راهنمای کار و آموزش جامع افزونه BBpress جهت ایجاد انجمن در سایت

در این بخش از آموزش افزونه های وردپرس قصد داریم به آموزش و بررسی افزونه BBpress بپردازیم با نوین وردپرس همراه باشید .

معرفی افزونه BBpress

افزونه BBpress یکی از مهم ترین افزونه های وردپرس جهت ایجاد انجمن است . انجمن ها به شما کمک می کند تا یک بستر برای بحث و بررسی پیرامون یک مبحث مهم داشته باشید . این افزونه رایگان است و نسخه های فارسی شده آن وجود دارد . چنانچه تمایل داشته باشید نسخه لاتین آن را تهیه کنید می توانید به مخزن افزونه های وردپرس مراجعه کنید .

این افزونه دارای ویژگی های متعددی است که به شما امکان مدیریت ساده انجمن را می دهد .

  • امکان تنظیمات پروفایل افراد
  • امکان ایجاد تعداد بی نهایت انجمن
  • امکان مدیریت بهتر پاسخ کامنت ها
  • وجود ابزارک جهت مدیریت بهتر افزونه BBpress

نصب و فعال سازی

چنانچه این افزونه را از قبل دنلود کرده باشید می توانید به پیشخوان مدیریت وردپرس خود مراجعه کنید و سپس به بخش افزونه ها رفته و از قسمت بارگزاری افزونه فایل زیپ مورد نظر خود را بارگذاری کنید .

همچنین اگر بخواهید نسخه لاتین آن را تهیه کنید می توانید به قسمت سرچ افزونه های وردپرس مراجعه کنید و سپس نام BBpress را در آن سرچ کنید . در نهایت نصب و سپس فعال سازی کنید .

آموزش استفاده از افزونه BBpress

می توانید پس از فعال سازی افزونه  به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کنید در این قسمت مشاهده می کنید که عبارت انجمن ها به پیشخوان شما اضافه شده است .

برای اینکه بتوانید انجمن جدیدی اضافه کنید گزینه “انجمن جدید” را انتخاب کنید .

 آموزش و بررسی افزونه BBpres

پس از آن با صفحه ی زیر روبه رو خواهید شد .

این صفحه نظیر صفحه ایجاد نوشته های وردپرس است . در این قسمت می توانید برای انجمن خود یک نام معتبر و با مسما انتخاب کنید و سپس توضیحاتی راجع به آن ذکر کرده و سپس گزینه انتشار را بزنید . به این ترتیب اولین انجمن شما با موضوع دلخواهتان ایجاد خواهد شد .

 آموزش و بررسی افزونه BBpres

پس از اینکه انجمن خود را ایجاد کردید نیاز است تا صفحه ای جدید بسازید و انجمن را در آن صفحه به نمایش بگذارید. برای این کار ابتدا یک برگه جدید ایجاد می کنیم و سپس مانند تصویر زیر عمل می کنیم . بعد از آن نوبت به نمایش آن در منو ی سایت می رسد .

 آموزش و بررسی افزونه BBpres

اگر بخواهید این برگه در منوی سایت شما مشاهده شود در پیشخوان مدیریت وردپرس خود به تنظیمات منو یا فهرست مراجعه کنید و با قرار دادن این برگه در فهرست اصلی آن را در قسمت منوی سایت خود مشاهده کنید .

اغلب انجمن های گفتگو دارای یک پنل عضویت هستند که کاربران بتوانند به راحتی در آن عضو بشوند بنا براین به قسمت تنظیمات در پیشخوان مدیریت وردپرس خود مراجعه کنید و مانند تصویری زیر گزینه هرکسی می تواند نام نویسی کند را فعال کنید .

 آموزش و بررسی افزونه BBpres

در این قسمت صفحه ای مورد نیاز است که کاربران بتوانند ثبت نام  و بازیابی رمز کنند .

برای ایجاد این صفحه به افزودن برگه جدید در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و برگه ای تحت عنوان عضویت ایجاد کنید . در این برگه می توانید شورت کد  [bbp-register] را قرار بدهید .

برای ایجاد صفحه بازیابی رمز هم می توانید برگه ای تحت عنوان فراموشی رمز یا بازیابی رمز ایجاد کنید و شورت کد [bbp-lost-pass] را در آن قرار بدهید .

نحوه مدیریت

برای مدیریت این انجمن می توانید به قسمت تنظیمات انجمن مراجعه کنید و مانند تصویر زیر تنظیمات را انجام بدهید .

 آموزش و بررسی افزونه BBpres

گزینه “جلوگیری از ویرایش بعد از” به این معناست که کاربران پس از ۵ دقیقه امکان ویرایش نخواهند داشت که می توانید این عدد را به دلخواه تغییر دهید .

گزینه “تاخیر در ارسال مطلب هر ” به این معناست که هر پست پس از چند ثانیه تاخیر در فروم منتشر بشود که می توانید آن را به صورت دلخاه تغییر دهید .

افزونه BBpres دارای تعریف نقش کاربر نیز می باشد .

این افزونه ۵ نوع نقش برای کاربران تعریف می کند :

  • ۱-کلید دار: ادمین اصلی است و به همه تنظیمات دسترسی دارد
  • ۲- مدیر : ادمین دوم است و صرفا به برخی از تنظیمات فروم دسترسی دارد
  • ۳-مشارکت کننده : صرفا می تواند به پست ها و کامنت های ارسال شده پاسخ بدهد و در نهایت در بحث و گفتگو شرکت کند .
  • ۴-مسدود شده : به کاربر صرفا اجازه مشاهده پست ها و کامنت ها را می دهد . کاربر دیگر امکان پاسخگویی و شرکت در بحث را ندارد
  • ۵-تماشاگر : صرفا می تواند پست ها و کامنت های عمومی را مشاهده کند .

 

خیلی متشکرم که در این مقاله آموزش و بررسی افزونه BBpress همراه با نوین وردپرس بودید . چنانچه سوال نظر یا انتقادی دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما درمیان بگذارید .

مطالب مرتبط با این نوشته

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

تا به حال با خطای “Failed To Load Resource” در ابزار inspect elements مرورگر خود مواجه شده اید؟ مشکلی که برای بسیاری از کاربران وردپرس وجود دارد این است که چه فایلی به خوبی بارگذاری…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.