آموزش استفاده از محتوای ارسالی توسط کاربران برای توسعه کسب و کار

آیا میدانستید که مطالبی که توسط کاربرانتان نوشته می شود میتواند کمک شایانی به کسب و کار شما بکند؟ مطالب کاربران هم معتبر است و هم مرتبط به حوزه فعالیت کسب و کار شما. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید به آسانی از مطالب کاربرانتان استفاده کرده و به رشد کسب و کارتان کمک کنید.

استفاده از مطالب کاربران برای توسعه کسب و کار

 

محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) یا همان به اصطلاح مطالب کاربران، مطالب یا محتوایی است که بواسطه فعالیت کاربران در سایت شما تولید و ایجاد شده است. این محتوا میتواند شامل نظر یا همان دیدگاه، بازخوردها، نوشته های کاربران مهمان، نقد ها یا هر چیزی باشد که توسط کاربران در سایت شما ثبت شده و برای عموم قابل نمایش است و نتیجه مستقیم فعالیت کاربران در سایت شما است.

چرا مطالب کاربران مهم است؟

این محتوایی که توسط کاربران تولید می شود مهم است و علت آن هم این است که موجب تعامل مستقیم کاربران و فعالیت آنها در سایت شما می شود.

کاربرانی که از این طریق در سایت شما تعامل و فعالیت می کنند، تمایل بیشتری به عضویت در سایت شما و آگاهی از اخبار سایت شما دارند و حتی تمایل بیشتری به خریدن محصولات سایت شما خواهند داشت.

مطالب با کیفیت و مطالبی که توسط کاربران تولید و ایجاد شده میتواند به نوعی به شما در طرح ریزی موثر استراتژی محتوا کمک کند. شما میتوانید ترافیک بیشتری دریافت کنید، فروش بیشتری داشته باشید و مخاطب بیشتری کسب کنید.

 

۱٫ دیدگاه ها

دیدگاه ها یا همان نظرات کاربران، ساده ترین حالت تولید محتوا است که کاربران در آن نقش دارند و بخشی است که هر سایت و وبلاگی از آن برخوردار است. وردپرس نیز این قابلیت را به صورت پیش فرض بر روی خود دارد و کاربران میتوانند به راحتی نظرات خود را ثبت و ارسال کنند.

اگر کسب و کاری دارید و کسب و کارتان فاقد بخش وبلاگ است، حتما باید چنین بخشی را به سایت خود اضافه کنید. نیازی به تغییر طرح سایت نیست، تنها کافی است برگه ای جداگانه یا دامنه جداگانه ای را به وبلاگ سایت خود اختصاص دهید.

مهم ترین بخش کار، ترغیب کاربران به ارسال دیدگاه در سایت شما است. بیشتر کاربران بدون اینکه دیدگاهی ارسال کنند، سایت شما را ترک می کنند. اما خوشبختانه برای ترغیب کاربران به ارسال دیدگاه، راه های زیادی وجود دارد که در مطلب ۱۱ راه آسان برای دریافت دیدگاه های بیشتر به آنها پرداخته شده است.

 

۲٫ بازخوردهای کاربران

بازخوردهای کاربران

بازخوردهایی که از کاربران و مشتریان سایت خود دریافت می کنید، نه تنها نوعی محتوای تولید شده توسط کاربرانتان هستند بلکه این بازخوردها باعث اطمینان هر چه بیشتر کاربران و مشتریان جدید به سایت شما نیز می شوند.

برای یک کسب و کار کوچک، این بازخوردها راهکار موثری برای ایجاد اطمینان بین مشتریان و کاربران و کسب و کار مذکور هستند. به همین خاطر است که این بازخوردها را در تمام کسب و کارها و سایت های تجاری می بینید.

افزونه های بسیاری نیز در این زمینه وجود دارند که به شما کمک می کنند تا به آسانی این بازخوردها را در سایت خود به نمایش درآورید. شما میتوانید با استفاده از یک فرم ساده، بازخورد های کاربران و مشتریان سایت خود را جمع آوری کرده و آنها در سایدبار قالب خود یا صفحه اصلی یا برگه ای جداگانه نمایش دهید.

 

۳٫ نقد و بررسی های ثبت شده توسط کاربران

نقد و بررسی های ثبت شده توسط کاربران

اگر محصول یا خدمتی را در سایت خود به فروش گذاشته یا ارائه می دهید، وجود بخش نقد و بررسی توسط کاربران، فرصت بسیار مناسبی است تا از این محتوای ارزشمند که توسط کاربران سایتتان ایجاد می شود، استفاده کنید.

نقد و بررسی نه تنها باعث ترغیب هر چه بیشتر کاربران سایت شما می شود بلکه سبب می شود تا دیگر کاربران و مشتریان سایت نیز با خواندن نقدها اقدام به خرید محصولات یا خدمات ارائه شده در سایت شما بکنند.

موتورهای جستجو نیز بسیار به این نقد و بررسی ها علاقه مند هستند و اغلب نیز آنها را در نتایج خود به نمایش در می آورند. این کار باعث می شود تا محصول شما در نتایج جستجو پررنگ تر شده و بهتر دیده شود و ترافیک بیشتری را روانه سایت شما بکند.

افزونه های بسیاری در این زمینه وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند. شما همچنین میتوانید برگه ای جداگانه برای نقد و بررسی توسط مشتریان خود ایجاد کنید یا نقد و بررسی های صورت گرفته در شبکه هایی نظیر گوگل یا فیس بوک را در سایت شما خود نمایش دهید.

 

۴٫ مطالب ارسالی توسط کاربران مهمان (غیرعضو)

مطالب ارسالی توسط کاربران مهمان (غیرعضو)

Guest blogging یا ارسال مطلب توسط کاربران غیرعضو، راهکاری شناخته شده برای بازاریابی است که هم به صاحب سایت کمک می کند و هم به نویسنده مطلب مذکور. نویسنده مطلب از طریق لینک هایی که از سایت شما دریافت می کند، بهره می برد در حالیکه شما محتوای ارزشمندی را بدست آورده اید.

ساده ترین راه برای انجام این کار، ایجاد یک حساب کاربری مهمان برای نویسندگان مهمان در سایت است. از این طریق امکان دسترسی نویسندگان مهمان به پیشخوان سایت فراهم می شود، اما این در حالی است که بسیاری از صاحبان سایت ها حس خوبی نسبت به این کار ندارند.

در چنین شرایطی، شما میتوانید از افزونه هایی که تحت عنوان user submitted posts در مخزن وردپرس موجود هستند، استفاده کنید. مطالب ارسالی از طریق نصب این افزونه ها، به عنوان پیش نویس ذخیره شده و شما میتوانید بعد از بازبینی، انها را منتشر کنید.

 

۵٫ ایجاد جامعه یا انجمن کاربران

ایجاد جامعه یا انجمن کاربران

بشر ذاتا موجودی اجتماعی است و از همین رو همه ما دوست داریم تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم. شما میتوانید شانس برقراری ارتباط با یکدیگر را برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت خود آن هم از طریق ایجاد یک جامعه یا انجمن، فراهم کنید.

شما میتوانید با محدود کردن نمایش برخی مطالب آن هم تنها به اعضای سایت، بازدیدکنندگان سایت خود را به ثبت نام در سایتتان، ترغیب کنید. بعد از آن شما میتوانید جوایزی را به کاربران سایت خود اختصاص داده و با ایجاد سطوح کاربری مختلف، حتی اقدام به درآمدزایی بکنید.

برای انجام چنین کاری نیز میتوانید از افزونه های موجود در مخزن وردپرس استفاده کنید. افزونه هایی که به شما اجازه می دهند تا جامعه آنلاین خود را به انعطاف پذیری زیادی ایجاد کرده و محیط مناسبی را برای فعالیت کاربران خود محیا کنید.

 

منبع: How to Use User Generated Content in WordPress to Grow Your Business

مطالب مرتبط با این نوشته

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

تا به حال با خطای “Failed To Load Resource” در ابزار inspect elements مرورگر خود مواجه شده اید؟ مشکلی که برای بسیاری از کاربران وردپرس وجود دارد این است که چه فایلی به خوبی بارگذاری…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.