آموزش کامل و جامع راه اندازی فروشگاه آنلاین (گام به گام )

ضعیفمتوسطخوببسیار خوبعالی
( 0 رای , میانگین : 0,00 از 5)
بارگذاری...

به نام خدا

با مقاله ای دیگر در خدمت شما هستیم

آیا شما میخواهید برای خودتان یک فروشگاه آنلاین را راه اندازی کنید .همه ما می دانیم زمانی که شما هیچ تخصصی ندارید ساخت یک فروشگاه آنلاین خیلی دشوار خواهد بود پس نگران نباشید شما تنها نیستید .پس از کمک به هزاران نفر کاربر هم اکنون تصمیم گرفته ایم یه آموزش جامع راه اندازی فزوشگاه آنلاین در وردپرس(گام به گام ) ایجاد کنیم.

چه چیزهایی برای  راه اندازی یک فروشگاه آلاینن نیاز دارید ؟

برای شروع یک کسب و آنلاین همین امروز باید شروع کنید. هر کاربری با داشتنن یک کامپیوتر و بدون نیاز به هیچ مهارتی میتوانید در عرض چند دقیقه کار خودرا شروع کند.

برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین به سه گزینه زیر نیاز دارید :

 • یک نام برای ایجاد دامنه (این نام فروشگاه شما خواهد بود i.e wpbeginner.com
 • یک حساب میزبانی وب
 • ۳۰ دقیقه زمان

این همان روش ساده است .و شما میتوانید در عرض زمانی کم یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید .

راهنمایی های موحود در این آموزش

 • نحوه ثبت نام دامنه به صورت رایگان
 • چگونگی انتخاب بهترین میزبانی وب 
 • چگونگی نصب وردپرس
 • چگونگی ایجاد یک فروشگاه woocommerce
 • چگونگی ایجاد یک گواهی SSL به صورت رایگان (مورد نیاز برای پذیرش پرداخت)
 • نحوه اضافه کردن محصولات در فروشگاه آنلاین خود
 • نحوه انتخاب و سفارشی کردن تم خود
 • چگونگی گسترش فروشگاه خود از طریق ننصب افزونه ها
 • یادگیری و رشد کسب و کار شما
   

آماده برا شروع آموزش :

 • گام اول : راه اندازی فروشگاه آنلاین خودتان در بستر نرم افزاری

بزرگترین اشتباه کاربران انتخاب پلت فرم مناسب برای فروشگاه آنلاین خودتان است .ما ایتجا هستیم که کاربران ما دچار سردرگمی نشود .

دو پلت فرم معروف وجود دارد :Shopifyیا WordPress + WooCommerc

Shopify  یک پلت فرمی است که باید برای آن هزینه پرداخت کنید .اما ما آن را رایگان در اختیار شما قرار میدهیم .بساری از کاربران WordPress + WooCommerc را به دلیل انعطاف پذیری که ارائه میدهد اننتخاب میکنند.WooCommerce به بزرگترین پلت فرم تجارت الکترونیک در جهان است.

در این جا ما به شما چگونگی راه اندازی فروشگاه آنلاین با استفاده از WooCommerce  را آموزش میدهیم .

برای راه اندازی فروشگاه خود، شما نیاز به یک نام دامنه، میزبانی وب، و یک گواهی SSL دارید .

نام دامنه آدرس وب سایت شما در اینترنت است .(برای مثال: google.com و یا wpnovin.com).

میزبانی وب سایت نیز خانه وب سایت شما در اینترنت است وهر وب سایت در اینترنت نیاز به میزبانی وب دارد .

گواهی SLLیک لایه امنیتی ویژه در وب سایت شما میباشد . بنابراین شما می توانید اطلاعات مهم  مانند شماره کارت اعتباری و سایر اطلاعات شخصی را بپذیرید.پذیرش این اطلاعات یعنی قبول پرداخت کارت اعتباری در وب سایت شماست .

به طور کلی هزینه های راه اندازی فروشگاه آنلاین خیلی بالاست .دامنه (۱۴۵۰۰۰) ، میزبانی وب (۱۶۰۰۰۰) ،گواهینامهSLL (700000)

خوشبختانه ،Bluehost،وردپرس رسمی و WooCommerce  ، با ارائه این خدمات به صورت رایگان موافقت کرده است : دامنه رایگان ، گواهینامه SLL رایگان ، میزبانی وب با تخفیف ویژه

بنابراین شما میتوانید با پرداخت هزینه  خیلی کم کارخود را آغاز کنید .

Bluehost یکی از قدیمی ترین شزکت های میزبانی وب است.در سال ۱۹۹۶ (قبل از گوگل) آغاز به کار کرده است.آنها همچنی دارای بزرگترین نام تجاری که شامل میلیون ها وب سایت از جمله میزبانی وب در وردپرس است.

Bluehost از سال ۲۰۰۵ یا وردپرس همکاری میکنند. آنها متعهد شده اند چنانچه اگر شما بتوانید در عرض ۳۰ دقیقه وبلاگ خود را از طریق این آموزش رایگان راه اندازی کنید بدون هیچ هزینه ای تیم متخصص ما در این فرآیند به شما کمک خواهد کرد .بنابراین شما نگران نباشید برای راه اندازی وبلاگ رایگان با ما تماس بگیرید.

توجه : اگر شما با استفاده از لینک هایی که ما معرفی کرده ایم در Bluehost ثبت نام کنید ما در یک کمیسیون کوچک بدون هیج هزیه اضافی راه های کسب در آمد ( در حقیقت کسب در آمد و دامنه رایگان) به شما آموزش خواهیم داد.ما در این کمیسیون توصیه میکنیم که در شرکت میزبانی وردپرس محصولات به صورت شخصی استفاده میشود.

بیایید به سوی خرید دامنه + میزبانی وب

تب Bluehost را درپنجره جدید باز کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه سبز رنگ شروع کلیک کنید.

در صفحه بعد ، طرحی که شما نیاز دارید(عمومی + محبوبترین) را انتخاب کنید.

پس از آن از شما خواسته میشود نامی برای وب سایت خود وارد کنید.

در آخر : شما باید اطلاعات حساب خود و اطلاعات نهایی را برای تکمیل بسته اضافه کنید.در این صفحه گزینه های اختیاری خرید نیز وجود دارد اما به طور کلی به شما توصیه نمیشود که هم اکنون خرید کنید. زمای که احساس نیاز داشتید میتوانید از طریق گزینه ها خرید خود را انجام دهید.

پس از تکمیل  شما یک ایمیل با جزئیات در مورد چگونگی ورود به میزبانی وب در control panel خود  دریافت خواهید کرد.

شما میتوانید به کنترل پنل خود مراجعه کنید .

شما باید بر روی دکمه (ورود به سایت شما ) کلیک کنید تا بتوانید به داشبورد وب ساست خود مراجعه کنید .با ورود به این بخش تنظیم میزبانی و دامنه شما به پایان میرسد .

گام بعدی راه اندازی سایت وردپرس خود و سپس راه اندازی فروشگاه آنلاین شما میباشد .

گام دوم : راه اندازی وردپرس

Bluehost وردپرس و WooCommerceرا به طور خودکار در وب سایت شما نصب میکند .هنگامی که برای اولینن بار وارد وردپرس میشوید با یک پیام خوش آمد مواجه خواهید شد .و از شما پرسیده خواهد شد چه نوع وب سایتی را میخواهید راه ااندازی کنید .

شما با کلیک بر روی دکمه ( من به کمک نیاز ندارم ) میتوانید به کار خود ادامه دهید .بستن برنامه جادویی نصب وردپرس همانند این است :

در ابتدا شما به قسمت تنظیمات / صفحه عمومی / راه اندازی عنوان و توضیحات وردپرس مراجعه کنید.

راه اندازی HTTPS استفاده از SSL

وردپرس خود دارای بسته های میزبانی وب با یک گواهینامه SLL رایگان است .این گواهینامه برای ایجاد نام دامنه شما از پیش نصب شده است .در هر حال سایت وردپرس شما نیاز به پیکربندی دارد .

از طریق قسمت تنظیمات / صفحه عمومی با استفاده از HTTPS به جای HTTP شما باید آدرس  وردپرس و آدرس سایت هود را تغییر دهید .

برای ذخیره تغییرات خود هرگز کلیک بر روی دکمه ذخیره تغییرات را فراموش نکنید .راه اندازی اولیه ورد پرس شما به اتمام رسید هم اکنون میتوانید را ه اندازی فروشگاه آنلاین خود را آغاز کنید .

گام سوم : راه اندازی فروشگاه WooCommerce

قبل از شروع فروش شما در ابتدا نیاز به راه اندازی برخی گزینه ها مانند :ارز ، پرداخت ، اطلاعات حمل و نقل

در این قسمت ننیز شما با پیام خوش آمدگوییWooCommerce مواجه خواهید شد .بر روی دکمه اجرای برنامه راه اندازی کلیک کنید .

پس از آن برای ادامه شما باید بر روی دکمهLet’s go  کلیک کنید .

WooCommerce نیاز به صفحاتی مانند : سبد خرید ، حساب ، قروشگاه ، پرداخت دارد . شما میتوانید با کلیک بر روی دکمه continue این صفحات را به صورت خودکار ایجاد کنید .

این کار شما را به مرحله بعدی راهنمایی میکند .

پس از انتخاب محل و ارز خود بر روی دکمه continue کلیک کنید .سپس دراینجا شما نیاز به وارد کردن اطلاعات خمل و نقل و مالیاتی دارید .

از WooCommerce می توانید برای فروش کالاهای دیجیتالی و فیزیکی  که نیاز به حمل  ونقل دارد استفاده کنید .برای حمل ونقل کالاها شما باید جعبه را بررسی کنید همچنینن میتوانید تنها به فروش محصولات دیجیتالی بپردازید . .WooCommerce به طور خودکار مالیات را محاسیه میکند .اگر از این کار مطمئن ننیستید شما خودتان میتوانید از طریق تنطیمات WooCommerce اطلاعات مالیاتی خود را اضافه کنید .سپس بر روی دکمه continue کلیک کنید .در مرحله بعد از شما خواسته خواهد شد یه روش پرداخت برای فروشگاه انلاین خود انتخاب کنید .

به طور پیش فرض در نصب WooCommerce پشتیبانی PayPal استاندارد وجود دارد.روش های پرداختی دیگری نیز وجود دارد که شما میتوانید پس از نصب از آن ها استفاده کنید. ساده ترین راه پرداخت استفاده از PayPal  استاندارد است .کافیست بر روی ادرس ایمیل PayPal  خود را وارد کرده . سپس بر روی دکمه continue کلیک کنید .بسیاری از کاربران از هردو Stripe و   PayPal استفاده میکنند .Stripe به کاربران این اجازه را میدهد که اطلاعات کارت اعتباری خود را در صفحه پرداخت بدون ترک کردن وب سایت خودتان وارد کنید .در این مرحله WooCommerce فروشگاه آنلاین شما به طور کامل راه اندازی شده است .

پس از اتمام تنظیمات WooCommerce ،در حال حاضر فروشگاه آنلاین شما برای اضافه کردن محصولات آماده است .

گام چهارم : اضافه کردن محصولات به فروشگاه آنلاین

شما میتوانید از قسمت محصولات /افزودن  صفحه جدید /  افزودن محصول جدید ، محصول خود را ایجاد کنید .

در ابتدا برای محصول خود یک عنوان و توضیحات مختصری انتحاب کنید .در ستون سمت راست، شما جعبه ‘دسته بندی محصولات “را میبینید .با کلیک بر روی اضافه کردن دسته بندی محصولات برای محصولات خود دسته بندی مناسب انتخاب کنید .این کار باعث میشود که فهرست محصولات شما به صورت مرتب نمایش داشته شود.

در قسمت پایین یک قسمت برای وارد کردن اطلاعات محصولات وجود دارد .شما میتوانید تمام اطلاعات مربوط به محصول خود همانند : قیمت گذاری ، موجودی ، حمل و نقل ، در این گزینه ارائه کنید .

در پایین توضیحات محصول یک جعبه برای توضیحات کوتاه وجود دارد که این توضیح باعث میشود که کاربر در یک نگاه با محصول مورد نظر خود آشنا شود .

در نهایت در ستون راست یک جعبه موجود است مه شما میتوانید هم تصویر شاخص محصول هم تصویر برای گالری حصولات خود بارگذاری کنید .

ودر نهایت زمانی که تمام اطلاعات موجود برای محصول خود را ارائه داده اید شما میتوانید با کلیک بر روی دکمه انتشار محصول خود را به صورت همگانی در معرض دید کاربران خود قرار دهید .

گام پنجم : انتخاب و سفارشی سازی  تم وردپرس

حساب میزبانی Bluehost  به طور خودکار برای وب سایت شما تم نصب میکند که شما میتوانید با مراجعه به آن تنظیمات مورد ننیاز خود را انجام دهید .با مراجعه به قسمت Appearance/ Customize page این پیکربندی ها را انجام دهید .

اگر شما تم پیش فرض وردپرس را انتخاب نکرده اید میتوانید با مراجعه به Themes page/Appearance تم مورد نظر خود را جایگزینی کنید .

گام ششم : گسترش فروشگاه آنلاین خود با استفاده از نصب افزونه ها

در این مرحله شما میتوانید به فروشگاه خود عناصر مورد نیازی دیگری همانند افزونه فرم تماس  ، درباره صفحه و …نصب کنید .همچنین شما میتوانید برای سفارشی سازی بیشتر وردپرس خود افزونه هایی مانند : گالری ها و اسلایدر ها . .. را نیز نصب کنید .افزونه های وردپرس به شما این اجازه را میدهد که بتوانید ویژگی های جدید بسیاری به وردپرس خود اضافه کنید .بیش از ۴۶۰۰۰ هزار افزونه های مختلف در وردپرس وجود دارد که ما با آموزش های گام به گام همه آنها را به صورت رایگان در اخیتار شما قرار داده ایم تا بتوانید استفاده کنید .

آموزش های رایگان وردپرس بهترین راه برای افزایش کسب در آمد به صورت آنلاین

امیدوارم مورد پسند شما باشد.موفق باشید.

درباره نویسندهرویا مفاخر
( عضو از 4 سال قبل )
 • 361 نوشته
 • 4235 دیدگاه
 • 0 محصول
 • 0 دوره آموزشی
از اعضای بخش پشتیبانی مجموعه نوین وردپرس

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :
 • تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.
 • آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و... در متن دیدگاه حذف خواهند شد.
 • دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا... باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطبا افزونه YITH WooCommerce Advanced Reviews در فروشگاه نظرسنجی ایجاد کنید!

1289
1
[video width="1280" height="720" mp4="https://wpnovin.com/wp-content/uploads/2017/10/yith-woocommerce-advanced-reviews-wpnovin.mp4"][/video] در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۷ آموزش ویدئویی این افزونه توسط سجاد مرادی اضافه شد. با سلام خدمت شما دوستان گرامی نوین وردپرسبا یکی دیگر از افزونه ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

افزونه ایجاد کاتالوگ محصولات در ووکامرس

1625
0
با سلام در این آموزش شما می توانید برای محصولات خود در ووکامرس کاتالوگ های خاص طراحی کنید. در بسیاری از سایت های فروشگاهی و یا در دنیای حقیقی برای ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

درگاه پرداخت بانک پارسیان برای ووکامرس

2776
0
با یه افزونه کاربردی دیگه از نوین وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم . توسط این افزونه می توانید درگاه بانک پارسیان را به فروشگاه ووکامرس خود اضافه نمایید ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

گذاشتن برچسب انرژی روی تصاویر محصولات در ووکامرس

732
0
با سلام خدمت شما همراهان عزیز و گرامی نوین وردپرس؛ با آموزش یکی دیگر از افزونه های مرتبط با ووکامرس بنام YITH WooCommerce EU Energy Label همراه ما باشید. در ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

نمایش ویدئو معرفی محصولات در ووکامرس

1196
2
با سلام خدمت شما دوستان عزیز و همراهان همیشگی نوین وردپرس، با یکی از افزونه های شرکت YITH، اینبار با  افزونه YITH WooCommerce Featured Video همراه ما باشید. در بسیاری ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

با افزونه YITH WooCommerce Waiting List در ووکامرس صف انتظار ایجاد کنید!

1405
2
با سلام خدمت شما همراهان گرامی نوین وردپرس با یکی دیگر از افزونه های مرتبط با فروشگاه ساز ووکامرس اینبار با افزونه YITH WooCommerce Waiting List همراه ما باشید. زمانی ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

ایجاد محصولات مکمل با WooCommerce Frequently Bought Together

995
0
با سلام خدمت شما دوستان عزیز نوین وردپرسی، با افزونه YITH WooCommerce Frequently Bought Together که از سری افزونه های مرتبط با ووکامرس هست با ما همراه باشید. برخی محصولات ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

با ۵ ترفند ذهنیت مشتریان خود را تغییر دهید

442
0
اگر شما تجارتی به راه انداخته اید، قاعدتا نباید با مشکل ترافیک مربوط به سایت مواجه باشید. اما از این موضوع نباید بگذریم که هیچ تاجری (به عبارتی ...
جزییات بیشتر آموزش را بخوانید!

دسته بندی مطالب

محصولات حرفه ای

همکار ما شوید

اگر دوست دارید در زمینه آموزش ، افزونه ، قالب وردپرس و ووکامرس ، آموزش سئو و… مقالات آموزشی خود را در نوین وردپرس منتشر کنید میتوانید به عنوان نویسنده در نوین وردپرس فعالیت کنید.

 • تولید کننده فیلم آموزشی کار با محصولات
 • نویسندگی و ارسال مطالب آموزشی
 • تولید کننده دورهای آموزشی برنامه نویسی
 • فارسی سازی و ترجمه انواع قالب
 • و هر آنچه که توانایی دارید...
 • فهرست مطالب