌سایت نامناسبی هستند بلکه در بررسی‌های موتورهای جستجوگر نیز ضعف آن‌ها مشخص‌شده و در رتبه‌بندی‌ها نمی‌توانند رتبه خوبی کسب نمایند.
بنابراین پایین بودن سرعت یک وب‌سایت علاوه بر آنکه موجب می‌شود وب‌سایت نتواند در رتبه‌بندی‌ها رتبه خوب کسب کند، بلکه موجب می‌شود که کاربران نیز به جستجو در آن وب‌سایت تمایل چندانی نداشته باشند و این امر به‌شدت نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان را کاهش می‌دهد.

۱۰) لینک های برگشتی با کیفیت

اگر سایت شما دارای لینک های برگشتی با کیفیت از سایت های دیگر باشد به طور حتم دارای جایگاه خوبی از لحاظ رتبه بندی خواهد بود. لینک های برگشتی با کیفیت باعث می شود که به اعتبار سایت شما افزوده شود. اگر شما دارای یک سایت هستید و از لحاظ رتبه بندی جایگاه خوبی ندارید سعی کنید برای شکست دادن رقبا بک لینک بسازید.

این کار باعث می شود که رقبای خود را شکست دهید و سود سایتتان را افزایش دهید.

۱۱) برای سایت خودتان یک وبلاگ منسجم و فعال ایجاد کنید

ایجاد وبلاگ برای یک وب سایت و بهبود دادن آن برای جذب ترافیک به وب‌سایت از اهمیت به سزایی برخوردار است، بهبود دادن و ارتقا دائمی وبلاگ، کاربران را از حضور وبلاگ و بالطبع حضور وب‌سایت شما مطلع نموده و توجه آن‌ها را به وب‌سایت شما جلب می‌نماید. هرچقدر که بروز رسانی‌های بیشتری در یک وبلاگ انجام شود، گوگل فرض می‌کند که آن وبلاگ با موضوعات مورد جستجوی کاربران مرتبط‌تر است و این امر موجب می‌شود که وب‌سایت و وبلاگ شما روزبه‌روز از شهرت و اعتبار بیشتری در میان کاربران برخوردار گردند. یکی از مهم‌ترین فواید وبلاگ برای یک وب‌سایت می‌تواند جذب مخاطبان بیشتر به دلیل محتویات تازه و مفید باشد‌. در حال حاضر بسیاری از وب‌سایت‌ها دارای وبلاگ‌هایی درباره موضوع اصلی وب‌سایت هستند که به‌صورت مداوم و مستمر بروز رسانی می‌شوند و باعث ایجاد تحرک و پویایی در وب‌سایت می‌شوند.

وبلاگ منسجم یکی از ارکان سایت است

بسیاری از افراد در شروع کار خود یک وبلاگ ایجاد می کنند اما رفته رفته از آن غافل می شوند حلا به دلایلی مانند نداشتن وقت و … اگر شما صاحب یک برند هستید وبلاگ کمک بسیار بزرگی به معرفی برند و محصولات شما می کنند اگر برای کاربرانتان مطالب رایگان و جالب به اشتراک بگذارید حتما حجم زیادی از مشتریان خود را حفظ خواهید کرد. سعی کنید در کنار کسب و کارتان یک وبلاگی داشته باشید که مطالب جالب داشته باشد که کاربران را به سمت وبلاگ برند شما جذب کند که باعث معرفی برند شما می شود که باعث درامد بیشتر شما می شود سعی کنید که وبلاگتان را فعال نگه دارید و از آن غافل نشوید.

با عضویت در کانال تلگرام نوین وردپرس از آخرین جشنواره ها و تخفیف ها باخبر شوید.

عضویت در کانال تلگرام

مطالب مرتبط با این نوشته

راه های حفظ و جذب مشتری در وردپرس

راه های حفظ و جذب مشتری در وردپرس

سلام دوستان عزیز با یک آموزش ارزشمند دیگر در خدمت شما هستیم. شما با این آموزش میتوانید به صورت تضمینی وبسایت خود را برای جذب مشتری بیشتر آماده کنید. وردپرس یک سیستم مدیریت بر اساس محتواست…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *