۱۲ ترفند سایدبار وردپرس برای کسب بهترین نتیجه و افزایش بازدید

ضعیفمتوسطخوببسیار خوبعالی
( 0 رای , میانگین : 0٫00 از 5)
بارگذاری...

بسیاری از سایت های وردپرس از قالب هایی با طرح دوستونه شامل محتوا و سایدبار استفاده می کنند. علی رغم نمایش در تمام صفحات سایت، سایدبارها مناطقی از سایت هستند که کمترین بهینه سازی روی آنها صورت می گیرد. در این مطلب میخواهیم بهترین ترفندهای سایدبار وردپرس برای کسب بهترین نتایج را با شما به اشتراک بگذاریم.

12 ترفند سایدبار وردپرس

 

۱- ابزارک های پویا برای سایدبار

به صورت پیش فرض، سایدبارهای قالب سایت وردپرس شما یکسان هستند. یعنی فرقی نمی کند که کاربر در حال بازدید از آرشیو، دسته بندی، صفحه اصلی یا ادامه مطلب باشد، در همه موارد محتوایی که در سایدبار نمایش داده می شود یکسان است.

بسته به محتوایی که کاربر در حال مشاهده آن است، تغییر محتوای سایدبارهای قالب متعاقبا می تواند تاثیر شگرفی روی کاربران و میزان تعامل آنها با سایت و سایدبار بگذارد.

با استفاده از افزونه های نظیر Widget Context شما می توانید محتوای ابزارک های سایدبار قالب خود را در نوشته ها، برگه ها، آرشیو، صفحه اصلی یا وبلاگ نمایش داده یا مخفی کنید.

 

۲- سایدبارهای چندگانه

 

یکی دیگر از راهکارهای موجود، ایجاد سایدبارهای هوشمند از طریق استفاده از سایدبارهای چندگانه در آن واحد است. هر سایدبار بر اساس جزئیاتی که شما پیشتر انتخاب کرده اید، ظاهر می شود.

برای انجام این کار کافی است افزونه Content Aware Sidebars را نصب کنید. این افزونه به شما اجازه می دهد تا سایدبارهای هوشمند ایجاد کنید. به جای نمایش یا مخفی کردن ابزارک ها برای برگه های خاص، شما می توانید ابزارک ها و سایدبار مخصوص برگه های مذکور را ایجاد کنید.

 

۳- ابزارک های سایدبار چسبان

معمولا ستون محتوا در سایت ها طولانی تر از محتوایی است که در سایدبار نمایش داده می شود. این یعنی وقتی کاربران به پایین صفحه اسکرول می کنند، چیزی برای نمایش در سایدبار وجود نخواهد داشت.

در ادامه بخوانید:  آموزش انتقال وبلاگ از WordPress.com به WordPress.org

شما می توانید افزونه هایی نظیر Q2W3 Fixed Widget (Sticky Widget) را نصب کنید تا خیالتان از بابت این مشکل و عدم نمایش سایدبار برای محتوای طولانی راحت شود.

 

۴- اشتراک ایمیلی

تا به حال از خود سوال کرده اید که چرا فرم های ثبت نام در خبرنامه ایمیلی اغلب اولین آیتم در سایدبار سایت های شناخته شده هستند؟ علت آن است که ایمیل همچنان موفق ترین راه برای ارتباط با خوانندگان است.

بیشتر سرویس های ارائه دهنده خدمات ایمیلی نظیر MailChimp و مواردی از این دست کد ساده ای را برای شما فراهم خواهند کرد که شما می توانید آن را از طریق ابزارک متن به سایدبار قالب خود اضافه کنید. اما این فرم های ثبت نام چندان در نرخ تبدیل کاربر به مشتری موثر نیستند.

با استفاده از افزونه هایی نظیر OptionMonster شما می توانید فرم های مورد نظر خود را با ظاهری زیبا و ترغیب کننده بسازید تا بتوانید نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید.

 

۵- نمایش محبوب ترین مطالب سایت

وردپرس به صورت پیش فرض دارای ابزارکی برای نمایش مطالب اخیر است. اما این ابزارک کارکرد چندان خوب و مثبتی ندارد.

دلیل آن هم ساده است، مطالب اخیر ارسال شده در سایت شما همیشه بهترین مطالبی نیستند که بتوانند سایت شما را به بهترین وجه ممکن به کاربران معرفی کنند.

از همین رو شما میبایست از افزونه ها نمایش مطالب محبوب (Popular Posts) برای نمایش محبوب ترین مطالب سایت خود استفاده کنید.

 

۶- لینک های دلخواه پویا

چرا صرفا میخواهید خود را فقط درگیر نمایش مطالب محبوب یا پرطرفدار بکنید؟ شما می توانید لیست دلخواه خود از مطالبی را که فکر می کنید باعث افزایش نرخ تبدیل می شوند را ایجاد کنید.

در ادامه بخوانید:  آموزش جامع پیشخوان وردپرس از ابتدا تا انتها بصورت کامل

تنها کافی است نوشته جدیدی در وردپرس ایجاد کرده و از ویرایشگر دیداری برای ایجاد لیستی از مطالب یا برگه هایی که میخواهید نمایش داده شوند، ایجاد کنید. سپس رو تب “متن” در ویرایشگر کلیک کرده و کد HTML مربوط به لیست مذکور را کپی کنید.

حالا شما می توانید کد مذکور را به ابزارک متن مورد نظر خود اضافه کرده و از این طریق لیست مذکور را در سایت خود به نمایش درآورید.

 

۷- استفاده از تصاویر

تصاویر نسبت به متون از قابلیت ترغیب بیشتری برخوردار هستند. اگر میخواهید توجه کاربران را جلب کنید، پس بهتر است از تصاویر به عنوان بنر و دکمه استفاده کنید. شما می توانید بنرهای مذکور را لینک دار کرده و از آنها در قسمت های مختلف سایت خود نظیر سایدبار استفاده کنید.

شما می توانید به راحتی تصویری را در سایت خود و از بخش رسانه آپلود کرده و کد HTML مربوط به نمایش تصویر را در ابزارک متن قرار داده و یا از ویرایشگر دیداری در ابزارک ها برای نمایش تصویر مذکور استفاده کنید. اگر هم که با روش های مذکور راحت نیستید، می توانید از ابزارک تصویر در وردپرس استفاده کنید.

 

۸- نمایش سند تایید برای جذب کاربران

حتما دیده اید که سایت های پرطرفدار تعداد مخاطبان خود را به نحوی در سایدبار قالب خود نمایش می دهند. این نمایش تعداد مخاطبان و کاربران عضو خبرنامه، نوعی سند تایید کاربران است که بواسطه آن میتوان نتیجه گرفت که سایت مذکور مورد تایید بسیاری از آنها است. این نوعی ترفند بازاریابی است که شما کمک می کند تا از این طریق اعتماد تعداد بیشتری از کاربران را برای عضویت در خبرنامه و سایت جلب کنید.

در ادامه بخوانید:  آموزش نمایش/مخفی کردن ابزارک ها در برگه های خاص وردپرس

شما می توانید از ابزارک افزونه Social Count Plus برای نمایش تعداد مخاطبان خود استفاده کنید.

 

۹- ابزار ترغیب کاربران

نمایش دیدگاه های کاربران یکی از راه های ترغیب آنها برای فعالیت بیشتر در سایت است. با نمایش دیدگاه های کاربران به نوعی آنها را برای فعالیت بیشتر و دیده شدن ترغیب کرده و به نوعی با نمایش دیدگاه های مذکور به آنها احترام گذاشته اید. این کار باعث افزایش تعداد دفعات بازدید و افزایش مدت زمانی می شود که فرد در سایت شما سپری کرده است.

 

۱۰- ابزارکی که در پایان ظاهر می شود

این راه و ترفندی است که بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها از ان استفاده می کنند. ابزارک فوق، ابزارکی است که در آخر ظاهر می شود. نحوه ظاهر شدن ابزارک مذکور، حتما توجه کاربر را به خود جلب می کند و هم باعث افزایش نرخ کلیک در سایت می شود.

 

۱۱- استفاده از استایل های دلخواه برای ابزارک ها

معمولا تمام ابزارک های سایدبار از رنگ ها و استایل های یکسانی استفاده می کنند که توسط قالب تعریف شده است. این کار باعث شده که همگی آنها ظاهری یک شکل داشته باشند. شما می توانید از استایل های دلخواه برای ابزارک های سایت خود استفاده کنید تا از این طریق به گونه متفاوت ظاهر شوند.

 

۱۲- فعالسازی شورت کدها در ابزارک متن

به صورت پیش فرض، وردپرس در ابزارک متن (ویرایشگر دیداری) شورت کدها را نمایش نمی دهد. شما می توانید به راحتی با اضافه کردن کد زیر به فایل functions.php قالب خود یا افزونه اختصاصی سایت خود این قابلیت را فعال کنید:

add_filter('widget_text','do_shortcode');

اطلاعات بیشتردرباره نویسندهجواد
( عضو از 2 سال قبل )
 • 221 نوشته
 • 33 دیدگاه
 • 0 محصول
 • 0 دوره آموزشی
جواد - عضو تیم تحریریه مجموعه نوین وردپرس...

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :
 • تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.
 • آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و... در متن دیدگاه حذف خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا... باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

آخرین آپدیت محصولات

همکار ما شوید

اگر دوست دارید در زمینه آموزش ، افزونه ، قالب وردپرس و ووکامرس ، آموزش سئو و… مقالات آموزشی خود را در نوین وردپرس منتشر کنید میتوانید به عنوان نویسنده در نوین وردپرس فعالیت کنید.

 • تولید کننده فیلم آموزشی کار با محصولات
 • نویسندگی و ارسال مطالب آموزشی
 • تولید کننده دورهای آموزشی برنامه نویسی
 • فارسی سازی و ترجمه انواع قالب
 • و هر آنچه که توانایی دارید...