برای اولین بار،معرفی جامع پیشخوان وردپرس(بخش دوم)

برای مشاهده قسمت اول کلیک کنید…

 

قسمت دوم

 

دیدگاه

برای مدیریت کردن دیدگاه که در سایت منتشر می‌شوند می‌توانید دیدگاه های جدید را تائید یا آن‌ها را حذف کنید یا و یا به دیدگاه پاسخ بدهید، وقتی دیدگاه جدیدی در سایت قرار گیرد همانند قسمت به‌روزرسانی‌ها دایره‌ای مقابل قسمت دیدگاه‌ها اضافه می‌شود و تعداد دیدگاه جدید را نمایش می‌دهد، همچنین دیدگاهی که در سایت ارسال می‌شوند از طریق ایمیل برای شما اطلاع میدهند.

comment

نمایش:

تغییراتی که خیلی از کاربران سایت میخواهند در سایت ایجاد کنند با گزینه نمایش میتوانیددر ظاهر سایت تغییراتی ایجاد کنید، مانند تغییر قالب، قرار دادن ابزارک ها,افزودن فهرست به سایت و…خلاصه هرگاه نیاز به تغییراتی در ظاهر سایت داشته باشید باید از این قسمت(نمایش )تغییرات را انجام دهید.

untitled

در نصب وردپرس جدید چند قالب وردپرس رایگان بارگذاری میشود.برای فعال شدن یک قالب باید همه مراحل را انجام دهید, روی قالبی که میخواهید فعال کنید کلیک تا قالب مورد نظر قعال شود.برای مشاهده جزییات بیشتر قالب میتوانید روی تصویر کوچک یک قالب کلیک کنید.حتی میتوانید قبل از فعال شدن ببینید چه چیزهایی در نسخه وجود دارد(مشاهده نسخه نمایشی)هنگامی که انتخاب را انجام دهید زمان برای سفارشی بیشتر است.

untitled

با کلیک بر روی این گزینه می توانید سایت خود را سفارشی کنید.کنترل های سفارشی سازی در سمت چپ و یک پنجره پیش نمایش بزرگ در سمت راست را نمایش میدهد. می توانید قالب خود را تغییر دهید و کار هایی مانند (رنگ ها ، هویت سایت و … ) انجام دهید و آنها را سفارشی کنید.همچنین پس از انجام کار های سفارشی خود بر روی این گزینه کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود. اگر قالب را نصب کرده باشید، میتوانید گزینه های سفارشی سازی در سمت چپ را تغییر دهید.

untitled

منوی فرعی بعدی زیر نمایش است ابزارک نامیده می شود.امکانات جانبی ، مهم و مفید یک سایت است که تقریبا بیشتر قالب ها ان را پشتیبانی می کنند.ابزارک محتوا و ویژگی های / قابلیت به ستون های فرعی خود و یا دیگر مناطق ابزارک را اضافه میکند.در این قسمت می توانید ابزارک هایی که در دسترس دارید را مشاهده و با کلیک بر روی ابزارک هاانتخاب کنید.

untitled

بسیاری از قالب ها یک یا دو منوها را حمایت میکند: منوی اصلی و منوی ثانویه این منوها باهم ناوبری سایت را تشکیل می دهنددراین بخش می توانید منوی (فهرست) سایت خود را مدیریت کنید. در این قسمت نام فهرست مورد نظر خود را می توانید وارد کنید.

wp-admin-overview-appearance-header

 تمام قالب وردپرس از بخش سربرگ که زیر ابزارک اضافه میشود استفاده میکنند.در اینجا قادرهستید برخی از تغییرات بسیار اساسی به هدر خود را (مانند رنگ و یا نه برای نشان دادن متن هدر) انجام دهید در این قسمت می توانید سر برگ سایت خود را تغییر دهید.و همچنین میتوانید تصویر مورد نظر خود را آپلود کنید.

wp-admin-overview-appearance-background

بخش پس زمینه در منوی نمایش ظاهر میشود.و برای هر قالب استفاده نمیشود.با کلیک بر روی این گزینه می توانید پس زمینه سایت خود را تغییر دهید.می توانید تصویر مورد نظر خود را آپلود کنید.س از آپلود عکس با کلیک بر روی این گزینه ، عکس پس زمینه خود را ذخیره وانتشار کنید.

%d8%b8%d9%84%db%8c%d8%a8%d9%84%d8%a7%d8%aa%d8%b9%d9%87%d9%85%d9%87%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%b7

در این قسمت می توانید کد های ( php ) به کار رفته در سایت خود را مشاهده کنید.کد های سایت شما قابل مشاهده است و می توانید تغییرات خود را اعمال کنید.همچنین پوسته ای که قصد ویرایش کردن ان را داریدانتخاب کنید.

افزونه:

یکی دیگر از گزینه هایی که در منوی مدیریت قرار دارد گزینه ی افزونه  است.افزونه  اسکریپتPHP که گسترش و توسعه قابلیت های یک وب سایت وردپرس می باشد. برای آشنایی با نحوه نصب و پیکربندی افزونه ها،با آموزش های نوین وردپرس همراه باشید.افزونه های تازه نصب شده (منویی تمام افزونه های نصب شده ظاهر می شود) میتوانید چک کنید.

untitled

در این صفحه قادر هستید افزونه مورد نظر خود را فعال،غیر فعال و یا حذف کنید.برای اضافه کردن یک افزونه جدید، روی دکمه Add New کلیک و بعدی منوی فرعی گزینه اضافه کردن افزونه است که میتوانید افزونه جدید را نصب کنید.

untitled

در این صفحه می توانید افزونه های خود را به صورت دسته جمعی حذف، فعال ، غیر فعال و یا به روز رسانی کنید.همچنین افزونه مورد نظر خود را جست و جو کنید.

untitled

در این بخش میتوانید کد های افزونه خود را مشاهده کنید و کد های افزونه مورد نظر خود را ویرایش کنید.باید مهارت Php وحداقل یک کاربر متوسط وردپرس باشد و به اندازه کافی برای درک کسانی که با دانش در ارتباط هستند آسان است.و در قسمت مستندات می توانید نام تابع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ادامه در آموزش بعدی..

برای مشاهده بخش سوم کلیک کنید

راستی ! با عضویت در کانال تلگرام نوین وردپرس حتی یک مطلب وردپرس را هم از دست نخواهید داد...             عضویت در کانال

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است.

کد امنیتی زیر را وارد کنید: *